Поради виборцям на день голосування

25 жовтня в Україні, в тому числі і на Рівненщині, відбудуться чергові місцеві вибори. Тож про основні права виборців, які прийдуть на свої виборчі дільниці в день голосування, розповідатиметься в цій статті.

Хто не може за станом здоров’я голосувати на дільниці, зможе проголосувати вдома

Під час виборів, які відбудуться 25 жовтня, обиратимуть своїх представників в органи місцевого самоврядування не лише виборці, котрі прийдуть голосувати на виборчі дільниці. Як і в попередні роки, участь у голосуванні братимуть і ті виборці, які за віком, у зв’язку з інвалідністю чи за станом здоров’я не здатні самостійно пересуватися. Тому вони матимуть змогу проголосувати за місцем свого перебування («на дому»).

Списки виборців на місцевих виборах: чому, як, де і коли виборцю перевіряти свої дані

Для того, щоб виборець зміг проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня, він повинен бути в списку виборців на тій дільниці, куди він прийде голосувати. Аби в день голосування не трапилося неприємностей, кожному виборцеві слід завчасно перевіряти свої дані в списках виборців. І якщо виявилися проблеми, то їх потрібно вирішувати заздалегідь.

Що таке підкуп виборця?

Щоразу перед виборами кандидати стають щедрими на різноманітні «подарунки» для свого електорату. То продуктові пакети, то матеріальну допомогу роздають, то різні екскурсії проводять, то будинки утепляють, то дороги ремонтують і т.д. При цьому, вони часто не зважають на те, що такі їхні дії можуть розцінюватися як підкуп виборця.

За роботу у виборчій комісії не повинні забирати субсидію чи зменшувати пенсію

Для організації і проведення місцевих виборів, що відбудуться 25 жовтня цього року, на Рівненщині буде задіяно 369 територіальних та більше 1000 дільничних виборчих комісій. Склад кожної з них, крім деяких винятків, налічуватиме 12 і більше осіб. Тому для тих, хто погодиться виконувати обов’язки членів виборчих комісій на цих виборах, важливо розуміти, чи можуть вони через своє членство в комісіях, наприклад, втратити право на отримання субсидії, чи їм зменшать пенсію або інші соціальні виплати.

Хто матиме право голосувати на місцевих виборах цього року?

Нинішні місцеві вибори, що відбудуться 25 жовтня цього року, на відміну від минулорічних парламентських, мають свої особливості щодо осіб, яким надано право обирати депутатів. Дехто може потрапити в таку категорію виборців, котрі взагалі не зможуть голосувати, а дехто – лише частково.

Як стати депутатом чи головою місцевої ради в 2015 році: правила балотування

Право участі у виборчому процесі як кандидата на посаду сільського, селищного чи міського голови, а також в депутати місцевих рад регулюється Законом України «Про місцеві вибори» і реалізується громадянами шляхом висування своїх кандидатур на ці посади через місцеві партії або ж шляхом самовисування.

Де і як проходитимуть місцеві вибори на Рівненщині?

Рівно за два місяці, 25 жовтня, в Україні, в тому числі й на Рівненщині, відбудуться місцеві вибори. Для їх організації нещодавно був прийнятий новий Закон про місцеві вибори. Тому РОГО «Комітет виборців України» розпочинає публікацію серії консультаційних статей, присвячених правилам проведення цих виборів.

Розміри грошових застав на чергових місцевих виборах в Рівненській області

Центральна виборча комісія Постановою від 10 серпня 2015 року № 170 затвердила розміри грошових застав для кандидатів на посаду міського голови та для виборчих списків кандидатів у депутати обласної, районної, міської, районної у місті ради, висунутого у багатомандатному виборчому окрузі, на чергових місцевих виборах.

Що мають знати виборці, які голосуватимуть 26 жовтня?

В неділю, 26 жовтня 2014 року, в Україні відбуватимуться позачергові вибори народних депутатів. Про те, що ж потрібно знати виборцю, який прийде на свою виборчу дільницю в день голосування, в питаннях-відповідях розповідає юрист РОГО «Комітет виборців України» Мирослава Примак.

 « 1 2 3 4 »  Кінець