Запитання користувачів

Оксана Короп

Доброго дня. Як правельно і куди написати звернення,якщо затримують виплату з ФСС в звязку з вагітністю і пологами? Так як знаю, що мали б виплатити її протягом 10 днів.Як вимагати компенсацію за несвоєчасну виплату коштів? Дякую.

Адміністратор

Рекомендуємо написати заяву до Фонду соціального страхування з проханням у письмовій формі пояснити причини затримки. Заява має відповідати загальним вимогам до звернення. Якщо самостійно не можете написати, то можете звернутися за до вашого регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Або ж до адвоката на свій вибір.

Оксана

Доброго дня. Чи маю я право отримувати соцдопомогу на неповнолітніх дітей, як мати одинока, до їх 18 річчя, після нещодавнього заміжжя? Якщо чоловік не усиновлює моїх дітей.

Адміністратор

Якщо одинока мати, одинокий усиновлювач, мати (батько) у разі смерті одного з батьків зареєстрували шлюб, то за ними зберігається право на отримання допомоги на дітей, які народилися чи були усиновлені до шлюбу, якщо такі діти не були усиновлені чоловіком (дружиною). Тому, якщо Ви отримували таку допомогу і не втратили право на неї з інших причин, то сам по собі факт укладення шлюбу не є підставою для припинення виплати. Однак, на право отримання виплати може вплинути збільшення доходів родини, членом якої стає чоловік після укладення шлюбу з жінкою, що отримувала таку допомогу.

Сергей

Примерно лет восемь назад продал фермеру земельный пай (без договора за 15000) хочу вернуть пай он не отдает и не платит

Адміністратор

Щоб дати відповідь на Ваше питання, треба мати копії документів, на підставі яких відбулася передача паю. Тому рекомендуємо звернутися до адвоката і з його допомогою вирішити це питання.

Дмитро

Добрий вечір! Скажіть будь-ласка, чи може діючий поліцейський подавати свою кандидатуру на участь у міських виборах?

Адміністратор

Так, може. Але, щоб проводити агітацію, доведеться взяти відпустку.

Дмитро

Доброго дня! Чи може діючий працівник поліції подати свою кандидатуру на посаду голови сільради, та брати участь у виборах??

Адміністратор

Так, може. Але, щоб проводити агітацію, доведеться взяти відпустку.

Тетяна

Доброго дня. У мене питання до вас про приватизацію квартири. 1.Чи зможу я приватизувати квартиру після нового року. 2. Чи обовязково здавати довідки з комунальних організацій про те що немає заборгованості.

Адміністратор

Перша за все, скажемо, що прогнозувати, чи зможете Ви приватизувати квартиру після нового року, ми не можемо. Оскільки неможливо спрогнозувати, який закон можуть прийняти народні депутати умовно «завтра». Однак станом на сьогодні людина може приватизувати житло згідно Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду». Цей закон не передбачає подачі довідок про відсутність боргів. Але може виявитися дешевше такі довідки зібрати і швидше оформити приватизацію, аніж Вам, наприклад, доведеться звертатися в суд і судитися кілька років, оскаржуючи відмову в приватизації з причини неподання довідок. Хоча така причина не може бути підставою для відмови, але на практиці можуть спробувати відмовити. А судове оскарження - це послуги адвоката, на які потрібні гроші, оплата судового збору і т.д.

Надежда

добрый вечер если муж попал в больницу на пол года и не роботал до етого я жена сижу в декрете получаю 859 и больше доходов нету ни земли не квартир ничего у нас двое детей 1и10мес и 6 лет положено мне допомога малозабеспечина или нет

Адміністратор

Для того, щоб з`ясувати, чи вправі Ви отримати допомогу як малозабезпечена, то Вам з чоловіком треба взяти довідки про доходи з місця роботи та занести показати в управління соцзахисту. Вони скажуть, чи можете отримати таку виплату. Однак, якщо Ваш чоловік працездатний, але ніде офіційно не працював, то скоріш за все допомоги Ваша родина не отримає. Бо згідно з п. 10 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям: Соціальна допомога не призначається у разі, коли працездатні члени малозабезпеченої сім`ї не працюють, не служать, не вчаться за денною формою навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги (крім осіб, які в установленому порядку визнані безробітними та за інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню; осіб, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку; осіб, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або дітьми з інвалідністю віком до 18 років, за особами з інвалідністю II групи внаслідок психічного розладу, а також за особами, які досягли 80-річного віку; фізичних осіб, які надають соціальні послуги).

