Результати опитування мешканців Привільненської ОТГ з питань безпеки в громаді

В червні 2018 року фахівці РОГО «Комітет виборців України» провели опитування мешканців Привільненської ОТГ. Його метою було визначити безпекові проблеми в громаді, а також виміряти рівень зацікавленості місцевих мешканців щодо участі в процесах їх вирішення.


Опитування є однією зі складових комплексного дослідження, що стане основою для подальшої розробки і впровадження безпекових заходів. Вони будуть направлені на поліпшення ситуації в громаді із залученням усіх зацікавлених сторін.


Тобто, експерти організації допоможуть місцевим органам влади підвищити спроможність, направлену на вирішення проблем і зниження ризиків громадської, пожежної, екологічної, продовольчої та інших безпек.


Як показали результати дослідження, 53% мешканців Привільненської громади визначають безпекову ситуацію в своєму населеному пункті загалом нормальною, хоча є певні приводи для тривоги. При цьому 2% – загалом несприятливою. Ще 1% – критичною, кризовою.


Більшість опитаних (35%) вважають, що найважливішими проблемами для громади є міграція населення та зменшення народжуваності, в т.ч. відтік молоді і кваліфікованих кадрів. 28% учасників опитування непокоять недостатні можливості заробляти собі на життя чи отримувати соціальні виплати. Крім того, респонденти вказували на проблеми з нагромадженням відходів, наслідками аварій на підприємствах та їхньої діяльності, які впливають на мешканців громади, тварин, рослинність (15%), доступом людей до питної води, харчових продуктів і непродовольчих товарів (12%), станом охорони здоров’я людей і тварин від хвороб, епідемій тощо (11%).


Менше мешканців Привільненської ОТГ турбують стан пожежної безпеки (10%), зовнішнє вторгнення на територію України і пов’язані із цим загрози для людей та їх майна (10%), проблеми з доступом до енергоресурсів (9%), злочинність і правопорушення (9%), а також занедбані будинки, покинуті склади, у т.ч. безхазяйне майно, підтоплення водою, зникнення кришок каналізаційних люків, стан безпеки на водних об’єктах, аварійний стан дерев (6%).


Цікавим є також посферний розріз. Так, відсутність місцевої поліції, випадки крадіжок особистого майна та нелегальна торгівля алкоголем є найважливішими проблемами у сфері громадської безпеки; спалювання людьми сухої рослинності – у сфері пожежної безпеки; відсутність системи оповіщення про небезпеку, наявність стихійних сміттєзвалищ і випадки забруднення повітря, води чи земель – у сфері екологічної і техногенної безпеки; відсутність безпечного облаштування місць масового відпочинку та випадки захворювання диких і домашніх тварин на сказ та інші небезпечні хвороби – у сфері санітарно-епідеміологічної безпеки та безпеки охорони здоров’я; зниження рівня ґрунтових вод і відсутність близько розташованих виробництв – у сфері продовольчої безпеки; залежність опалення житла від одного джерела ресурсів (газ, дрова, торф, електроенергія, мастила і бензин тощо), відсутність альтернативних джерел енергопостачання та перебої з енергопостачанням (зникнення світла, газу, тощо) – у сфері енергетичної безпеки; випадки поширення екстремістської / сепаратистської літератури та випадки викрадення інформації, блокування роботи веб-сайтів – у сфері військової та інформаційної безпеки; міграція людей (на заробітки чи постійне проживання закордон/місто) та зростання кількості випадків смертей місцевого населення – у сфері соціально-демографічної безпеки.


Перш за все, на думку учасників опитування, необхідно відремонтувати дороги, відкрити магазин, забезпечити присутність поліції та безпеку на дорозі.


61% опитаних мешканців упевнені, що братимуть або скоріше за все братимуть участь у заходах, спрямованих на підвищення безпеки в громаді. Ще 25% – не визначилися з цього приводу. І лише 6% не готові долучатися до подібних заходів.


71% респондентів готові брати участь у заходах з прибирання території громади. Ще 17% – у роботі добровільних дружин, 7% – у роботі пожежної команди і 5% – в інших заходах.


59% опитаних мешканців вважають, що влада достатньо інформує їх про загрози і небезпеки в громаді, а також те, що робиться для їх усунення чи мінімізації. Ще 21% – недостатньо, а 20% – не змогли відповісти.


42% респондентів хотіли б отримувати інформацію про загрози і небезпеки в громаді, а також те, що робиться для їх усунення чи мінімізації через місцеві газети. Ще 38% – через місцеві газети розміщення інформації на дошках оголошень, а 20% – через інформаційні буклети.

 

Методологія опитування


Аудиторія дослідження: населення Привільненської ОТГ Рівненської області від 18 років і старші.


Терміни проведення дослідження: червень 2018 року.


Тип вибірки: випадкова стратифікована, багатоступенева.


Вибіркова сукупність: 178 респондентів.


Метод дослідження: зондажне дослідження шляхом анкетного опитування face-to-face.


Опитування проведене в рамках проекту «Створення безпечного середовища для людей в об’єднаних громадах Рівненщини», який реалізовує РОГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

ПОВНИЙ ТЕКСТ ДОСЛІДЖЕННЯ

Інформаційний відділ РОГО КВУ