Результати опитування мешканців Клесівської ОТГ з питань безпеки в громаді

В травні 2018 року фахівці РОГО «Комітет виборців України» провели опитування мешканців Клесівської ОТГ. Його метою було визначити безпекові проблеми в громаді, а також виміряти рівень зацікавленості місцевих мешканців щодо участі в процесах їх вирішення.


Опитування є однією зі складових комплексного дослідження, що стане основою для подальшої розробки і впровадження безпекових заходів. Вони будуть направлені на поліпшення ситуації в громаді із залученням усіх зацікавлених сторін.


Тобто, експерти організації допоможуть місцевим органам влади підвищити спроможність, направлену на вирішення проблем і зниження ризиків громадської, пожежної, екологічної, продовольчої та інших безпек.


Як показали результати дослідження, 32% мешканців громади визначають безпекову ситуацію в своєму населеному пункті загалом нормальною, хоча є певні приводи для тривоги. При цьому 36% – загалом несприятливою. Ще 29% – критичною, кризовою.


Більшість опитаних (72%) вважають, що найважливішими проблемами для громади є нагромадження відходів, наслідки аварій на підприємствах та їхньої діяльності, які впливають на мешканців громади, тварин, рослинність. Трохи менше респондентів (67%) вказали проблемою злочинність і правопорушення. Занедбані будинки, покинуті шахти і склади, у т.ч. безхазяйне майно, підтоплення водою, зникнення кришок каналізаційних люків, стан безпеки на водних об’єктах, аварійний стан дерев зазначили 54% опитани. Крім того, респонденти вказували на проблеми зі станом пожежної безпеки (42%) і доступом людей до питної води, харчових продуктів і непродовольчих товарів (38%).


Порівняно менше мешканців Клесівської ОТГ турбують недостатні можливості заробляти собі на життя чи отримувати соціальні виплати (29%), міграція населення та зменшення народжуваності, в т.ч. відтік молоді і кваліфікованих кадрів (23%), зовнішнє вторгнення на територію України і пов’язані із цим загрози для людей та їх майна (14%), проблеми з доступом людей до енергоресурсів (10%), стан охорони здоров’я людей і тварин від хвороб, епідемій тощо (9%).


Цікавим є також посферний розріз. Так, відсутність місцевої поліції, поганий стан дорожнього покриття та ДТП на території села з травмуванням людей є найважливішими проблемами у сфері громадської безпеки; спалювання людьми сухої рослинності – у сфері пожежної безпеки; наявність стихійних сміттєзвалищ, випадки забруднення повітря, води чи земель – у сфері екологічної і техногенної безпеки; погана якість питної води та відсутність безпечного облаштування місць відпочинку – у сфері санітарно-епідеміологічної безпеки та безпеки охорони здоров’я; поганий стан мереж водопостачання та зниження рівня ґрунтових вод, зникнення води у колодязях – у сфері продовольчої безпеки; перебої з енергопостачанням – у сфері енергетичної безпеки; відсутність інфраструктури (стадіони, спортивні майданчики тощо) – у сфері соціально-демографічної безпеки.


Перша за все, на думку респондентів, необхідно відремонтувати дороги, організувати постачання якісної питної води та створити муніципальну поліцію.


67% опитаних мешканців упевнені, що братимуть або скоріше за все братимуть участь у заходах, спрямованих на підвищення безпеки в громаді. Ще 9% – не визначилися з цього приводу, а 24% - не готові долучатися до подібних заходів.


63% респондентів готові брати участь у заходах з прибирання території громади. Ще 33% – у роботі добровільних дружин, 2% – у роботі пожежної команди.


Лише 17% опитаних мешканців вважають, що влада достатньо інформує їх про загрози і небезпеки в громаді, а також те, що робиться для їх усунення чи мінімізації. 39% – недостатньо, а 44% – не змогли відповісти.


50% опитаних мешканців хотіли б отримувати інформацію про загрози і небезпеки в громаді, а також те, що робиться для їх усунення чи мінімізації через розміщення інформації на дошках оголошень. Ще 27% – через місцеві газети, а 23% – через інформаційні буклети.

 

Методологія опитування


Аудиторія дослідження: населення Клесівської ОТГ Рівненської області від 18 років і старші.


Терміни проведення дослідження: травень 2018 року.


Тип вибірки: випадкова стратифікована, багатоступенева.


Вибіркова сукупність: 165 респондентів.


Метод дослідження: зондажне дослідження шляхом анкетного опитування face-to-face.


Опитування проведене в рамках проекту «Створення безпечного середовища для людей в об’єднаних громадах Рівненщини», який реалізовує РОГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

ПОВНИЙ ТЕКСТ ДОСЛІДЖЕННЯ

Інформаційний відділ РОГО КВУ