Результати опитування мешканців Бугринської ОТГ з питань безпеки в громаді

В травні 2018 року фахівці РОГО «Комітет виборців України» провели опитування мешканців Бугринської ОТГ. Його метою було визначити безпекові проблеми в громаді, а також виміряти рівень зацікавленості місцевих мешканців щодо участі в процесах їх вирішення.


Опитування є однією зі складових комплексного дослідження, що стане основою для подальшої розробки і впровадження безпекових заходів. Вони будуть направлені на поліпшення ситуації в громаді із залученням усіх зацікавлених сторін.


Тобто, експерти організації допоможуть місцевим органам влади підвищити спроможність, направлену на вирішення проблем і зниження ризиків громадської, пожежної, екологічної, продовольчої та інших безпек.


Як показали результати дослідження, 59% мешканців громади визначають безпекову ситуацію в своєму населеному пункті загалом нормальною. Хоча є певні приводи для тривоги. При цьому 11% – загалом несприятливою. Ще 4% – критичною, кризовою.


Більшість опитаних вважають, що найважливішими проблемами для громади є міграція населення та зменшення народжуваності, в т.ч. відтік кваліфікованих кадрів (71%), недостатні можливості заробляти собі на життя чи отримувати соціальні виплати (63%). Хвилює мешканців Бугринської громади і зовнішнє вторгнення на територію України та пов’язані з цим загрози для людей та їх майна в їхньому населеному пункті (29%).


26% мешканців громади вважають, що є проблеми із занедбаними будинками, покинутими складами, безхазяйним майном, підтопленням водою, зникненням кришок каналізаційних люків, станом безпеки на водних об’єктах, аварійним станом дерев (26%). 25% опитаних зазначили як проблеми нагромадження відходів, наслідки аварій на підприємствах та їхньої діяльності, які впливають на мешканців громади, тварин, рослинність. Стільки ж – стан охорони здоров’я людей і тварин від хвороб, епідемій тощо.


Менше турбують злочинність і правопорушення (18%), проблеми з доступом людей до питної води, харчових продуктів і непродовольчих товарів (15%), стан пожежної безпеки (11%), проблеми з доступом до енергоресурсів (11%).


Цікавим є також посферний розріз. Так, поганий стан дорожнього покриття, відсутність місцевої поліції, бійки молоді в громадських місцях і нелегальна торгівля алкоголем є найважливішими проблемами у сфері громадської безпеки; спалювання людьми сухої рослинності – у сфері пожежної безпеки; наявність стихійних сміттєзвалищ – у сфері екологічної і техногенної безпеки; випадки захворювання диких і домашніх тварин на сказ та інші небезпечні хвороби, а також відсутність безпечного облаштування місць масового відпочинку – у сфері санітарно-епідеміологічної безпеки та безпеки охорони здоров’я; поганий стан мереж водопостачання та зниження рівня ґрунтових вод, зникнення води у колодязях – у сфері продовольчої безпеки; перебої з енергопостачанням і залежність опалення житла від одного джерела ресурсів (газ, дрова, електроенергія, мастила і бензин тощо) – у сфері енергетичної безпеки; випадки поширення екстремістської/сепаратистської літератури – у сфері військової та інформаційної безпеки; міграція людей (на заробітки чи на постійне проживання закордон/місто), зменшення кількості робочих місць, відтік молоді і кваліфікованих працівників – у сфері соціально-демографічної безпеки.


Перше за все, на думку опитаних мешканців Бугринської ОТГ, необхідно відремонтувати дороги, облаштувати зупинки, ліквідувати стихійні сміттєзвалища та збільшити кількість робочих місць.


61% респондентів упевнені, що братимуть або скоріше за все братимуть участь у заходах, спрямованих на підвищення безпеки в громаді. Ще 19% – не визначилися з цього приводу, а 6% - не готові долучатися до подібних заходів.


61% опитаних мешканців готові брати участь у заходах з прибирання території громади. Ще 19% – участь у роботі добровільних дружин, 10% – участі в роботі пожежної команди.


45% опитаних мешканців вважають, що влада достатньо інформує їх про загрози і небезпеки в громаді, а також те, що робиться для їх усунення чи мінімізації. Ще 29% – недостатньо, а 26% – не змогли відповісти.


47% опитаних мешканців хотіли б отримувати інформацію про загрози і небезпеки в громаді, а також те, що робиться для їх усунення чи мінімізації через розміщення інформації на дошках оголошень. Ще 32% – через місцеві газети, а 21% – через інформаційні буклети.

 

Методологія опитування


Аудиторія дослідження: населення Бугринської ОТГ Рівненської області від 18 років і старші.


Терміни проведення дослідження: травень 2018 року.


Тип вибірки: випадкова стратифікована, багатоступенева.


Вибіркова сукупність: 152 респондента.


Метод дослідження: зондажне дослідження шляхом анкетного опитування face-to-face.


Опитування проведене в рамках проекту «Створення безпечного середовища для людей в об’єднаних громадах Рівненщини», який реалізовує РОГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

ПОВНИЙ ТЕКСТ ДОСЛІДЖЕННЯ

Інформаційний відділ РОГО КВУ