Чи вирішать нові кодекси старі проблеми?

З першого вересня 2005 року набрали чинності нові Цивільний процесуальний кодекс України та Кодекс адміністративного судочинства України. Про результативність прийнятих кодексів поки що говорити зарано. Адже в таких випадках в юриспруденції результат показує практика застосування. Проте пересічному громадянинові важко зрозуміти новели процесуального законодавства. Тим більше, що на сьогодні більшість суддів та юристів самі займаються вивченням положень нововведень і застосуванням їх на практиці.

Перерахунок пенсії по-українськи

9 липня 2003 року було прийнято Закон України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Всім пенсіонерам, згідно зі статтею 43 цього Закону, мали б перерахувати пенсію, яка їм була призначена раніше. Перерахунок виявився особливим: внаслідок застосування постанови Кабінету Міністрів України №1783, пенсії громадян виявились меншими, ніж вони мали б бути згідно із законом.

Прогалина в праві чи свідома нереалізація норм цивільного законодавства?

16 січня 2003 року був прийнятий новий Цивільний кодекс України, який на сьогодні вже вступив в силу. У ньому враховані всі сучасні цивільно-правові відносини й досконало їх врегульовано, але, як виявляється на практиці, нині деякі положення цього кодексу застосовуються з ускладненнями, зокрема органами влади.

Увага! „Вигідний” житловий кредит!

Проблеми з житлом, а точніше з його відсутністю, знайомі багатьом українцям. Заробити на власну квартиру чи будиночок сьогодні можуть далеко не всі. Тому люди й змушені шукати інших шляхи вирішення житлової проблеми. Одним із таких шляхів є кредитування для купівлі житла.