Чи мають право інваліди на пільговий проїзд?

Проблема пільгового проїзду інвалідів залишається актуальною протягом тривалого часу. Держава гарантувала всім інвалідам право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті. Однак, в будь-якому маршрутному таксі чи автобусі Вам завжди чемно (інколи - дуже чемно і дохідливо) пояснять, що більше, ніж одного пільговика, безкоштовно не перевозять. Про те, що перевізники не зобов'язані перевозити пільговиків, можна почути дуже часто. Але чи це насправді так? Спробуємо це з'ясувати, проаналізувавши чинне законодавство.

Чи вирішать нові кодекси старі проблеми?

З першого вересня 2005 року набрали чинності нові Цивільний процесуальний кодекс України та Кодекс адміністративного судочинства України. Про результативність прийнятих кодексів поки що говорити зарано. Адже в таких випадках в юриспруденції результат показує практика застосування. Проте пересічному громадянинові важко зрозуміти новели процесуального законодавства. Тим більше, що на сьогодні більшість суддів та юристів самі займаються вивченням положень нововведень і застосуванням їх на практиці.

Перерахунок пенсії по-українськи

9 липня 2003 року було прийнято Закон України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Всім пенсіонерам, згідно зі статтею 43 цього Закону, мали б перерахувати пенсію, яка їм була призначена раніше. Перерахунок виявився особливим: внаслідок застосування постанови Кабінету Міністрів України №1783, пенсії громадян виявились меншими, ніж вони мали б бути згідно із законом.

Прогалина в праві чи свідома нереалізація норм цивільного законодавства?

16 січня 2003 року був прийнятий новий Цивільний кодекс України, який на сьогодні вже вступив в силу. У ньому враховані всі сучасні цивільно-правові відносини й досконало їх врегульовано, але, як виявляється на практиці, нині деякі положення цього кодексу застосовуються з ускладненнями, зокрема органами влади.

Увага! „Вигідний” житловий кредит!

Проблеми з житлом, а точніше з його відсутністю, знайомі багатьом українцям. Заробити на власну квартиру чи будиночок сьогодні можуть далеко не всі. Тому люди й змушені шукати інших шляхи вирішення житлової проблеми. Одним із таких шляхів є кредитування для купівлі житла.