Як встановити факт народження та смерті особи на тимчасово окупованій території?

Мешканці тимчасово окупованих територій України, як ті, хто там проживає нині, так і внутрішньо переміщені особи, котрі змушені були виїхати в інші регіони нашої держави, часто стикаються з проблемами оформлення різних важливих документів. Серед них, наприклад, реєстрація смерті рідних та близьких або ж народження дитини. Це, в тому числі, може стати перепоною для оформлення спадщини чи отримання різних соціальних допомог. Адже ті «документи», які видають на окупованій території, не мають юридичної сили та не визнаються на території України.

Де переселенцям задекларувати припинення трудових відносин на окупованій території?

Внутрішньо переміщені особи можуть задекларувати припинення трудових відносин на окупованій території, подавши заяву до свого центру зайнятості. Це стало можливим після того, як 13 січня набрав чинності Закон України від 24.12.2015 р. № 921-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Що нового в питанні реєстрації нерухомості?

З початку 2016 року в Україні відбулися зміни в процедурах державної реєстрації нерухомого майна. Чергові законодавчі новації вже викликали в людей хвилю непорозумінь і побоювання збільшення випадків шахрайства в сфері нерухомості.

Чого очікувати переселенцям після затвердження програми підтримки ВПО?

Наприкінці 2015 року Кабінет Міністрів затвердив Комплексну державну програму щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України, на період до 2017 року (далі – Програма). Тож спробуємо розібратися, що вона передбачає і чого очікувати від неї внутрішньо переміщеним особам?

Чи повинні споживачі платити за повірку лічильників?

Нещодавно в ЗМІ масово поширювалася інформація про те, що відтепер повірка лічильників для споживачів буде безкоштовною. В таких повідомленнях було посилання на слова заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова в мережі Facebook.

Електронна петиція як механізм звернення громадян до органів влади

Конституцією України встановлено, що всі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов’язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Чи можна буде з 1 січня оформити спадщину в сільській раді?

З 1 січня 2016 року люди отримали можливість оформляти спадок після смерті рідних не лише в місті обласного значення чи райцентрі, а й за місцем проживання померлого на момент його смерті в селі, де немає нотаріуса. Адже набув чинності Закон №1709-VII від 20.10.2014 року, яким внесено зміни та доповнення до Цивільного кодексу України та Закону «Про нотаріат».

Що варто знати новообраним сільським/селищним головам?

25 жовтня 2015 в Україні відбулися місцеві вибори. За їх результатами по всій країні обрано тисячі нових депутатів та сотні голів місцевих рад сіл, селищ і міст. В сільській місцевості особлива відповідальність за громаду традиційно покладається на місцевого сільського чи селищного голову. Чимало з них цього року вперше приступлять до виконання таких обов’язків. Тож аби вже із самого початку їхня діяльність пішла в правильному і законному руслі, пропонуємо юридичну консультацію про те, як має оформлюватися статус сільського/селищного голови, якого обрали на відповідну посаду.

Поради виборцям на день голосування

25 жовтня в Україні, в тому числі і на Рівненщині, відбудуться чергові місцеві вибори. Тож про основні права виборців, які прийдуть на свої виборчі дільниці в день голосування, розповідатиметься в цій статті.

 « 1 2 3 4 5 »  Кінець