Запитання користувачів

іван

чи можна передавати право власності земельного паю іншій особі

Адміністратор

Ні, не можна, адже на сьогодні діє заборона (мораторій) на відчуження земельних паїв.

Юля

Добрей день я хотіла спетать як це може буть я з дала воренду земельней пай на десьять років прошло сім я пойхало а воне сказале що я на песала на їх заповіт я ні чаго не песала і ведно шо пітпес не мій як це так може буть скажіть мені пожалуста.

Адміністратор

Варто уважно читати договір оренди паю, який підписували, бо там мають бути прописані всі положення. Тобто, оренда паю регулюється тільки договором, а не заповітом. У вашій ситуації рекомендуємо звернутися з відповідними документами (договором оренди) безпосередньо (не віртуально) до юриста або адвоката за місцем свого проживання. В тому числі можна звернутися до місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги. Тому що конкретну відповідь на таке питання можна дати лише бачачи сам договір.

Світлана

Договір оренди землі укладено в 2012 на 6 років, зареєстровано в 2015, коли закінчується термін дії договору? Зміна власника земельного паю дає право на розірвання договору?

Адміністратор

Відповідно до статті 2 Закону України «Про оренду землі» відносини, пов`язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України (2768-14), Цивільним кодексом України (1540-06, 435-15), цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі. Згідно з ст. 17 Закону України «Про оренду землі» об’єкт за договором оренди землі вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди, якщо інше не встановлено законом. Відповідно до частини 1 статті 210 Цивільного кодексу України правочин підлягає державній реєстрації лише у випадках, встановлених законом. Такий правочин є вчиненим з моменту його державної реєстрації. Отже, з юридичної точки зору договір почав діяти з моменту його державної реєстрації, тобто з 2015 року, а фактично орендні відносини почалися на 3 роки раніше. Якщо по терміну дії договору оренди є спір між сторонами щодо його закінчення, то він вирішується або шляхом переговорів, або за недосягненням результату переговорами в суді. Щодо зміни власника орендованого паю, то згідно зі статтею 32 Закону України «Про оренду землі» перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи (у тому числі в порядку спадкування), реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або припинення договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі. Отже, слід уважно переглянути договір оренди на наявність у ньому чітко прописаних підстав щодо цих моментів.

Анастасія

Скажіть будь ласка, чи має право на спадшину людина, яка засуджена до довічного ув`язнення? Ситуація така: чоловік моєї свекрухи помер, і залишилася квартира. У нього є дружин, а тако ж син, який довічно ув`язнений. Чи квартира залишиться дружині, чи буде ще частка синові?

Адміністратор

Стаття 1261 Цивільного кодексу України. Перша черга спадкоємців за законом: 1. У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Отже, якщо померлий заповіту на квартиру не лишив, тоді й ув’язнений довічно син матиме частку в спадковій квартирі, якщо не відмовиться від неї або ж не втратить право на спадкування за пропуском строку звернення до нотаріуса (6 місяців з дня смерті).

Вікторія

Доброго дня,підкажіть будь-ласка що краще зробити.Мій брат здав в оренду землю моєї матері на 25років,за яку йому заплатили великі гроші.Зараз мати померла і залишила мені заповіт,чи маю право я стати власником землі і забрати пай в орендатора для оброблення самому

Адміністратор

Для початку треба переглянути діючий договір оренди землі. В статті 32 Закону України «Про оренду землі» чітко зазначено, що перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи (у тому числі в порядку спадкування), реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або припинення договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі. Далі варто діяти відповідно до частини 5 статті 31 цього Закону, яка вказує, що особа, яка набула право власності на земельну ділянку, що перебуває в оренді, протягом одного місяця з дня державної реєстрації права власності на неї зобов’язана повідомити про це орендаря в порядку, визначеному статтею 148-1 Земельного кодексу України (2768-14). Тобто після внесення відомостей до відповідного державного реєстру про вас як нового власника земельної ділянки маєте попросити у держреєстратора (ЦНАП) роздруковану версію інформації з держреєстру, яка вказує на вас як на власника і надати цю родруківку орендареві до відома. Щодо дострокового розірвання діючого договору оренди, то на це мають бути законні підстави, як-то невиплата оренди за землю, або невчасна її виплата тощо. У разі недосягнення згоди щодо дострокового припинення землі спір за позовом заінтересованої сторони може бути розглянутий у суді.

валентин николаевич

можно ли в судебном деле сослаться на земельно-техническую экспертизу из другого судебного дела?

Адміністратор

Згідно з частиною 1 статті 60 Цивільного процесуального кодексу України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу, яка, в свою чергу, вказує, що: 1. Обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню. 2. Обставини, визнані судом загальновідомими, не потребують доказування. 3. Обставини, встановлені судовим рішенням у цивільній, господарській або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини. Отже, якщо в іншій судовій справі суд постановив рішення, то воно може бути взяте за основу в іншій аналогічній справі й обставини цієї справи не потрібно доказувати. Однак сам по собі висновок експертизи не є судовим рішенням і суд його до уваги не прийме. Тому слід заявляти клопотання перед судом про призначення нової експертизи. А вже понесені замовником матеріальні витрати на неї, у випадку ухвалення судом рішення на її користь, стягуватимуться зі сторони, яка програла земельний спір.

дмитро

Звернувся до сільської ради із заявою на отримання безоплатно земельної ділянки розміром 2 га. У відповідь отримав що землі немає, тому що вона вся роздата по орендам. Чи можливо реалізувати моє конституційне право на безоплатну приватизацію , якщо вона знаходиться у оренді?

