Кому і коли потрібно подавати декларацію про доходи?

В квітні до центру права РОГО «Комітет виборців України» в м. Дубно звернувся громадянин з питанням, чи обов'язково йому подавати декларацію про доходи за 2009 рік, якщо він з лише 1 квітня 2010 року зареєструвався підприємцем і став на спрощену систему оподаткування? За його словами, Дубенська ОДПІ уже в квітні зобов'язує його подати декларацію про доходи фізичних осіб за минулий рік. А доходів за 2009 рік у нього немає. Про те, як діяти в такій ситуації, розповідає юрист РОГО КВУ Надія Томчук.

Особливості виходу на пенсію осіб, які працювали на виробництвах, визначених Списками № 1 і № 2

Законодавством України передбачено декілька видів пенсійного забезпечення. Для прикладу, трудова пенсія за віком призначається при досягненні 60 років для чоловіків та 55 років для жінок, за наявності відповідного стажу. Поряд з цим, окремим особам певної професії є можливість отримання пенсійного забезпечення до досягнення такого віку. Однією з підстав виходу на пенсію раніше передбаченого загального пенсійного віку є робота на виробництвах, визначених Списками № 1 і № 2. Про особливості виходу на пенсію в таких випадках розповідає юрист РОГО «Комітет виборців України» Мирослава Примак.

Які пільги має ветеран праці?

Вітчизняне законодавство багатьом українським громадянам гарантує надання різноманітних гарантій, пільг, компенсацій тощо. Про те, які пільги передбачені особам, котрі мають статус ветеранів праці, розповідає юрист РОГО «Комітет виборців України» Микола Глотов.

Як оформити на себе права на не приватизоване житло після смерті близьких?

В житті часто трапляються випадки, коли у житлі (будинку/квартирі), на яке не оформлені документи (відсутній договір про його купівлю-продаж, договір дарування чи міни або ж свідоцтво про право власності), мешкають чоловік, дружина, їхні діти. У таких випадках, як правило, наймачем є один з батьків. Що ж робити, коли наймач (мама чи тато) помирає, і чи можуть у такому випадку інший член подружжя та/або діти померлого оформити на себе право на відповідне житло? Про цю та схожі ситуації розповідає юрист РОГО «Комітет виборців України» Микола Глотов.

Який державний орган здійснює примусове виконання судових рішень щодо соціальних виплат у Рівненській області?

Останнім часом до центру права РОГО «Комітет виборців України» в місті Сарни почали звертатися жінки, які в липні-серпні 2008 року подавали адміністративні позови про стягнення державної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Ще раз про ІТЗ розгляду цивільної справи

Непостійність українського законодавства нині вже не дивує нікого. Наприклад, лише впродовж 2009 року Кабінетом Міністрів України тричі вносились зміни до Порядку оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов'язаних з розглядом цивільних та господарських справ, та їх розмірів.

У 2009 році громадяни не повинні платити за приватизацію земельних ділянок ні копійки

Як відомо, приватизація земельних ділянок уже давно є безкоштовною в межах визначених законодавством норм. Але, взявшись за цю процедуру, громадяни України стикалися з ситуацією, коли за кожен папірець (за оформлення технічної документації) треба було заплатити певну суму. Це означало, що сама земельна ділянка віддавалась у власність безкоштовно, а за роботи з виготовлення документації державне підприємство «Центр державного земельного кадастру» брало певну плату. Крім того, за реєстрацію документації в головному управлінні земельних ресурсів бажаючий землевласник також викладав певну суму.

Як оскаржити рішення суду першої інстанції?

Ви звертались до суду першої інстанції за захистом своїх прав. Але в результаті Вам відмовили в задоволенні поданої Вами позовної заяви. Ви вважаєте таке рішення суду несправедливим і хочете його оскаржити. Про те, як діяти в такій, а також у подібних ситуаціях у справах позовного провадження (справах, розглядуваних у зв'язку з поданою позовною заявою) розповідає юрист Рівненської обласної громадської організації „Комітет виборців України" Микола Глотов.

При купівлі чи спадкуванні земельної ділянки державний акт переробляти не потрібно

Багато кому доводилось стикатися із ситуацією, коли при купівлі земельної ділянки чи отримання її у власність по спадщині треба було ще обов'язково переробляти державний акт на право власності на землю по-новому на своє ім'я. І це цілком справедливо викликало чимало нарікань з боку людей, адже покладало на них додаткові фінансові витрати. Тому нещодавно народними депутатами були внесені деякі зміни до земельного законодавства, які значно спростили цю процедуру. Детальніше про ці зміни розповідає юрист Рівненської обласної громадської організації „Комітет виборців України Надія Томчук.

Як правильно звернутися до суду, щоб відсудити свою зарплату?

Ви офіційно працевлаштовані і працюєте на підприємстві (установі, організації). Заробітну плату за місцем роботи Вам нарахували, але вже кілька місяців не виплачують. Тому Ви хочете захистити свої права в суді. Про те, як правильно звернутися до суду щодо стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати, і які існують особливості щодо вирішення таких справ, розповідає юрист Рівненської обласної громадської організації „Комітет виборців України" Микола Глотов.

Початок  « 18 19 20 21 »