Мовної проблеми в Україні немає

На сьогодні в Україні продовжують тривати гострі дискусії з приводу статусу російської мови. Апогею це питання, звичайно, набуло під час виборчої кампанії. Політичні сили не соромлячись використовували мову для збільшення голосів.

Чи законно обмежувати права жінок-військовослужбовців на материнство?

Днями в ЗМІ набула розголосу інформація, що жінки-солдати, які служитимуть в Збройних Силах України, підписуватимуть контракт, який забороняє їм виходити заміж і народжувати дітей. Про це 24 лютого повідомив міністр оборони України Анатолій Гриценко.

Пенсії – 2007: позитив чи негатив?

Вже багато років з року в рік державні мужі стверджують, що рівень доходів населення України збільшується та зростає їхній соціальний захист. Так і в цьому році з прийняттям і набуттям чинності Закону України „Про державний бюджет України на 2007 рік" від органів влади різних рівнів продовжують линути як усні, так і опубліковані в ЗМІ заяви з приводу того, який цей бюджет соціальний і хороший.

Рівняни стали більше довіряти міліції

РОГО „Комітет виборців України" спільно з ГО „Спілка водіїв" на початку грудня проводили дослідження громадської думки щодо ставлення громадян до міліції та шляхів покращення взаємовідносин громадян з органами міліції.

Як долати труднощі спільними зусиллями

В неділю, 26 листопада, в селі Молодаво Дубенського району відбулось урочисте відкриття пам'ятника загиблим та пропалим безвісти в роки голодомору 30-их років та Другої світової війни односельчан.

Влада змінюється – проблеми залишаються

Ось уже більше трьох місяців пройшло з часу останніх парламентських виборів, на які кожен з нас, мабуть, покладав певні надії щодо покращення добробуту та життя в цілому. Однак вкотре доводиться констатувати, що для нашого народу обіцянки його обранців так і залишаються цяцянками.

Дослідження громадської думки рівнян щодо рівня корупції в Україні та шляхів її подолання

Тема опитування: "Корупція в Україні, її рівень та шляхи подолання".
Місце опитування: місто Рівне.
Період опитування: кінець червня - початок липня 2006 року.
Проводили опитування: Рівненська обласна громадська організація "Комітет виборців України" спільно з громадською організацією "Спілка водіїв".
Кількість опитаних: 300 мешканців міста Рівного.
Вікова категорія: громадяни, віком від 18 років.
Метод опитування: метод випадкової вибірки.

Чи мають право інваліди на пільговий проїзд?

Проблема пільгового проїзду інвалідів залишається актуальною протягом тривалого часу. Держава гарантувала всім інвалідам право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті. Однак, в будь-якому маршрутному таксі чи автобусі Вам завжди чемно (інколи - дуже чемно і дохідливо) пояснять, що більше, ніж одного пільговика, безкоштовно не перевозять. Про те, що перевізники не зобов'язані перевозити пільговиків, можна почути дуже часто. Але чи це насправді так? Спробуємо це з'ясувати, проаналізувавши чинне законодавство.

Чи вирішать нові кодекси старі проблеми?

З першого вересня 2005 року набрали чинності нові Цивільний процесуальний кодекс України та Кодекс адміністративного судочинства України. Про результативність прийнятих кодексів поки що говорити зарано. Адже в таких випадках в юриспруденції результат показує практика застосування. Проте пересічному громадянинові важко зрозуміти новели процесуального законодавства. Тим більше, що на сьогодні більшість суддів та юристів самі займаються вивченням положень нововведень і застосуванням їх на практиці.

Перерахунок пенсії по-українськи

9 липня 2003 року було прийнято Закон України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Всім пенсіонерам, згідно зі статтею 43 цього Закону, мали б перерахувати пенсію, яка їм була призначена раніше. Перерахунок виявився особливим: внаслідок застосування постанови Кабінету Міністрів України №1783, пенсії громадян виявились меншими, ніж вони мали б бути згідно із законом.

Початок  « 24 25 26 27 »