Поради виборцям на день голосування в об’єднаних територіальних громадах

29 жовтня в Україні, в тому числі і на Рівненщині, відбудуться перші місцеві вибори в об’єднаних територіальних громадах. Тож про основні права виборців, які прийдуть на свої виборчі дільниці в день голосування, розповідає керівник правових програм РОГО «Комітет виборців України», адвокат Микола Глотов:

Хто, коли і на що можна поскаржитися до дільничної виборчої комісії?

Про те, хто, коли і на що можна поскаржитися до дільничної виборчої комісії під час перших місцевих виборів в ОТГ у питаннях-відповідях розповідає керівник правових програм РОГО «Комітет виборців України», адвокат Микола Глотов:

Спостерігачі та довірені особи кандидатів на виборах в ОТГ: їх оформлення та повноваження

Про можливості зареєстрованого кандидата в депутати чи на голову ОТГ мати своїх спостерігачів у виборчих комісіях та інших своїх довірених осіб на засіданнях виборчих комісій під час перших місцевих виборів в ОТГ, а також їх права у питаннях-відповідях розповідає керівник правових програм РОГО «Комітет виборців України», адвокат Микола Глотов:

Правила балотування до сільської і селищної ради об’єднаної громади в 2017 році

29 жовтня 2017 р. відбудуться перші місцеві вибори у 201 об’єднаній територіальній громаді України. Як раніше повідомлялося, вибори мали відбутися в 202 громадах, але їх кількість зменшилася на одну згідно з постановою ЦВК №170.

Ключові дати перших місцевих виборів у сільських і селищних ОТГ 29 жовтня 2017 року

Як відомо, 29 жовтня 2017 року в 201 об’єднаній територіальній громаді України відбудуться перші місцеві вибори. Тож у цьому матеріалі акцентуємо увагу на ключових датах, важливих для учасників цього виборчого процесу, перш за все, кандидатів.

Поради виборцям на день голосування

25 жовтня в Україні, в тому числі і на Рівненщині, відбудуться чергові місцеві вибори. Тож про основні права виборців, які прийдуть на свої виборчі дільниці в день голосування, розповідатиметься в цій статті.

Хто не може за станом здоров’я голосувати на дільниці, зможе проголосувати вдома

Під час виборів, які відбудуться 25 жовтня, обиратимуть своїх представників в органи місцевого самоврядування не лише виборці, котрі прийдуть голосувати на виборчі дільниці. Як і в попередні роки, участь у голосуванні братимуть і ті виборці, які за віком, у зв’язку з інвалідністю чи за станом здоров’я не здатні самостійно пересуватися. Тому вони матимуть змогу проголосувати за місцем свого перебування («на дому»).

Списки виборців на місцевих виборах: чому, як, де і коли виборцю перевіряти свої дані

Для того, щоб виборець зміг проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня, він повинен бути в списку виборців на тій дільниці, куди він прийде голосувати. Аби в день голосування не трапилося неприємностей, кожному виборцеві слід завчасно перевіряти свої дані в списках виборців. І якщо виявилися проблеми, то їх потрібно вирішувати заздалегідь.

Що таке підкуп виборця?

Щоразу перед виборами кандидати стають щедрими на різноманітні «подарунки» для свого електорату. То продуктові пакети, то матеріальну допомогу роздають, то різні екскурсії проводять, то будинки утепляють, то дороги ремонтують і т.д. При цьому, вони часто не зважають на те, що такі їхні дії можуть розцінюватися як підкуп виборця.

За роботу у виборчій комісії не повинні забирати субсидію чи зменшувати пенсію

Для організації і проведення місцевих виборів, що відбудуться 25 жовтня цього року, на Рівненщині буде задіяно 369 територіальних та більше 1000 дільничних виборчих комісій. Склад кожної з них, крім деяких винятків, налічуватиме 12 і більше осіб. Тому для тих, хто погодиться виконувати обов’язки членів виборчих комісій на цих виборах, важливо розуміти, чи можуть вони через своє членство в комісіях, наприклад, втратити право на отримання субсидії, чи їм зменшать пенсію або інші соціальні виплати.

 1 2 3 »  Кінець