Запитання користувачів

Наталья

Доброго дня! Мій батько інвалід 1групи, знаходиться на гемодіалізу. Звернувся за соціальною допомогою до районної ради, йому дали 1000 грн. Хоча з ним є інші пацієнти, других регіонів які отримують поквартально таку допомогу, а йому відмовили. Як дізнатися чи правильно це і чи виділено кошти.

Адміністратор

Вашому батькові потрібно з письмовою заявою звернутися в обласне управління охорони здоров`я з проханням у письмовій формі пояснити, на які соціальні виплати з бюджету в своїй області він може сподіватися.

Олена

Хто має право висування кандидата на посаду старости в ОТГ?

Адміністратор

Висування проводиться шляхом самовисування (коли людина сама себе висовує), або через місцеву організацію партії. Детальніше про правила балотування до сільської і селищної ради об’єднаної громади читайте в матеріалі тут: http://cvu.com.ua/news/pravila-balotuvannya-do-silsko-i-selishchno-radi-obdnano-hromadi-v-2017-rotsi

людп

я оформляла паі в мене адвокат який робив ці документи підробив рішеня суду. чи щитаеться договір землі дійсним?

Адміністратор

Щоб відповісти на Ваше питання, то треба ознайомитися з текстом такого рішення суду і договору.

Тетяна

Доброго дня. Я хочу прийняти у спадщину земельний пай, який належав моїй померлій матері. Є два спадкоємці: я (дочка) і мій батько (чоловік). Чи потрібно написати моєму батькові відмову від спадщини, щоб я змогла успадкувати земельний пай?

Адміністратор

Якщо на момент смерті матері батько проживав (був зареєстрований за місцем проживання) за тією ж адресою, що і померла на відповідний момент, то так - йому треба подати заяву про відмову від прийняття спадщини.

Аліна

Доброго дня! При оформлені документів за дорученням,( а саме Свідоцтво про право на спадщину за законом.) невірно вказаний місяць народження того від кого залишилась спадщина. дата вказана вірно (народився 14,07,1955р.н - в документах вказано 14,05,1995 р.н) Чи є це важливим фактором для подальшого користування спадщиною і документами? Дуже вдячна за відповідь!

Адміністратор

Так, це може мати значення при переоформленні правовстановлюючих документів на майно, яке Ви успадкували, якщо на це звернуть увагу, або ж в інших випадках, коли при оформленні чогось пов’язаного з померлою людиною будуть співставлятися між собою кілька документів. Хоч на практиці помилки можуть не помітити.

Люда

чи можить мама з татом лягти в двох з дитиною в лікарню для недоношених

Адміністратор

Стаття 64 Основ законодавства про охорону здоров`я при стаціонарному лікуванні дітей віком до шести років, а також тяжкохворих дітей старшого віку, які потребують за висновком лікарів материнського догляду, матері або іншим членам сім`ї надається можливість перебувати з дитиною в закладі охорони здоров`я із забезпеченням безплатного харчування і умов для проживання та виплатою допомоги по соціальному страхуванню у встановленому порядку. Тобто, один з батьків вправі перебувати в лікарні з дитиною.

Валерій

15 грудня 2017 року я звільнився з роботи ПАТ “РІВНЕАЗОТ за власним бажанням, ст. 38 КЗпП України. Починаючи з лютого 2017 року заробітну плату мені стали виплачувати нерегулярно. Внаслідок цього станом на 15 грудня 2017 року за ПАТ “РІВНЕАЗОТ” утворилася заборгованість в сумі 33125,77 грн., які нараховані, але не виплачуються. Довідку про суми,які належать до виплати при звільненні, в мене на руках є.Куди звернутися щоб вернули невиплачені кошти.

Адміністратор

Потрібно звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу або з позовною заявою. Проте для її написання варто звернутися за допомогою до адвоката. Адже без відповідних правових знань самостійно грамотно підготувати такий документ неможливо. Є ризик програти справу, якщо така заява чи позов правильно не буде написана і в подальшому можна втратити можливість повторного звернення до суду.

людмила

21 05 2017 Закінчився договір оренди земельной ділянки яка є приватною власністю. У другого орендаря взяли кошти на перед за 10 років договір з ним не уклали хочим повирнути кошти назад. А землю хочим оброблять самостійно,але він проти як нам діяти далі.

Адміністратор

Якщо є розписка, то гроші доведеться повернути. Залежно від змісту розписки той, у кого вона є, може через суд намагатися стягнути з Вас і штрафні санкції. Проте факт написання розписки не зобов`язує укладати договір на оренду паю.

Наталія

Доброго дня, 24.12 у нас пройшли вибори на Голову ОТГ, депутатів і з’явилося декілька питань на які не можемо знайти відповіді, можливо Ви зможете допомогти. 1. Чи може обраний Голова ОТГ і обраний депутат бути з однієї родини (в нашому випадку чоловік і жінка), якщо ні, які наші дії (якими законодавчими документами ознайомитися) 2. Вибори депутатів, на одному окрузі два кандидати отримали однакові результати, як і в які строки проходять нові вибори на даному окрузі і хто може приймати участь (можуть бути нові кандидати) 3. Якщо обраний депутат хоче скласти свої повноваження, будуть перевибори по даному округу, чи проходить наступний кандидат, що приймав участь в виборах Дякую, за допомогу

Адміністратор

1. Заборони, щоб головою ОТГ був чоловік, а одним із депутатів - його дружина, чинне виборче законодавство не містить. Це виборні посади. 2. Згідно з ч. 3 ст. 87 Закону України «Про місцеві вибори» повторне голосування проводиться у неділю, не пізніш як у тритижневий строк після дня голосування. За правилами ч. 14 ст. 87 Закону про місцеві вибори до виборчого бюлетеня включатимуться лише ті кандидати. які набрали найбільшу і водночас рівну кількість голосів під час виборів 24.12.2017 р. Нові кандидати не включатимуться. 3. По 3 питанню треба з’ясувати - це вибори в міську, сільську/селищну раду? Лише після цього уточнення можна буде відповісти на питання.

Татьяна андрейвна

Я потакому питаню я здала пай в оренду и мене обдурили дали двацять восим тисяч на сорок шесть рокив, а должни бильше дать питскажить що мени куда обротиця можна подать на суд.

Адміністратор

Стосовно вартості оренди, то згідно з Указом Президента України її розмір у рік не може бути меншим, ніж 3% від вартості нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка здається в оренду. Більший розмір орендної плати може бути прописаний у Вашому договорі з тим, хто взяв ділянку в оренду. Якщо в договорі було прописано більшу суму, аніж Вам реально сплачували, то маєте право в судовому порядку стягнути недоплачену різницю між сумою, яку мали сплатити, і фактично сплаченою. Якщо ж Вам передбачені в договорі суми сплатили, тоді у немає підстав для звернення до суду.

 1 2 3 »  Кінець