Горецький Олексій Андрійович

Директор організації

 

Народився 14.04.1975 року.

 

Освіта
Дві вищі освіти.


1993-1998 – Рівненський державний педагогічний інститут за спеціальністю всесвітня історія та народознавство (отримав диплом з відзнакою і рекомендацію вченої ради до навчання в аспірантурі).


2003-2008 – Національний університет «Острозька академія». Спеціальність – правознавство (кваліфікація – юрист).


В 2001 році навчався в Школі тренерів Творчого центру Каунтерпарт Альянс. Кваліфікація - Тренер.


В 2005-2006 роках був слухачем Вищого міжнародного курсу із захисту прав людини Хельсінкського фонду з прав людини (Варшава, Польща).


В 2006 брав участь в ознайомчому візиті до ООН (Женева, Швейцарія), Європейського суду з прав людини, Ради Європи (Страсбург, Франція), інших міжнародних організацій.


В 2007 році пройшов навчання й отримав сертифікат тренера з проведення тренінгів для членів виборчих комісій на парламентських виборах (Strengthening Electoral Administration in Ukraine Project Development Associates, Inc, Координатор проектів ОБСЄ в Україні, ЦВК).


В 2009 році пройшов навчання й отримав сертифікат тренера з проведення навчання для працівників відділів ведення Державного реєстру виборців (Координатор проектів ОБСЄ в Україні, ЦВК).


В 2009 році пройшов навчання й отримав сертифікат тренера з проведення тренінгів для членів виборчих комісій на виборах Президента України (Координатор проектів ОБСЄ в Україні, ЦВК).


В квітні 2014 року пройшов навчання й отримав сертифікат тренера з проведення навчання для членів виборчих комісій під час виборів Президента України (Міжнародна фундація виборчих систем, IFES).


У вересні 2014 року пройшов навчання й отримав сертифікат тренера з проведення навчання для членів виборчих комісій під час виборів народних депутатів України (Міжнародна фундація виборчих систем, IFES).


У вересні 2015 року пройшов навчання й отримав сертифікат тренера з проведення навчання для членів виборчих комісій під час місцевих виборів 25 жовтня 2015 року (Міжнародна фундація виборчих систем, IFES).

 

Досвід роботи
В 1998-1999 роках працював вчителем історії та права Володимирецької загальноосвітньої школи №3 Рівненської області.


В 1999-2000 роках працював на посаді спеціаліста в газеті «Вісті Рівненщини».


З 2000 року був консультантом громадської приймальні, керівником центрів права, керівником правових програм Рівненського Комітету виборців.


З лютого 2006 року по травень 2015 року – голова правління Рівненської обласної громадської організації «Комітет виборців України».


З травня 2015 року і на сьогодні – директор Рівненської обласної громадської організації «Комітет виборців України».

 

Досвід професійної експертної виборчої діяльності понад 16 років:
- Член експертної групи у Верховній Раді України щодо підготовки проекту закону про місцеві вибори (законопроект 2831-2) (2015 рік).


- Член робочої групи Комітету виборців України щодо підготовки концепції зміни виборчого законодавства з місцевих виборів.


- Експерт ОБСЄ із розробки системи дистанційного навчання членів виборчих комісій «Виборком» (ЦВК) (2014-2015 роки).


- Впродовж 2000-2015 років керівник та координатор понад 40 проектів у сфері виборів, прав людини та суміжних сфер.


- Короткостроковий та довгостроковий експерт з питань виборчого законодавства на багатьох загальноукраїнських та місцевих виборчих кампаніях у період з 1998 року по цей час.


- 2003 рік – міжнародний спостерігач під час парламентських виборів у Грузії.


- 2011 рік – міжнародний спостерігач під час місцевих виборів у Молдові.


Провів понад 300 тренінгів та семінарів щодо правового регулювання виборчого процесу для членів окружних, територіальних та дільничних виборчих комісій, працівників та юристів виборчих штабів, спостерігачів, працівників державного реєстру виборців тощо.

 

Автор та співавтор низки посібників і брошур, зокрема: «Як захистити свої права в суді та органах влади», «Звернення до влади: теоретично-практичні аспекти», «Виконання судових рішень: теорія та практика».


Автор та співавтор низки брошур та посібників у сфері виборів: «Практичний посібник з питань застосування виборчого законодавства для членів дільничних виборчих комісій на виборах депутатів місцевих рад, сільських, селищних і міських голів 31 жовтня 2010 року», «Посібник для офіційних спостерігачів від ВГО «Комітет виборців України під час виборів до Верховної Ради України 28 жовтня 2012 року», «Посібник для офіційних спостерігачів від ВГО «Комітет виборців України під час позачергових виборів Президента України 2014 року», «Посібник для офіційних спостерігачів від ВГО «Комітет виборців України під час позачергових виборів до Верховної Ради України 2014 року», «Посібник для офіційних спостерігачів від ВГО «Комітет виборців України під час чергових місцевих виборів 25 жовтня 2015 року» тощо.

 

Безпартійний.


Одружений, троє дітей.