Запитання користувачів

михайло

Чи може людина бути старостою села і одночасно керівником релігійної громади(бути священником)?

Адміністратор

Якщо Ви маєте на увазі балотування на посаду старости, то старостою може бути обраний громадянин України, якому виповнилося 18 років і який не має обмежень, описаних у наступному питанні нижче. Не може бути кандидатом особа, яка: - визнана за рішенням суду недієздатною; - не є громадянином України; - має судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку. Інших обмежень закон на сьогодні не визначає. Якщо ж маєте на увазі ситуацію, коли вже староста обраний, то на сьогодні в Законі України «Про місцеве самоврядування» (ч. 6 ст. 14-1) передбачено, що староста позбавлений права обіймати декілька посад: Староста не може мати інший представницький мандат, суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, у тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю. Порядок організації роботи старости визначається цим та іншими законами, а також Положенням про старосту, затвердженим сільською, селищною, міською радою.

Діана

Чи може депутат сільської або селищної ради займатися підприємницькою діяльністю? якщо так тоді якою?

Адміністратор

Загалом може. Але є обмеження в пункті 2 статті 6 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», де вказано: «Депутат місцевої ради, обраний секретарем сільської, селищної, міської ради, головою, заступником голови районної, обласної, районної у місті ради, працює у відповідній раді на постійній основі і не може суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, у тому числі на громадських засадах (за винятком викладацької, наукової та творчої у позаробочий час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток, якщо інше не передбачено законом».

Лілія

За скільки днів до виборів можна подавати заяву на балотування старостою сільської ради ?

Адміністратор

Висування кандидатів на посаду старости розпочинається за 34 дні до дня голосування. Документи для реєстрації кандидатів на посаду старост подаються до відповідної територіальної виборчої комісії, що створена та працює в ОТГ, де проводяться відповідні вибори. Подання таких документів закінчується за 24 дні до дня голосування.

Александр

Уважаемый Админ! Не могу понять, когда будут выборы Лісовогрінивецька ОТГ, Хмельницкая обл, Хмельницкий р-н.

Адміністратор

Перші вибори до Лісовогринівецької ОТГ Хмельницької області мали відбутися в жовтні 2015 року. Судячи з інформації на сайті громади, сільська рада є і працює: https://lisovogrynivecka-rada.gov.ua

ОЛЕГ

Згідно пункту 7ст.39 ЗУ "Про місцеві вибори" ТВК реєструє кандидатів у депутати за умови подання, у тому числві : декларації про майно ... Питання: У якій формі потрібно подавати таку декларацію? Чи потрібно обов`язково подавати електонну декларацію кандидата в депутати у встановленному законом порядку?

Адміністратор

Така декларація подається в ТВК виключно в письмовій роздрукованій формі.

Олександр

Чи можна на даний час реєструватись кандидатом в депутати сільської ради? Де можна побачити або отримати інформацію щодо строків подання документів до конкретної ОТГ?

Адміністратор

Центральна виборча комісія своєю постановою призначила на неділю, 30 червня 2019 року, перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів у 66 об’єднаних територіальних громадах. Їх перелік можна знайти у відповідній постанові за посиланням: https://www.cvk.gov.ua/pls/acts/showcardb4b8.html?id=45682&what=0 Окрім того, ЦВК своєю постановою призначила на неділю, 30 червня 2019 року, додаткові вибори депутатів 30 сільських, селищних рад (14 сільських, 16 селищних рад), що приєднуються до ОТГ. Їх перелік можна знайти у відповідній постанові за посиланням: https://www.cvk.gov.ua/pls/acts/showcarddb94.html?id=45684&what=0 Отже, саме в цих громадах наразі проходять вибори і відповідно там можна балотуватися. Відповідно до Закону про місцеві вибори висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости розпочинається за 34 дні до дня голосування. Загалом із цього питання рекомендуємо ознайомитися із Розділом VI цього Закону (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/595-19): ВИСУВАННЯ КАНДИДАТІВ У ДЕПУТАТИ, КАНДИДАТІВ НА ПОСАДУ СІЛЬСЬКОГО, СЕЛИЩНОГО, МІСЬКОГО ГОЛОВИ, СТАРОСТИ.

Андрій

Доброго дня! Цікавить питання,як висунути свою кандидатуру на посаду міського голови шляхом самовисування(чув що потрібно назбирати певну к-сть підписів в залежності від нас. міста-це правдива інформація? Можна посилання на статтю? Дякую за відповідь!

Адміністратор

Кандидату на посаду міського голови (шляхом самовисування) не потрібно збирати якусь певну кількість підписів. У пункті 3 стаття 40 Закону України «Про місцеві вибори» вказано: Відповідна територіальна виборча комісія реєструє кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, висунутого шляхом самовисування, за умови особистого пред’явлення ним документа, передбаченого частиною другою статті 3 цього Закону, та подання ним документів, передбачених пунктами 6-9 частини першої цієї статті, а також особисто підписаних ним заяви про самовисування кандидатом на посаду відповідно сільського, селищного, міського голови, старости та про згоду на оприлюднення біографічних відомостей у зв’язку з участю у місцевих виборах. Однак варто пам’ятати про статтю 44 Закону про місцеві вибори, яка стосується грошової застави: 1. Грошова застава вноситься місцевою організацією партії, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, кандидата на посаду міського голови, або організацією відповідної політичної партії вищого рівня, а також особою, яка висувається кандидатом на посаду міського голови шляхом самовисування, після початку виборчого процесу та до подання документів територіальній виборчій комісії для реєстрації кандидатів у безготівковому порядку на спеціальний рахунок відповідної територіальної виборчої комісії у розмірі, що є пропорційним до кількості виборців відповідних області, району, міста, району в місті та визначається: 1) для кандидата на посаду міського голови - з розрахунку 4 розміри місячної мінімальної заробітної плати на кожні 100 тисяч виборців відповідного одномандатного виборчого округу. Радимо більш глибше й уважніше читати Закон України «Про місцеві вибори», який розміщений на офіційному сайті Верховної Ради: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/595-19

Віктор

Чи може військовий-контрактник балатуватися на голову місцевого самоврядування?

Адміністратор

Так, може. Кандидатом на посаду сільського/селищного/міського голови, а також у депутати ОТГ може бути громадянин України, якому виповнилося 18 років. Не може бути кандидатом особа, яка: - визнана за рішенням суду недієздатною; - не є громадянином України; - має судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку.

Інна

скажіть будь ласка я кшо я у відпустці а мене обрали головою виборчої дільниці що мені треба робити?звільнення брати треба?

Адміністратор

Щоб оперативніше отримати відповідь на своє питання, просимо телефонувати на «гарячу лінію КВУ»: 0800 212 575 (дзвінки безкоштовні)

Світлана

Добрий вечір. Скажіть, будь ласка, як обирають голову територіальної виборчої комісії. Я подала заяву на участь, на члена комісії, чи можуть мене зробити головою? Чула, що голову, секретаря та заступника обирають за допомогою комп`ютерного жеребкування. Я не маю досвіду у цій роботі, чи можу я відмовитися, у разі чого, від обов`язків голови і бути членом комісії.

Адміністратор

Окружні виборчі комісії формує ЦВК шляхом жеребкування на підставі подань кандидатів у Президенти України. Якщо Вас призначать головою ОВК, то Ви маєте право відмовитися від цієї посади, залишившись членом ОВК. Але в будь-якому випадку Вам для цього потрібно з’явитися на перше засідання ОВК. Також рекомендуємо повідомити про це штаб кандидата, від якого Вас подавали для уникнення непорозумінь.

 1 2 3 »  Кінець