Результати опитування мешканців Боремельської ОТГ з питань безпеки в громаді

В травні 2018 року фахівці РОГО «Комітет виборців України» провели опитування мешканців Боремельської ОТГ. Його метою було визначити безпекові проблеми в громаді, а також виміряти рівень зацікавленості місцевих мешканців щодо участі в процесах їх вирішення.


Опитування є однією зі складових комплексного дослідження, що стане основою для подальшої розробки і впровадження безпекових заходів. Вони будуть направлені на поліпшення ситуації в громаді із залученням усіх зацікавлених сторін.


Тобто, експерти організації допоможуть місцевим органам влади підвищити спроможність, направлену на вирішення проблем і зниження ризиків громадської, пожежної, екологічної, продовольчої та інших безпек.


Як показали результати дослідження, 61% мешканців Боремельської громади визначають безпекову ситуацію в своєму населеному пункті загалом нормальною, хоча є певні приводи для тривоги. При цьому, 8% – загалом несприятливою. Ще 5% – критичною, кризовою.


Більшість опитаних вважають, що найважливішими проблемами для громади є міграція населення та зменшення народжуваності, в т.ч. відтік молоді і кваліфікованих кадрів (76%). Турбує також недостатні можливості в людей заробляти собі на життя чи отримувати соціальні виплати (55%). Крім того, 30% респондентів зазначили проблеми із занедбаними будинками, покинутими шахтами і складами, в т.ч. безхазяйним майном, підтопленням водою, зникненням кришок каналізаційних люків, станом безпеки на водних об’єктах, аварійним станом дерев. 27% мешканців громади переймаються зовнішнім вторгненням на територію України і пов’язаними з цим загрозами для людей та їх майна. Нагромадження відходів, наслідки аварій на підприємствах та їхньої діяльності, які впливають на мешканців громади, тварин, рослинність турбує 26% опитаних.


Менше мешканці Боремельської ОТГ переживають за стан охорони здоров’я людей і тварин від хвороб, епідемій тощо (25%), проблеми з доступом людей до енергоресурсів (19%), стан пожежної безпеки (11%), доступ до питної води, харчових продуктів і непродовольчих товарів (8%), а також злочинність і правопорушення (8%).


Цікавим є також посферний розріз. Так, поганий стан дорожнього покриття і ДТП на території громади з травмуванням людей, а також нелегальна торгівля алкоголем є найважливішими проблемами у сфері громадської безпеки; спалювання людьми сухої рослинності – у сфері пожежної безпеки; наявність стихійних сміттєзвалищ, занедбані будівлі і споруди, які ваблять до себе дітей – у сфері екологічної і техногенної безпеки; відсутність безпечного облаштування місць масового відпочинку і відсутність поряд ФАП, аптеки, лікаря – у сфері санітарно-епідеміологічної безпеки та безпеки охорони здоров’я; поганий стан мереж водопостачання та відсутність близько розташованих виробництв – у сфері продовольчої безпеки; перебої з енергопостачанням (зникнення світла, газу, тощо) – у сфері енергетичної безпеки; випадки викрадення інформації, блокування роботи веб-сайтів і відсутність доступу до альтернативної інформації (один телеканал, ін.) – у сфері військової та інформаційної безпеки; зменшення кількості робочих місць, міграція людей (на заробітки чи постійне проживання закордон/місто), відтік молоді і кваліфікованих працівників – у сфері соціально-демографічної безпеки.


Перш за все, на думку респондентів, необхідно відремонтувати дороги, систему водопостачання і забезпечити щоденну присутність кваліфікованого лікаря.


81% опитаних мешканців упевнені, що братимуть або скоріше за все братимуть участь у заходах, спрямованих на підвищення безпеки в громаді. Ще 11% – не визначилися з цього приводу. І лише 2% не готові долучатися до подібних заходів.


71% респондентів готові брати участь у заходах з прибирання території громади. Ще 23% – в роботі добровільних дружин, 4% – в роботі пожежної команди і 2% – в інших заходах.


36% опитаних мешканців вважають, що влада достатньо інформує їх про загрози і небезпеки в громаді, а також те, що робиться для їх усунення чи мінімізації. Ще 37% – недостатньо, а 27% – не змогли відповісти.


58% респондентів хотіли б отримувати інформацію про загрози і небезпеки в громаді, а також те, що робиться для їх усунення чи мінімізації через розміщення інформації на дошках оголошень. Ще 26% – через місцеві газети, а 16% – через інформаційні буклети.


Методологія опитування


Аудиторія дослідження: населення Боремельської ОТГ Рівненської області від 18 років і старші.


Терміни проведення дослідження: травень 2018 року.


Тип вибірки: випадкова стратифікована, багатоступенева.


Вибіркова сукупність: 152 респондента.


Метод дослідження: зондажне дослідження шляхом анкетного опитування face-to-face.


Опитування проведене в рамках проекту «Створення безпечного середовища для людей в об’єднаних громадах Рівненщини», який реалізовує РОГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

ПОВНИЙ ТЕКСТ ДОСЛІДЖЕННЯ

Інформаційний відділ РОГО КВУ