Ще раз про ІТЗ розгляду цивільної справи

Непостійність українського законодавства нині вже не дивує нікого. Наприклад, лише впродовж 2009 року Кабінетом Міністрів України тричі вносились зміни до Порядку оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов'язаних з розглядом цивільних та господарських справ, та їх розмірів.

У 2009 році громадяни не повинні платити за приватизацію земельних ділянок ні копійки

Як відомо, приватизація земельних ділянок уже давно є безкоштовною в межах визначених законодавством норм. Але, взявшись за цю процедуру, громадяни України стикалися з ситуацією, коли за кожен папірець (за оформлення технічної документації) треба було заплатити певну суму. Це означало, що сама земельна ділянка віддавалась у власність безкоштовно, а за роботи з виготовлення документації державне підприємство «Центр державного земельного кадастру» брало певну плату. Крім того, за реєстрацію документації в головному управлінні земельних ресурсів бажаючий землевласник також викладав певну суму.

Як оскаржити рішення суду першої інстанції?

Ви звертались до суду першої інстанції за захистом своїх прав. Але в результаті Вам відмовили в задоволенні поданої Вами позовної заяви. Ви вважаєте таке рішення суду несправедливим і хочете його оскаржити. Про те, як діяти в такій, а також у подібних ситуаціях у справах позовного провадження (справах, розглядуваних у зв'язку з поданою позовною заявою) розповідає юрист Рівненської обласної громадської організації „Комітет виборців України" Микола Глотов.

При купівлі чи спадкуванні земельної ділянки державний акт переробляти не потрібно

Багато кому доводилось стикатися із ситуацією, коли при купівлі земельної ділянки чи отримання її у власність по спадщині треба було ще обов'язково переробляти державний акт на право власності на землю по-новому на своє ім'я. І це цілком справедливо викликало чимало нарікань з боку людей, адже покладало на них додаткові фінансові витрати. Тому нещодавно народними депутатами були внесені деякі зміни до земельного законодавства, які значно спростили цю процедуру. Детальніше про ці зміни розповідає юрист Рівненської обласної громадської організації „Комітет виборців України Надія Томчук.

Як правильно звернутися до суду, щоб відсудити свою зарплату?

Ви офіційно працевлаштовані і працюєте на підприємстві (установі, організації). Заробітну плату за місцем роботи Вам нарахували, але вже кілька місяців не виплачують. Тому Ви хочете захистити свої права в суді. Про те, як правильно звернутися до суду щодо стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати, і які існують особливості щодо вирішення таких справ, розповідає юрист Рівненської обласної громадської організації „Комітет виборців України" Микола Глотов.

Помилка в написанні імені в паспорті – причина для відмови здійснити соціальну виплату

Нещодавно до центру права Рівненського Комітету виборців в м. Сарни звернулася жінка, якій при поданні до управління Пенсійного фонду в Сарненському районі документів для здійснення перерахунку пенсії було відмовлено в їх прийомі. Причиною відмови було те, що у свідоцтві про одруження спеціаліст управління виявила помилку в написанні імені громадянки.

Як діяти, коли із суду прийшла ухвала про необхідність усунення недоліків у поданому Вами позові?

Ви подали до суду позовну заяву щодо дострокового розірвання договору та стягнення коштів банківського вкладу. Однак суд її повернув, надіславши Вам ухвалу про залишення позову без руху. Про те, як діяти в цій та інших подібних ситуаціях, коли Ви отримали подібну ухвалу суду, розповідає юрист Рівненської обласної громадської організації „Комітет виборців України" Микола Глотов.

Як діяти, якщо Вам надійшла повістка з суду?

Ви маєте борг перед ЖКП за оплату їхніх послуг? Ви не платите колишній дружині аліментів на утримання вашої спільної дитини? Ви є власником автомобіля, що став причиною ДТП? Тоді в цих та інших випадках існує велика ймовірність того, що незабаром Ви отримаєте повістку з повідомленням про необхідність з'явитись до суду. Отож про те, як діяти в ситуації, коли Вас викликають до суду в якості відповідача по справі, що стосується цивільного судочинства, розповідає юрист Рівненської обласної громадської організації „Комітет виборців України" Микола Глотов.