При купівлі чи спадкуванні земельної ділянки державний акт переробляти не потрібно

Багато кому доводилось стикатися із ситуацією, коли при купівлі земельної ділянки чи отримання її у власність по спадщині треба було ще обов'язково переробляти державний акт на право власності на землю по-новому на своє ім'я. І це цілком справедливо викликало чимало нарікань з боку людей, адже покладало на них додаткові фінансові витрати. Тому нещодавно народними депутатами були внесені деякі зміни до земельного законодавства, які значно спростили цю процедуру. Детальніше про ці зміни розповідає юрист Рівненської обласної громадської організації „Комітет виборців України Надія Томчук.

Як правильно звернутися до суду, щоб відсудити свою зарплату?

Ви офіційно працевлаштовані і працюєте на підприємстві (установі, організації). Заробітну плату за місцем роботи Вам нарахували, але вже кілька місяців не виплачують. Тому Ви хочете захистити свої права в суді. Про те, як правильно звернутися до суду щодо стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати, і які існують особливості щодо вирішення таких справ, розповідає юрист Рівненської обласної громадської організації „Комітет виборців України" Микола Глотов.

Помилка в написанні імені в паспорті – причина для відмови здійснити соціальну виплату

Нещодавно до центру права Рівненського Комітету виборців в м. Сарни звернулася жінка, якій при поданні до управління Пенсійного фонду в Сарненському районі документів для здійснення перерахунку пенсії було відмовлено в їх прийомі. Причиною відмови було те, що у свідоцтві про одруження спеціаліст управління виявила помилку в написанні імені громадянки.

Як діяти, коли із суду прийшла ухвала про необхідність усунення недоліків у поданому Вами позові?

Ви подали до суду позовну заяву щодо дострокового розірвання договору та стягнення коштів банківського вкладу. Однак суд її повернув, надіславши Вам ухвалу про залишення позову без руху. Про те, як діяти в цій та інших подібних ситуаціях, коли Ви отримали подібну ухвалу суду, розповідає юрист Рівненської обласної громадської організації „Комітет виборців України" Микола Глотов.

Як діяти, якщо Вам надійшла повістка з суду?

Ви маєте борг перед ЖКП за оплату їхніх послуг? Ви не платите колишній дружині аліментів на утримання вашої спільної дитини? Ви є власником автомобіля, що став причиною ДТП? Тоді в цих та інших випадках існує велика ймовірність того, що незабаром Ви отримаєте повістку з повідомленням про необхідність з'явитись до суду. Отож про те, як діяти в ситуації, коли Вас викликають до суду в якості відповідача по справі, що стосується цивільного судочинства, розповідає юрист Рівненської обласної громадської організації „Комітет виборців України" Микола Глотов.