Результати опитування мешканців Деражненської ОТГ з питань безпеки в громаді

В травні 2018 року фахівці РОГО «Комітет виборців України» провели опитування мешканців Деражненської ОТГ. Його метою було визначити безпекові проблеми в громаді, а також виміряти рівень зацікавленості місцевих мешканців щодо участі в процесах їх вирішення.


Опитування є однією зі складових комплексного дослідження, що стане основою для подальшої розробки і впровадження безпекових заходів. Вони будуть направлені на поліпшення ситуації в громаді із залученням усіх зацікавлених сторін.


Тобто, експерти організації допоможуть місцевим органам влади підвищити спроможність, направлену на вирішення проблем і зниження ризиків громадської, пожежної, екологічної, продовольчої та інших безпек.


Як показали результати дослідження, 56% мешканців громади визначають безпекову ситуацію в своєму населеному пункті загалом нормальною, хоча є певні приводи для тривоги. При цьому 17% – загалом несприятливою. Ще 12% – критичною, кризовою.


Більшість опитаних (71%) вважають, що найважливішими проблемами для громади є міграція населення та зменшення народжуваності, в т.ч. відтік молоді і кваліфікованих кадрів. 65% - недостатні можливості заробляти собі на життя чи отримувати соціальні виплати.


Крім того, респонденти зазначили проблеми з нагромадженням відходів, наслідками аварій на підприємствах та їхньої діяльності, які впливають на мешканців громади, тварин, рослинність (55%). Про проблеми із занедбаними будинками, покинутими шахтами і складами, в т.ч. безхазяйним майном, підтопленням водою, зникненням кришок каналізаційних люків, станом безпеки на водних об’єктах, аварійним станом дерев вказали 48% опитаних. А 32% місцевого населення турбує зовнішнє вторгнення на територію України і пов’язані з цим загрози для людей та їх майна.


Трохи менше мешканців непокоїть стан пожежної безпеки (26%), злочинність і правопорушення (26%), доступ людей до питної води, харчових продуктів і непродовольчих товарів (23%), стан охорони здоров’я людей і тварин від хвороб, епідемій тощо (22%), а також проблеми з доступом до енергоресурсів (19%).


Цікавим є також посферний розріз. Так, поганий стан дорожнього покриття та нелегальна торгівля алкоголем є найважливішими проблемами у сфері громадської безпеки; спалювання людьми сухої рослинності – у сфері пожежної безпеки; наявність стихійних сміттєзвалищ – у сфері екологічної і техногенної безпеки; відсутність безпечного облаштування місць масового відпочинку – у сфері санітарно-епідеміологічної безпеки та безпеки охорони здоров’я; зниження рівня ґрунтових вод, зникнення води у колодязях – у сфері продовольчої безпеки; перебої з енергопостачанням (зникнення світла, газу, тощо) та відсутність альтернативних джерел енергопостачання – у сфері енергетичної безпеки; випадки викрадення інформації, блокування роботи веб-сайтів і відсутність доступу до альтернативної інформації (один телеканал, ін.) – у сфері військової та інформаційної безпеки; зменшення кількості робочих місць, міграція людей (на заробітки чи постійне проживання закордон/місто), відтік молоді і кваліфікованих працівників – у сфері соціально-демографічної безпеки.


Перш за все, на думку респондентів, необхідно відремонтувати дороги, ліквідувати стихійні сміттєзвалища та незаконний продаж алкоголю, а також забезпечити щоденну присутність у громаді правоохоронних органів.


57% опитаних мешканців упевнені, що братимуть або скоріше за все братимуть участь у заходах, спрямованих на підвищення безпеки в громаді. Ще 27% – не визначилися з цього приводу. І лише 5% не готові долучатися до подібних заходів.


80% респондентів готові брати участь у заходах з прибирання території громади. Ще 12% – участь у роботі добровільних дружин, 5% – участі у роботі пожежної команди і 3% – в інших заходах.


Лише 15% опитаних мешканців вважають, що влада достатньо інформує їх про загрози і небезпеки в громаді, а також те, що робиться для їх усунення чи мінімізації. 57% – недостатньо, а 28% – не змогли відповісти.


69% опитаних мешканців хотіли б отримувати інформацію про загрози і небезпеки в громаді, а також те, що робиться для їх усунення чи мінімізації через розміщення інформації на дошках оголошень. Ще 17% – через інформаційні буклети, а 14% – через місцеві газети.

 

Методологія опитування


Аудиторія дослідження: населення Деражненської ОТГ Рівненської області від 18 років і старші.


Терміни проведення дослідження: травень 2018 року.


Тип вибірки: випадкова стратифікована, багатоступенева.


Вибіркова сукупність: 154 респонденти.


Метод дослідження: зондажне дослідження шляхом анкетного опитування face-to-face.


Опитування проведене в рамках проекту «Створення безпечного середовища для людей в об’єднаних громадах Рівненщини», який реалізовує РОГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

ПОВНИЙ ТЕКСТ ДОСЛІДЖЕННЯ

Інформаційний відділ РОГО КВУ