Результати опитування мешканців Локницької ОТГ з питань безпеки в громаді

В червні 2018 року фахівці РОГО «Комітет виборців України» провели опитування мешканців Локницької ОТГ. Його метою було визначити безпекові проблеми в громаді, а також виміряти рівень зацікавленості місцевих мешканців щодо участі в процесах їх вирішення.


Опитування є однією зі складових комплексного дослідження, що стане основою для подальшої розробки і впровадження безпекових заходів. Вони будуть направлені на поліпшення ситуації в громаді із залученням усіх зацікавлених сторін.


Тобто, експерти організації допоможуть місцевим органам влади підвищити спроможність, направлену на вирішення проблем і зниження ризиків громадської, пожежної, екологічної, продовольчої та інших безпек.


Як показали результати дослідження, 68% мешканців Локницької громади визначають безпекову ситуацію в своєму населеному пункті загалом нормальною, хоча є певні приводи для тривоги. При цьому 5% – загалом несприятливою. Жоден респондент не вважає її критичною, кризовою.


Більшість опитаних (49%) вважають, що найважливішими проблемами для громади є недостатні можливості заробляти собі на життя чи отримувати соціальні виплати. Трохи менше респондентів (48%) назвали міграцію населення та зменшення народжуваності, в т.ч. відтік молоді і кваліфікованих кадрів.


Крім того, учасники опитування зазначили проблеми із зовнішнім вторгненням на територію України і пов’язані із цим загрози для людей та їх майна (20%), станом охорони здоров’я людей і тварин від хвороб, епідемій тощо (15%), доступом до енергоресурсів (13%), нагромадженням відходів, наслідками аварій на підприємствах та їхньої діяльності, які впливають на мешканців громади, тварин, рослинність (11%).


Порівняно менше місцевих турбують стан пожежної безпеки (8%), доступ людей до питної води, харчових продуктів і непродовольчих товарів (5%), злочинність і правопорушення (4%), а також занедбані будинки, покинуті склади, у т.ч. безхазяйне майно, підтоплення водою, зникненням кришок каналізаційних люків, стан безпеки на водних об’єктах, аварійний стан дерев (2%).


Цікавим є також посферний розріз. Так, поганий стан дорожнього покриття, відсутність зовнішнього освітлення та нелегальна торгівля алкоголем є найважливішими проблемами у сфері громадської безпеки; спалювання людьми сухої рослинності та наближення до легкозаймистих лісу або болота – у сфері пожежної безпеки; наявність стихійних сміттєзвалищ і значна кількість не зрізаних аварійних (ветхих) дерев – у сфері екологічної і техногенної безпеки; випадки захворювання диких і домашніх тварин на сказ та інші небезпечні хвороби та відсутність безпечного облаштування місць масового відпочинку – у сфері санітарно-епідеміологічної безпеки та безпеки охорони здоров’я; зниження рівня ґрунтових вод і відсутність централізованого водопостачання, а також відсутність близько розташованих виробництв – у сфері продовольчої безпеки; перебої з енергопостачанням (зникнення світла, газу, тощо) і залежність опалення житла від одного джерела ресурсів (газ, дрова, торф, електроенергія, мастила і бензин тощо) – у сфері енергетичної безпеки; відсутність доступу до альтернативної інформації (один телеканал, ін.) та випадки викрадення інформації, блокування роботи веб-сайтів – у сфері військової та інформаційної безпеки; зменшення кількості робочих місць і зростання кількості випадків смертей місцевого населення – у сфері соціально-демографічної безпеки.


Перш за все, на думку учасників опитування, необхідно відремонтувати дороги, ліквідувати стихійні сміттєзвалища, збільшити кількість робочих місць і налагодити постачання газу в громаду.


72% опитаних мешканців упевнені, що братимуть або скоріше за все братимуть участь у заходах, спрямованих на підвищення безпеки в громаді. Ще 14% – не визначилися з цього приводу. І лише 7% не готові долучатися до подібних заходів.


75% респондентів готові брати участь у заходах з прибирання території громади. Ще 17% – у роботі добровільних дружин, 7% – у роботі пожежної команди і 1% – в інших заходах.


58% опитаних мешканців вважають, що влада достатньо інформує їх про загрози і небезпеки в громаді, а також те, що робиться для їх усунення чи мінімізації. Ще 26% – недостатньо, а 16% – не змогли відповісти.


53% респондентів хотіли б отримувати інформацію про загрози і небезпеки в громаді, а також те, що робиться для їх усунення чи мінімізації через розміщення інформації на дошках оголошень. Ще 34% – через місцеві газети, а 13% – через інформаційні буклети.

 

Методологія опитування


Аудиторія дослідження: населення Локницької ОТГ Рівненської області від 18 років і старші.


Терміни проведення дослідження: червень 2018 року.


Тип вибірки: випадкова стратифікована, багатоступенева.


Вибіркова сукупність: 153 респондента.


Метод дослідження: зондажне дослідження шляхом анкетного опитування face-to-face.


Опитування проведене в рамках проекту «Створення безпечного середовища для людей в об’єднаних громадах Рівненщини», який реалізовує РОГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

ПОВНИЙ ТЕКСТ ДОСЛІДЖЕННЯ

Інформаційний відділ РОГО КВУ