Адміністратор

Відповідно до частини 5 статті 116 Земельного кодексу України земельні ділянки, які перебувають у власності чи користуванні громадян або юридичних осіб, передаються у власність чи користування за рішенням органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування лише після припинення права власності чи користування ними в порядку, визначеному законом. Отже, реалізувати своє право на отримання землі у власність можна буде лише після припинення права оренди на такі землі.

Антонина

Договір оенди земельної ділянки заключений у 2007 році до 2022 року. в розмірі 1,5 % від нормативної грошової оз. У 2017 році орендар погодився виплатити 8%. Чи повинна бути укладена додаткова угода між орендарем та орендодавцем на зміну розміру орендної плати на рівні 8% від нормативної грошової оцінки землі.

Адміністратор

Відповідно до статті 23 Закону України «Про оренду землі» орендна плата за земельні ділянки, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, переглядається за згодою сторін. Згідно зі ст. 30 цього закону зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. Отже, зміну у 8% варто оформити у вигляді додаткової угоди до договору та зареєструвати такі зміни в реєстратора. У випадку недосягнення згоди щодо цих змін спір вирішується в судовому порядку.

Лікнарович Олена

я - соціальний педагог в училищі. Є рішення суду 2015р. про визнання за ученицею - дитиною, позбавленою батьківського піклування, права на 1/5 частку земельного паю (3,27га)померлого батька. Спадкоємцями також є ще два її брати та батьки померлого(помер 2001). судом встановлено, що покійний у 1997р. отримав сертифікат на землю, але ніякі дії щодо виготовлення технічної документації на земельну ділянку не проводились. земельна ділянка відсутня в базі держ. зем. кадастру. Є лише довідка з сільської ради, що ділянка такого-то знаходиться на території сільської ради і має такий-то номер. Як діяти мені як соціальному педагогу для оформлення права власності на 1/5 ділянки моєї учениці? Чи потрібні заяви від усіх 5 спадкоємців? і куди їх подавати. Дякую за відповідь

Адміністратор

Потрібно звернутися до суб’єкта підприємницької діяльності, який надає послуги з виготовлення технічної документації на землю, укласти з ним договір і виготовити проект землеустрою своєї частини ділянки. При цьому, варто погодити підписами погодження меж сусідніх власників, тобто родичів і сусідів по ділянці. Після виготовлення проекту його подають на затвердження в сільраду, а потім звертаються до державного кадастрового реєстратора і реєструють держземкадастрі з присвоєнням кадастрового номера. Далі реєструють у ЦНАПі право власності на цю ділянку на підставі судового рішення.

Оксана

Маю питання та потребую допомоги у вирішенні проблеми, з якою стикнулась. Спробую викласти все коротко та за порядковісттю. У 2007 році(16.11.2007) купила землю в кредит - призначення - ОЖБ. Попереднім власникам землі, які її отримали було винесено межі та підкріплено це актом винесення меж земельної ділянки і розбивки будівель від 26.09.2007р.. Далі на моє прізвище було видано акт розбивки вісей будівель та обміри земельної ділянки від 23.12.2010. В обидвох актах підписи сільського голови та районного архітектора. Далі згідно затвердженої документації та відвідування моєї ділянки вищевказаних посадовців я розпочала будівництво двохквартирного будинку (для себе та батьків), яке тривало шість років. В 2017 році я звернулась із проханням присвоїти даній ділянці два кадастрових (для того щоб подарувати бутькам частину ділянки та зведеного будинку). І тут відбулось саме цікаве, мені було повідомлено, що одна третя мого будинку знаходиться на чужій ділянці, так як при винесенні меж, які збережені до сьогодні, була помилка. Ця помилка складає близько 3-4 соток чужої ділянки..... Наступною дією моєю було написання заяви в сільку раду з вимогою надати шляхи вирішення та уникнення спірних питань із сусідньою ділянкою ( на якій нема меж, нічого не збудовано, власник не з являвся жодного разу, голова сільради показував документ купівлі - продажу 2012 року із заявленою вартістю 46 000 грн.) Відповідь я отримала таку - "На вашу заяву повідомляємо, що у відповідності до п.1 ст154 Земельного кодексу україни, органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування без рішення суду не мають права втручатись у здійснення власником повноважень щодо володінь, користування, розпорядження належною йому земельною ділянкою або встановлювати непередбачені законодавчими актами додаткові обов язки чи обмеження....... Також зазначу що єдиним шляхом вирішення питання голова вбачає купівлю мною даної ділянки. Але тут хочу зазначити що в моїй родині, а точніше у рідної сестри - багатодітної мами, дитина інвалід і тому мова про купівлю виключена, через і без того надмірний брак коштів.(про це також оповідала голові селищної ради..... Допоможіть добитись правди, щоб мене ніхто не турбував у збережених мною межах. Вельми вдячна Вам!

Адміністратор

Стаття 155 Земельного кодексу України встановлює відповідальність органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування за видання актів, які порушують права власників земельних ділянок: 1. У разі видання органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування акта, яким порушуються права особи щодо володіння, користування чи розпорядження належною їй земельною ділянкою, такий акт визнається недійсним. 2. Збитки, завдані власникам земельних ділянок внаслідок видання зазначених актів, підлягають відшкодуванню в повному обсязі органом, який видав акт. Оскільки Ваша справа є індивідуальною, складною і без звернення до суду її вирішити неможливо, то радимо Вам особисто (не через Інтернет) звернутися за кваліфікованою правовою допомогою до юриста або адвоката, з усіма документами, що стосуються справи.

 1 2 3 »  Кінець