Запитання користувачів

ОЛЕГ

Згідно пункту 7ст.39 ЗУ "Про місцеві вибори" ТВК реєструє кандидатів у депутати за умови подання, у тому числві : декларації про майно ... Питання: У якій формі потрібно подавати таку декларацію? Чи потрібно обов`язково подавати електонну декларацію кандидата в депутати у встановленному законом порядку?

Адміністратор

Така декларація подається в ТВК виключно в письмовій роздрукованій формі.

Олександр

Чи можна на даний час реєструватись кандидатом в депутати сільської ради? Де можна побачити або отримати інформацію щодо строків подання документів до конкретної ОТГ?

Адміністратор

Центральна виборча комісія своєю постановою призначила на неділю, 30 червня 2019 року, перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів у 66 об’єднаних територіальних громадах. Їх перелік можна знайти у відповідній постанові за посиланням: https://www.cvk.gov.ua/pls/acts/showcardb4b8.html?id=45682&what=0 Окрім того, ЦВК своєю постановою призначила на неділю, 30 червня 2019 року, додаткові вибори депутатів 30 сільських, селищних рад (14 сільських, 16 селищних рад), що приєднуються до ОТГ. Їх перелік можна знайти у відповідній постанові за посиланням: https://www.cvk.gov.ua/pls/acts/showcarddb94.html?id=45684&what=0 Отже, саме в цих громадах наразі проходять вибори і відповідно там можна балотуватися. Відповідно до Закону про місцеві вибори висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости розпочинається за 34 дні до дня голосування. Загалом із цього питання рекомендуємо ознайомитися із Розділом VI цього Закону (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/595-19): ВИСУВАННЯ КАНДИДАТІВ У ДЕПУТАТИ, КАНДИДАТІВ НА ПОСАДУ СІЛЬСЬКОГО, СЕЛИЩНОГО, МІСЬКОГО ГОЛОВИ, СТАРОСТИ.

Андрій

Доброго дня! Цікавить питання,як висунути свою кандидатуру на посаду міського голови шляхом самовисування(чув що потрібно назбирати певну к-сть підписів в залежності від нас. міста-це правдива інформація? Можна посилання на статтю? Дякую за відповідь!

Адміністратор

Кандидату на посаду міського голови (шляхом самовисування) не потрібно збирати якусь певну кількість підписів. У пункті 3 стаття 40 Закону України «Про місцеві вибори» вказано: Відповідна територіальна виборча комісія реєструє кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, висунутого шляхом самовисування, за умови особистого пред’явлення ним документа, передбаченого частиною другою статті 3 цього Закону, та подання ним документів, передбачених пунктами 6-9 частини першої цієї статті, а також особисто підписаних ним заяви про самовисування кандидатом на посаду відповідно сільського, селищного, міського голови, старости та про згоду на оприлюднення біографічних відомостей у зв’язку з участю у місцевих виборах. Однак варто пам’ятати про статтю 44 Закону про місцеві вибори, яка стосується грошової застави: 1. Грошова застава вноситься місцевою організацією партії, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, кандидата на посаду міського голови, або організацією відповідної політичної партії вищого рівня, а також особою, яка висувається кандидатом на посаду міського голови шляхом самовисування, після початку виборчого процесу та до подання документів територіальній виборчій комісії для реєстрації кандидатів у безготівковому порядку на спеціальний рахунок відповідної територіальної виборчої комісії у розмірі, що є пропорційним до кількості виборців відповідних області, району, міста, району в місті та визначається: 1) для кандидата на посаду міського голови - з розрахунку 4 розміри місячної мінімальної заробітної плати на кожні 100 тисяч виборців відповідного одномандатного виборчого округу. Радимо більш глибше й уважніше читати Закон України «Про місцеві вибори», який розміщений на офіційному сайті Верховної Ради: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/595-19

Віктор

Чи може військовий-контрактник балатуватися на голову місцевого самоврядування?

Адміністратор

Так, може. Кандидатом на посаду сільського/селищного/міського голови, а також у депутати ОТГ може бути громадянин України, якому виповнилося 18 років. Не може бути кандидатом особа, яка: - визнана за рішенням суду недієздатною; - не є громадянином України; - має судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку.

Інна

скажіть будь ласка я кшо я у відпустці а мене обрали головою виборчої дільниці що мені треба робити?звільнення брати треба?

Адміністратор

Щоб оперативніше отримати відповідь на своє питання, просимо телефонувати на «гарячу лінію КВУ»: 0800 212 575 (дзвінки безкоштовні)

Світлана

Добрий вечір. Скажіть, будь ласка, як обирають голову територіальної виборчої комісії. Я подала заяву на участь, на члена комісії, чи можуть мене зробити головою? Чула, що голову, секретаря та заступника обирають за допомогою комп`ютерного жеребкування. Я не маю досвіду у цій роботі, чи можу я відмовитися, у разі чого, від обов`язків голови і бути членом комісії.

Адміністратор

Окружні виборчі комісії формує ЦВК шляхом жеребкування на підставі подань кандидатів у Президенти України. Якщо Вас призначать головою ОВК, то Ви маєте право відмовитися від цієї посади, залишившись членом ОВК. Але в будь-якому випадку Вам для цього потрібно з’явитися на перше засідання ОВК. Також рекомендуємо повідомити про це штаб кандидата, від якого Вас подавали для уникнення непорозумінь.

Гримут Валентина

Будь ласка, допоможіть з таким питанням: п`ятеро членів колективу задіяні в роботі ДВК. На якій підставі згаданим працівникам надати відгул за основним місцем роботи на понеділок, наступний після дня голосування ( через пізнє завершення підрахунку голосів вони не можуть здійснювати навчальний процес). Буду вдячна за допомогу.

Адміністратор

Загалом роботодавець не зобов’язаний надавати такому працівнику вихідний. Але працівник може написати заяву про звільнення від виконання службових обов’язків на понеділок (зберігається середній заробіток). Це якщо цей працівник працює в ДВК не на оплачуваній основі.

марія

чи оплачується праця члена ДВК якщо його замінили за 3 дні до виборів без поважних причин

Адміністратор

Такі фінансові питання рекомендуємо уточнювати в бухгалтера вашої ОВК

Тетяна

доброго дня, скажіть будь-ласка, чи може овк примусити членів двк отримати зарплату тільки через приват банк? деякі члени комісіі не можуть отримувати виплати через приват, а овк наполягає тільки на приват

Адміністратор

Ні, змусити обрати банк не мають права. Це роблять, скоріш за все, щоб спростити роботу бухгалтеру.

Катерина

Чи має право чоловік та дружина бути головою та заступником ,однієї Двк ?

Адміністратор

Заборони чоловіку і дружині працювати в одній ДВК, у тому числі в її керівному складі, немає.

 1 2 3 »  Кінець