Запитання користувачів

Олена

Як мені дізнатися є ли моє імя у спизках виборців

Адміністратор

Перевірити свої дані в Державному реєстрі виборців можна на сайті сервісів ДРВ: https://drv.gov.ua/ords/svc/f?p=111:LOGIN Зокрема, в розділі «Перевірка включення» Ви зможете перевірити інформацію про своє включення до Державного реєстру виборців.

Токар Іван

Чи може одна і та ж людина бути спостерігачем від двох кандидатів в депутати?

Адміністратор

У Виборчому кодексі обмежень щодо цього питання немає.

Юлія

Доброго дня, до якого числа я можу подати документи комісії, щоб зареєструватися в кандидати сільського голови

Адміністратор

Висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови триває з 15 до 24 вересня включно.

Іван

куди подавати документи для балотування на голову ОТГ

Адміністратор

У відповідну територіальну виборчу комісію, яка проводить вибори в цій ОТГ. Зазначимо, що висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови триває з 15 до 24 вересня.

Виталий

Доброго дня. Чи може балатуватись кандидат на голову ОТГ, якій прописан в іншій ОТГ?

Адміністратор

Право бути кандидатом на місцевих виборах не залежить від зареєстрованого місця проживання («прописки») у конкретній територіальній громаді.

Наталія

Чи можна балотуватися на депутата до районної ради і на голову отг одночасно?

Адміністратор

Ні, не можна.

Олег

Имеет ли право баловаться на голову сельского совета человек которому 22 года, имеет неполное высшее образование и не служил в армии?

Адміністратор

Відповідно до Виборчого кодексу України депутатом, сільським, селищним, міським головою, старостою села, селища може бути обраний громадянин України, який має право голосу відповідно до статті 70 Конституції України. Тобто, має бути 18 років і більше. Депутатом, сільським, селищним, міським головою, старостою села, селища не може бути обраний громадянин України, який має судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку. Освіта та служба в армії не має значення.

Дмитро іванович

Доброго дня. Маю бажання балатуватись на сільського голову, і тому маю декілька питань. Перше, можливо найважливіше для мене, чи маю право подавати свою кандидатуру якщо я не приписаний у даному селищі? Друге, не менш важливе, які документи потрібно подавати крім декларації і як бути з декларацією якщо я не працюю в україні? Третє, та останнє, чи можу я це зробити як самовисуванець, адже не підтримую і не є членом жодної з партій

Адміністратор

1. Право бути кандидатом на місцевих виборах не залежить від зареєстрованого місця проживання («прописки») у конкретній територіальній громаді. 2. Щодо документів, то рекомендуємо детально ознайомитися з Виборчим кодексом України. Можете почати зі статті 224. 3. На сьогодні у Виборчому кодексі вказано, що право висування кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости села, селища реалізується виборцями у відповідних єдиних одномандатних виборчих округах через організації партій або шляхом самовисування у порядку, передбаченому цим Кодексом. Найголовніше, хочемо звернути увагу, що 4 червня 2020 року Верховна Рада України в першому читанні прийняла Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства. Серед них є такі, які можуть змінити можливість бути самовисуванцем у вашій ситуації, змінюють розмір грошової застави та інше. Чи будуть ці зміни прийняті в цілому і в якому остаточному вигляді ми не можемо прогнозувати. Тож поки залишається стежити за новинами і роботою Верховної Ради в цьому питанні.

Дар`я

Чи сплачують заставу кандидати на посаду Голови ОТГ ? Якщо ТАК, то в якому розмірі ?

Адміністратор

На сьогодні в пункті 2 статті 225 Виборчого кодексу України зазначено: Організація партії, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати обласної, міської (міста з кількістю виборців 90 тисяч і більше осіб) ради, на посаду міського голови (міста з кількістю виборців 90 тисяч і більше осіб), а також особа, яка висувається кандидатом на посаду міського голови (міста з кількістю виборців 90 тисяч і більше осіб) шляхом самовисування, після початку виборчого процесу та до подання документів до обласної, міської виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати та на посаду міського голови вносить у безготівковому порядку на спеціальний рахунок виборчої комісії грошову заставу з розрахунку чотири розміри мінімальної заробітної плати, встановленої на день початку виборчого процесу, на кожні 10 тисяч виборців відповідного єдиного обласного, міського виборчого округу для кожного виду виборів окремо. Однак 4 червня 2020 року Верховна Рада України в першому читанні прийняла Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства. Серед інших змін там передбачаються і зміни стосовно грошової застави на місцевих виборах. Чи будуть ці зміни прийняті в цілому і в якому остаточному вигляді ми не можемо прогнозувати. Тож поки залишається стежити за новинами і роботою Верховної Ради в цьому питанні.

Тамара

Перше питання:чи може кандидат, одночасно. балотуватися на місцевих виборах 2020 до місцевої ради та на голову ОТГ? Друге питання:чи можливе самовисування на виборах 2020 на голову ОТГ, міську та обласну (окружну) раду? Третє питання: Чи очікувати законодавчі зміни до місцевих виборів 2020, чи Виборчий Кодекс - 2019 буде в силі?

Адміністратор

1. Це питання не виписано чітко. Однак із формулювань у Виборчому Кодексі з дуже високою ймовірністю таке балотування обмежене. Більшість фахівців теж схиляються до такої думки. Якщо будуть вносити зміни до Виборчого Кодексу, то, можливо, і це питання пропишуть більш конкретно. 2. Право висування кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, міських (міст з кількістю виборців 90 тисяч і більше осіб) рад реалізується виборцями через місцеві організації партій (далі - організація партії) у порядку, передбаченому Виборчим Кодексом. Право висування кандидатів у депутати сільської, селищної, міської (міста з кількістю виборців до 90 тисяч осіб), районної у місті, районної ради реалізується виборцями через організації партій або шляхом самовисування у порядку, визначеному Виборчим Кодексом. Право висування кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости села, селища реалізується виборцями у відповідних єдиних одномандатних виборчих округах через організації партій або шляхом самовисування у порядку, передбаченому Виборчим Кодексом. Особа може бути висунута кандидатом на відповідних місцевих виборах лише в одному виборчому окрузі і лише від однієї місцевої організації партії або шляхом самовисування. 3. Щодо законодавчих змін до чинного Виборчого Кодексу, то ми не можемо ствердно сказати, будуть вони чи ні. Це все залежить від Верховної Ради України як законодавчого органу. На нашу думку, зміни можуть бути, оскільки про це неодноразово заявляли представники різних політичних сил. Однак ми не можемо точно сказати, які саме і коли.

 1 2 3 »  Кінець