Рік Порошенка: як рівняни оцінюють успіхи Президента України

Рівно рік минув із часу перемоги Петра Порошенка у першому турі президентський виборів. Що змінилось в країні за рік? Чи виконав Порошенко передвиборчі обіцянки? Про це ми запитали рівненських громадських активістів.


Голова правління Рівненського Комітету виборців України Олексій Горецький:

 

- Якщо говорити про зовнішню політику, то позитивним моментом є те, що Порошенку вдалося на світовому рівні налагодити співпрацю з європейськими та світовими організаціями. А це великий прорив у порівнянні з попередніми роками. Якщо говорити про внутрішню політику, то попри те, що було змінено багато людей в адміністративних структурах, не видно результатів реформ. Тобто є точкові зрушення, але реально відчутних просувань у реформах немає. Є позитивні зміни в напрямі роботи силових структур, а це дуже важливе питання. Також, до позитивних моментів потрібно віднести парламентські вибори, які відбулись, незважаючи на ризики та проблеми.

 


Заступник директора Рівненського академічного обласного театру ляльок Роман Микитюк:

 


- Цьогоріч важко було щось змінити, тому що в країні війна, втрачені економічні зв'язки з Росією. Безперечно, не можна звинувачувати одного Порошенка, він опинився у складній ситуації. За рік у таких умовах важко було щось змінити. Хоча в загальному щодо передвиборчих обіцянок, то він намагається щось робити.


Головний редактор порталу "4 Влада" Володимир Торбіч:

 


- Чи виконав обіцянки Порошенко? Можна знайти текст цих обіцянок і перевірити. Звісно, що всі не виконав. Не факт, що виконає навіть більшу частину. Детального аналізу не робив - згадую лише обіцяне ним у Рівному. Але ті зміни, які нині відбуваються в країні, - закони, які приймаються, реформи, які готуються і обговорюються, реакція влади на резонансні розслідування журналістів і тиск громадськості - вселяють надію, що країна рухається у правильному напрямку. Звісно, не так швидко, як всім нам хочеться, але рухається. Багато речей є болючими для громадян, зокрема, підвищення цін. Але це рано чи пізно мало статися. Коли роблять хірургічну операцію, то боляче і б'є по кишені. Але без такої операції можна померти. Наша країна нині на операційному столі. І я вірю, що вона видужає. Але не варто все зводити до одного президента. І президент, і прем'єр, і міністри, і депутати, і кожен громадянин на своєму місці відповідальні за те, чи зміниться наша країна. Бо змін хочуть всі, а от змінюватися - мало хто.


Депутат Рівнеради, директор ВАТ "Рівень" Мар`ян Года:

 


- Кандидати завжди найкращі, коли проводять передвиборчу кампанію. А коли настає час працювати, то все відбувається набагато складніше. Не виконав президент багато чого. Немає дешевих кредитів, не заходять до нас інвестиції. Я розумію, що триває війна, але країні потрібні кошти як від зовнішніх, так і внутрішніх інвестицій. Нам у війні з Росією допомагає або ж намагається допомагати увесь світ. Проте візовий режим не відмінено, а євроінтеграція нам ще довго не світить, і це сумно. Якщо і є якийсь успіх, то не потрібно говорити, що це заслуга керівництва країною, це його обов'язок.


Музикант та бізнесмен Андрій Ляшук:

 


- Вважаю, що президент багато чого не виконав з того, що обіцяв. Набагато більше обіцяв, ніж зміг виконати. Позитивний рух є, проте не виконано багато обіцянок.


Волонтер «ДАРу» Олександр Безощук:

 


- Важко оцінювати діяльність у такий складний для країни час. Проте обіцянки майже всі не виконані. Складається враження, що винищується малий та середній класи, а мільйонери стають ще багатшими. На мою думку, невиконання обіцянок сягає 90%.

 

Володимир Морозюк
Сайт «ВСЕ»