Запитання користувачів

Артем

Хочу видвинути себе на вибори сільского голови. Куди звертатися і що я маю робити, конкретні мої кроки?

Адміністратор

Чергові місцеві вибори в Україні мають відбутися в останню неділю жовтня 2020 року. Відповідно до Виборчого кодексу України висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости села, селища розпочинається за тридцять чотири дні до дня голосування і закінчується за двадцять чотири дні до дня голосування. Тож для початку рекомендуємо Вам ознайомитися з Виборчим кодексом (блок КНИГА ЧЕТВЕРТА. МІСЦЕВІ ВИБОРИ), бо в ньому прописані більшість процедур і відповідей на питання, які у Вас можуть виникнути. Офіційний текст цього документу за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/396-20

Ігор

Коли мають бути місцеві вибори? Рівненській обл.

Адміністратор

Відповідно до чинного законодавства чергові місцеві вибори в Україні (в тому числі в Рівненській області) мають відбутися в останню неділю жовтня 2020 року.

Сергій

чи має право кандидат на посаду голови ОТГ контролювати процес голосування на виборчий дільниці под час голосування?

Адміністратор

Кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, кандидати на посаду старости, їх довірені особи, офіційні спостерігачі (не більше однієї особи від одного кандидата) мають право бути присутніми на засіданнях виборчої комісії, у приміщеннях виборчої дільниці з додержанням вимог Закону про місцеві вибори.

володимир

Чи може людина без вищої освіти балатуватися в мери міста. Дякую!

Адміністратор

Кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови може бути громадянин України, якому виповнилося 18 років. Не можуть бути кандидатами особи, яких визнано за рішенням суду недієздатними та особи, які мають судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку. Кандидатом може бути людина і без вищої освіти та/чи стажу роботи.

Юрій

Доброго вечора, таке питання якщо я проживаю в будинку своїх батьків, но власної сімії не маю, і власного майна теж, чи повинен я вказувати в своїх батьків в декларації? Дякую, з повагою Юрій....

Адміністратор

Так, маєте.

Іван

Дайте відповідь, будь ласка, чи може громадська організація подавати кандидатів в депутати на виборах до місцевих ОТГ

Адміністратор

Громадяни мають право висувати свої кандидатури на посаду сільського, селищного голови чи в депутати об’єднаної територіальної громади через місцеві організації партій, які прийняли таке рішення, або шляхом самовисування. При цьому, якщо кандидат висунутий місцевою організацією партії, то необов’язково, щоб він був або є її членом. Закон дає можливість висування таким способом і безпартійним громадянам України.

михайло

Чи може людина бути старостою села і одночасно керівником релігійної громади(бути священником)?

Адміністратор

Якщо Ви маєте на увазі балотування на посаду старости, то старостою може бути обраний громадянин України, якому виповнилося 18 років і який не має обмежень, описаних у наступному питанні нижче. Не може бути кандидатом особа, яка: - визнана за рішенням суду недієздатною; - не є громадянином України; - має судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку. Інших обмежень закон на сьогодні не визначає. Якщо ж маєте на увазі ситуацію, коли вже староста обраний, то на сьогодні в Законі України «Про місцеве самоврядування» (ч. 6 ст. 14-1) передбачено, що староста позбавлений права обіймати декілька посад: Староста не може мати інший представницький мандат, суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, у тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю. Порядок організації роботи старости визначається цим та іншими законами, а також Положенням про старосту, затвердженим сільською, селищною, міською радою.

Діана

Чи може депутат сільської або селищної ради займатися підприємницькою діяльністю? якщо так тоді якою?

Адміністратор

Загалом може. Але є обмеження в пункті 2 статті 6 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», де вказано: «Депутат місцевої ради, обраний секретарем сільської, селищної, міської ради, головою, заступником голови районної, обласної, районної у місті ради, працює у відповідній раді на постійній основі і не може суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, у тому числі на громадських засадах (за винятком викладацької, наукової та творчої у позаробочий час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток, якщо інше не передбачено законом».

Лілія

За скільки днів до виборів можна подавати заяву на балотування старостою сільської ради ?

Адміністратор

Висування кандидатів на посаду старости розпочинається за 34 дні до дня голосування. Документи для реєстрації кандидатів на посаду старост подаються до відповідної територіальної виборчої комісії, що створена та працює в ОТГ, де проводяться відповідні вибори. Подання таких документів закінчується за 24 дні до дня голосування.

Александр

Уважаемый Админ! Не могу понять, когда будут выборы Лісовогрінивецька ОТГ, Хмельницкая обл, Хмельницкий р-н.

Адміністратор

Перші вибори до Лісовогринівецької ОТГ Хмельницької області мали відбутися в жовтні 2015 року. Судячи з інформації на сайті громади, сільська рада є і працює: https://lisovogrynivecka-rada.gov.ua

 1 2 3 »  Кінець