Антон

Чи можливе подання заяви, на посаду голови сільськоі ради, після закінчення терміну подачі документів згідно з законом?

Адміністратор

Ні, це неможливо.

Сергій

Чи можливо здати в оренду частину земельного паю. Якщо так, то яким чином це має бути відображено в договорі оренди.

Адміністратор

Прямої заборони передавати частину земельної ділянки (паю) в оренду законодавство не передбачає. Однак, з практичної точки зору, щоб здійснити таку передачу, на нашу думку, потрібно виділити таку частину в окрему земельну ділянку. І хоч прямо про це в Законі «Про оренду землі» не пишеться, але до вказаного висновку можна прийти з огляду на таке: Відповідно до ст. 8 Закону «Про оренду землі»: Орендована земельна ділянка або її частина може передаватися орендарем у суборенду без зміни цільового призначення, якщо це передбачено договором оренди або за письмовою згодою орендодавця. Якщо протягом одного місяця орендодавець не надішле письмового повідомлення щодо своєї згоди чи заперечення, орендована земельна ділянка або її частина може бути передана в суборенду... Згідно ч. 3 ст. 133 Земельного кодексу України: Передача в заставу частини земельної ділянки (або права на частину земельної ділянки) здійснюється після виділення її в натурі (на місцевості) відповідно до документації із землеустрою. Абз. 2 ч. 6 ст. 120 Земельного кодексу вказує: Укладення договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що пов`язане з переходом права на частину земельної ділянки, здійснюється після виділення цієї частини в окрему земельну ділянку та присвоєння їй окремого кадастрового номера. За правилами ч. 3 ст. 110 ЗК України: Поділ чи об`єднання земельних ділянок не припиняє дії обмежень, обтяжень, встановлених на земельні ділянки, крім випадків, коли обмеження (обтяження) поширювалося лише на частину земельної ділянки, яка в результаті поділу земельної ділянки не увійшла до сформованої нової земельної ділянки. Відповідно до ч. ч. 9-11 ст. 79-1 ЗК України: Земельна ділянка може бути об`єктом цивільних прав виключно з моменту її формування (крім випадків суборенди, сервітуту щодо частин земельних ділянок) та державної реєстрації права власності на неї. Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі. Державна реєстрація прав суборенди, сервітуту, які поширюються на частину земельної ділянки, здійснюється після внесення відомостей про таку частину до Державного земельного кадастру. З огляду на вищенаведене, на наш погляд, державний реєстратор не зареєструє Вам договір оренди частини земельної ділянки до того, поки Ви її не виділите в окрему ділянку з присвоєнням окремого кадастрового номеру, бо це суперечитиме ч. 9 ст. 79-1 Земельного кодексу України.

Андрій

Доброго вечора, підскажіть будь-ласка, як правильно написати листа до ЦВК,тобто як його правильно їм надсилати по єлектронці чи укрпоштой. Я голова ТВК, у нас згідно ухвали про забезпечення позову по справі № 640/18007/18 ОКРУЖНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ  міста КИЄВА та постанови ЦВК №202 від 08.11.2018 частково призупинено виборчий процес до місцевих виборів 23 грудня до ОТГ, та на які електронки краще надсилати листа.

Адміністратор

Рекомендуємо зателефонувати їм на номери: +38 (044) 256-82-15 або +38 (044) 286-84-62. І написати на електронну пошту на адреси: post@cvk.gov.ua та zvr@cvk.gov.ua. Паралельно з цим Ви можете їм і на звичайну пошту (через Укрпошту) вислати листа. Ось ще телефони членів ЦВК за цим посиланням: http://www.cvk.gov.ua/contact.htm

 1 2 3 »  Кінець