Оподаткування отриманої внутрішньо переміщеними особами благодійної допомоги

Внаслідок повномасштабного вторгнення росії мільйони людей змушені були переїхати у більш безпечні регіони і стали внутрішньо переміщеними особами. Для забезпечення різних потреб таких осіб допомогу надавала не лише держава, а й різні волонтерські спільноти та благодійні організації як національні, так і міжнародні.

Продовження дії у період воєнного стану посвідчення подія, виданого вперше

Впродовж останнього періоду почастішали звернення громадян з питаннями щодо продовження права керування транспортними засобами особами, яким посвідчення водія було видано вперше на два роки і строк дії якого закінчився у період воєнного стану.

Зміни щодо надання соціальної підтримки ВПО, зокрема особам з інвалідністю

Питання соціальної підтримки громадян в умовах війни, зокрема внутрішньо переміщених осіб, було, є і, очевидно, буде досить актуальним. Враховуючи це, звертаємо увагу, що Кабінет Міністрів України 11 липня 2023 року прийняв постанову №709 «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб», якою, крім іншого, затверджено в новій редакції Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Отримання компенсації за знищене чи пошкоджене під час війни житло у разі наявності іншого нерухомого майна

До Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги та центру права у Рівному звертаються громадяни, в тому числі внутрішньо переміщені особи, щодо можливості отримання компенсації за пошкоджене чи знищене під час війни житло у разі придбання або наявності в їхній власності іншого нерухомого майна.

Зміни до законодавства щодо виконавчих проваджень та арешту банківських рахунків боржників

Впродовж останніх кількох тижнів до Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги та центру права у Рівному почастішали звернення різних категорій громадян з тим, що на їх банківські рахунки накладені арешти та списуються кошти за виконавчими провадженнями.

Дійсність паспортів громадянина України, строк дії яких закінчився або до яких не вклеєні фото

До Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги та центру права у Рівному почастішали звернення громадян, в тому числі внутрішньо переміщених осіб, щодо того, що у їхніх близьких осіб, які перебували на територіях, де відбувалися активні бойові дії, або опинилися на тимчасово окупованих територіях і виїхали за межі України до інших держав, у тому числі Білорусі та росії, закінчився строк дії паспортів у формі картки або невклеєні відповідні фото у паспорт у формі книжки при виповненні 25- чи 45-річного віку.

Актуальна інформація щодо виконання рішень суду на території Херсонської області

Із практики звернень внутрішньо переміщених осіб до Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги та партнерів у регіонах, досить актуальними є питання, які стосуються виконання судових рішень на території Херсонської області.

Встановлення чи продовження інвалідності в умовах війни

Впродовж останнього періоду набули актуальності питання, пов’язані з встановленням чи продовженням інвалідності в умовах війни, оскільки це впливає як на виплати соціальної допомоги, так і на проведення реабілітаційних заходів, забезпечення осіб з інвалідністю необхідними медичними препаратами, спеціальними засобами тощо.

Правила виїзду дітей за межі України

Як свідчить практика звернень до Центру права організації та партнерів Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги, враховуючи безпекову ситуацію в Україні, актуальним залишається питання порядку виїзду за кордон дітей.

 1 2 3 »  Кінець