Запитання користувачів

Алла

Я робітник соціальної сфери. 2001 році отримала земельну ділянку 2га. Мала акт на право постійного користування. Кілька років ми обробляли землю. Знали її межі. Потім здали в аренду. Орендар перший рік не виплатив аренди, а виготовив документи на присвоєння кодастрового номера, так званий "Витяг". Згодом орендар залишив землю. Всі податки сплачено. Зараз ми хочемо знову працювати на землі, але земля вже на іншому місці. Тобто Земля в державному акті і за кадастром це різні ділянки. Як таке сталося? Чи є правопорушення? Якщо є, то хто порушив наше право? Як вийти з цієї ситуації?

Адміністратор

Якщо подібне сталося, то винним тут однозначно є організація, яка оформляла документацію. Таку помилку виправити можна лише, якщо змусити відповідну організацію переробити Ваші документи на ділянку. Проте, якщо поруч з Вашою ділянкою виявляться оформлені інші і при переробленні документів відбуватиметься накладення на них, то це може ускладнити перероблення документів.

Марія

Доброго дня. Уточніть будь ласка на рахунок декларації. кандитат на посаду сільського голови отг має подавати Е-декларацію чи звичайну видрукувану і заповнену як у 2015 році? дякую

Адміністратор

Згідно зі ст. 45 Закону «Про місцеві вибори» декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за рік, що передує року початку виборчого процесу, подається кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, старости за формою, встановленою Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції». Вимоги подавати декларацію в електронній формі закон не передбачає.

Олександр

Орендар без моєї згоди передав у користування мій земельний пай іншому фермеру. У договорі оренди можливість суборенди відсутня. Чи можу я розірвати договір оренди на цій підставі?

Адміністратор

Так, Ви маєте право з цієї причини розірвати договір в односторонньому порядку. Проте це робиться шляхом звернення до суду. Якщо в суді Ви доведете, що дійсно орендовану ділянку передано в суборенду, то найімовірніше, що такий договір за рішенням суду буде розірвано. Звичайно, якщо у Вас у договорі не прописано, що передання ділянки без згоди орендодавця в суборенду не є підставою для дострокового розірвання договору.

Андрій

Питання по виборам ОТГ цієї осені. Кандидатам у депутати селищної ради чи потрібно крім паперової декларації подавати електронну декларацію в НАЗК? Дякую.

Адміністратор

Ні, не потрібно. Згідно зі ст. 45 Закону «Про місцеві вибори» декларація про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за рік, що передує року початку виборчого процесу, подається кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, старости за формою, встановленою Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції». Вимоги подавати декларацію в електронній формі закон не передбачає. Також інформуємо, що про інші правила й особливості балотування на посаду сільського/селищного голови та депутата сільської/селищної об’єднаної територіальної громади в питаннях-відповідях можна почитати в нашому матеріалі за посиланням: http://cvu.com.ua/news/pravila-balotuvannya-do-silsko-i-selishchno-radi-obdnano-hromadi-v-2017-rotsi

Марина

Добрий день надайте будь-ласка консультацію у нас на руках свідоцтво на право на земельну частку (пай) виданий 1997р. в Житомирській обл. Брусилівського р-ну, проживаємо в Київський обл. договір не заключали, якщо землею користуються чи маємо право на девиденди(кошти). Дякую

Адміністратор

Ви маєте право на отримання орендної плати. Але, щоб його реалізувати, то варто із орендарем оформити договір оренди.

Андрій

Добрий день! Маю декілька запитать: 1. За якою системою відбудуться вибори мажоритарка, парт. списками...? 2. В яких округах будуть вибори? 3. Які необхідно подавати документи і до якого числа? Дякую, гарного дня!

Адміністратор

Відповіді на ці питання Ви можете отримати у спеціально підготовленому матеріалі за посиланням: http://cvu.com.ua/news/pravila-balotuvannya-do-silsko-i-selishchno-radi-obdnano-hromadi-v-2017-rotsi

Юрій

Доброго дня скажіть будь ласка при зміні власника на земельний пай за спадщиною на протязі більше року не було виплачено орендну плату, була домовленість з агропідприємством що вони оплачують послуги юриста з оформлення документів. Але після того як я відмовився продовжувати договір з даним підприємством вони відмовляють у виплаті не тільки послуг юриста але і у виплаті орендної плати за користування землею за два роки. Що в даному випадку робити.

Адміністратор

Всі подібні спори вирішуються або шляхом переговорів (компромісу), який буде прийнятний і Вам, і орендарю, або ж через суд. Проте, якщо маєте намір звертатися до суду, то для виграшу справи потрібно мати документи, які підтверджують Ваші з ними попередні домовленості.

Олексій

Є такий закон, що городськачи сільська рада має виплатити учаснику бойових дій матеріальну компенсацію у разі відсутності земельних ділянок??

Адміністратор

Ні, такого Закону на сьогодні немає.

Світлана

Доброго дня, які документи потрібно студенту, для підтвердження статусу дитини із малозабезпеченої сім`ї, і чи може вона отримати соціальну стипендію?

Адміністратор

Для підтвердження віднесення дитини до числа дітей з малозабезпеченої сім`ї можна отримати довідку в органі соціального захисту. Проте такий статус не надає права на соціальну стипендію. Згідно з підп. 2 п. 4 Порядку призначення і виплати стипендій соціальні стипендії призначаються на підставі законів, які для окремих осіб передбачають надання таких стипендій. Однак Закон України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» не передбачає такої пільги для студентів як надання стипендій. Проте Порядок призначення і виплати стипендій вказує про можливість призначення таких стипендій професійно-технічними навчальними закладами за наявності в особи іншого статусу, який може давати право на стипендію. Тому, якщо дитина вчиться в ПТУ і має інший статус, який дає право на стипендію, то можете взяти довідку, що сім’я отримує допомогу як малозабезпечена і хай дитина передає керівнику ПТУ для вирішення питання про надання стипендії. Зверніть увагу, що в 2017 році право на соціальні стипендії мають студенти (курсанти), які не отримують академічних стипендій, не перебувають на повному державному забезпеченні (крім дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студентів (курсантів) ВНЗ, у період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків) і не перебувають в академічній відпустці з числа: - дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; - осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; - осіб, визнаних учасниками бойових дій і їх дітей; - дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи; - дітей, один з батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту; - дітей, один з батьків яких загинув (пропав безвісти) в районі проведення АТО, бойових дій або збройних конфліктів; - дітей шахтарів, які мають необхідний стаж підземної роботи або стали інвалідами I-II групи або загиблих в результаті нещасного випадку на виробництві.

Ірина

Доброго дня! Підскажіть, будьласка,моя родичка прийняла громадянство Росії, а у неї в Україні є земельна пай, який знаходиться в оренді в товаристві,а вона хоче залишити його своїй рідній сестрі, яка проживає на Україні, які її дії?

Адміністратор

На сьогодні діє мораторій на відчуження земель с/г призначення, тому рекомендуємо, щоб громадянка Росії оформила на Вас довіреність на право користування і відповідним паєм, а також заповіт на такий пай на Ваше ім`я. Це гарантує, що з припиненням мораторію або після смерті родички Ви зможете переоформити на себе такий пай, а до того зможете здавати його від її імені в оренду та ін. Таку довіреність варто оформити хоча б зі строком дії на 10 років. За цей час відповідний мораторій, можливо, скасують.

 1 2 3 »  Кінець