Деталізовано процедуру скасування дії довідки ВПО у зв’язку з поверненням до попереднього місця проживання

Законом України від 24.12.2015 р. № 921-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» внесено зміни до ст. 12 Закону «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», якими уточнюється процедура скасування довідки про взяття на облік ВПО.


Рішення про скасування дії довідки приймається керівником місцевого підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання особи та надається внутрішньо переміщеній особі протягом трьох днів з дня прийняття такого рішення.


У разі неповідомлення внутрішньо переміщеною особою про її повернення до покинутого місця постійного проживання зазначений підрозділ приймає рішення про скасування дії вказаної довідки на підставі інформації про тривалу відсутність (понад 60 днів) особи за місцем проживання, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що особа повернулася до покинутого місця постійного проживання.


Інформацією, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання, є:


- дані, отримані з відповідних державних реєстрів;


- дані, отримані в результаті обміну інформацією структурного підрозділу з питань соціального захисту населення з іншими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування;


- дані, отримані в результаті обміну інформацією вказаного структурного підрозділу з громадськими об’єднаннями, волонтерськими, благодійними організаціями, іншими юридичними та фізичними особами, що надають допомогу внутрішньо переміщеним особам.


За наявності у внутрішньо переміщеної особи обґрунтованих причин для продовження строку її відсутності за місцем проживання понад 60 днів така особа звертається з відповідною письмовою заявою за місцем проживання до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. У такому разі строк відсутності внутрішньо переміщеної особи за місцем проживання може бути збільшено до 90 днів.


Цей Закон набрав чинності з 13.01.2016 р.


Нагадаємо, що з практичних питань реалізації своїх прав вимушені переселенці, котрі проживають на Рівненщині, можуть отримати безоплатну юридичну допомогу в центрах права РОГО КВУ в Рівному та Сарнах.


Адреса центру права в м. Рівне: вул. Короленка, 6, 1 поверх, каб. 4. Тел.: (0362) 26-38-47, 26-29-43.


Адреса центру права в м. Сарни: вул. Суворова, 8. Тел.: (03655) 2-10-34.

 

Як перетнути лінію зіткнення на Донбасі з дитиною за відсутності одного з батьків?


Уряд деталізував механізм соціальних виплат внутрішнім переселенцям


Рівнянка з Луганська півтора року добивалася отримання статусу внутрішньо переміщеної особи


Вперше в українському суді доведено дискримінацію внутрішньо переміщених осіб


Як встановити факт народження та смерті особи на тимчасово окупованій території?


Де переселенцям задекларувати припинення трудових відносин на окупованій території?


Чого очікувати переселенцям після затвердження програми підтримки ВПО?

Юридичний відділ РОГО КВУ