Результати опитування мешканців Смизької ОТГ з питань безпеки в громаді

В червні 2018 року фахівці РОГО «Комітет виборців України» провели опитування мешканців Смизької ОТГ. Його метою було визначити безпекові проблеми в громаді, а також виміряти рівень зацікавленості місцевих мешканців щодо участі в процесах їх вирішення.


Опитування є однією зі складових комплексного дослідження, що стане основою для подальшої розробки і впровадження безпекових заходів. Вони будуть направлені на поліпшення ситуації в громаді із залученням усіх зацікавлених сторін.


Тобто, експерти організації допоможуть місцевим органам влади підвищити спроможність, направлену на вирішення проблем і зниження ризиків громадської, пожежної, екологічної, продовольчої та інших безпек.


Як показали результати дослідження, 53% мешканців Смизької громади визначають безпекову ситуацію в своєму населеному пункті загалом нормальною, хоча є певні приводи для тривоги. При цьому 19% – загалом несприятливою. Ще 6% – критичною, кризовою.


Більшість опитаних (64%) вважають, що найважливішими проблемами для громади є міграція населення та зменшення народжуваності, в т.ч. відтік молоді і кваліфікованих кадрів. 53% респондентів вказали проблемою недостатні можливості заробляти собі на життя чи отримувати соціальні виплати.


Крім того, учасники опитування зазначили проблеми з нагромадженням відходів, наслідками аварій на підприємствах та їхньої діяльності, які впливають на мешканців громади, тварин, рослинність (36%), зовнішнім вторгненням на територію України і пов’язані із цим загрози для людей та їх майна (19%), занедбаними будинками, покинутими складами, у т.ч. безхазяйним майном, підтопленням водою, зникненням кришок каналізаційних люків, станом безпеки на водних об’єктах, аварійним станом дерев (18%).


Порівняно менше місцевих мешканців турбують проблеми з доступом до енергоресурсів (15%), стан пожежної безпеки (14%), стан охорони здоров’я людей і тварин від хвороб, епідемій тощо (14%), доступ людей до питної води, харчових продуктів і непродовольчих товарів (12%), а також злочинність і правопорушення (9%).


Цікавим є також посферний розріз. Так, поганий стан дорожнього покриття, відсутність зовнішнього освітлення та нелегальна торгівля алкоголем є найважливішими проблемами у сфері громадської безпеки; спалювання людьми сухої рослинності та наближення до легкозаймистих лісу або болота – у сфері пожежної безпеки; наявність стихійних сміттєзвалищ – у сфері екологічної і техногенної безпеки; відсутність безпечного облаштування місць масового відпочинку та випадки захворювання диких і домашніх тварин на сказ та інші небезпечні хвороби – у сфері санітарно-епідеміологічної безпеки та безпеки охорони здоров’я; зниження рівня ґрунтових вод і відсутність централізованого водопостачання – у сфері продовольчої безпеки; залежність опалення житла від одного джерела ресурсів (газ, дрова, торф, електроенергія, мастила і бензин тощо) та перебої з енергопостачанням (зникнення світла, газу, тощо) – у сфері енергетичної безпеки; відсутність доступу до альтернативної інформації (один телеканал, ін.) та випадки поширення екстремістської/сепаратистської літератури – у сфері військової та інформаційної безпеки; міграція людей (на заробітки чи постійне проживання закордон/місто) та відтік молоді і кваліфікованих працівників – у сфері соціально-демографічної безпеки.


Перш за все, на думку учасників опитування, необхідно відремонтувати дороги, забезпечити освітлення вулиць, ліквідувати стихійні сміттєзвалища та налагодити вивіз сміття.


63% респондентів упевнені, що братимуть або скоріше за все братимуть участь у заходах, спрямованих на підвищення безпеки в громаді. Ще 27% – не визначилися з цього приводу. І лише 3% не готові долучатися до подібних заходів.


71% опитаних мешканців готові брати участь у заходах з прибирання території громади. Ще 17% – у роботі добровільних дружин, 8% – у роботі пожежної команди і 4% – в інших заходах.


Лише 18% респондентів вважають, що влада достатньо інформує їх про загрози і небезпеки в громаді, а також те, що робиться для їх усунення чи мінімізації. Натомість 57% – недостатньо, а 25% – не змогли відповісти.


45% опитаних мешканців хотіли б отримувати інформацію про загрози і небезпеки в громаді, а також те, що робиться для їх усунення чи мінімізації через розміщення інформації на дошках оголошень. Ще 38% – через місцеві газети, а 17% – через інформаційні буклети.

 

Методологія опитування


Аудиторія дослідження: населення Смизької ОТГ Рівненської області від 18 років і старші.


Терміни проведення дослідження: червень 2018 року.


Тип вибірки: випадкова стратифікована, багатоступенева.


Вибіркова сукупність: 153 респондента.


Метод дослідження: зондажне дослідження шляхом анкетного опитування face-to-face.


Опитування проведене в рамках проекту «Створення безпечного середовища для людей в об’єднаних громадах Рівненщини», який реалізовує РОГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

ПОВНИЙ ТЕКСТ ДОСЛІДЖЕННЯ

Інформаційний відділ РОГО КВУ