Хто матиме право голосувати на місцевих виборах цього року?

Нинішні місцеві вибори, що відбудуться 25 жовтня цього року, на відміну від минулорічних парламентських, мають свої особливості щодо осіб, яким надано право обирати депутатів. Дехто може потрапити в таку категорію виборців, котрі взагалі не зможуть голосувати, а дехто – лише частково.

Як стати депутатом чи головою місцевої ради в 2015 році: правила балотування

Право участі у виборчому процесі як кандидата на посаду сільського, селищного чи міського голови, а також в депутати місцевих рад регулюється Законом України «Про місцеві вибори» і реалізується громадянами шляхом висування своїх кандидатур на ці посади через місцеві партії або ж шляхом самовисування.

Де і як проходитимуть місцеві вибори на Рівненщині?

Рівно за два місяці, 25 жовтня, в Україні, в тому числі й на Рівненщині, відбудуться місцеві вибори. Для їх організації нещодавно був прийнятий новий Закон про місцеві вибори. Тому РОГО «Комітет виборців України» розпочинає публікацію серії консультаційних статей, присвячених правилам проведення цих виборів.

Розміри грошових застав на чергових місцевих виборах в Рівненській області

Центральна виборча комісія Постановою від 10 серпня 2015 року № 170 затвердила розміри грошових застав для кандидатів на посаду міського голови та для виборчих списків кандидатів у депутати обласної, районної, міської, районної у місті ради, висунутого у багатомандатному виборчому окрузі, на чергових місцевих виборах.

Що мають знати виборці, які голосуватимуть 26 жовтня?

В неділю, 26 жовтня 2014 року, в Україні відбуватимуться позачергові вибори народних депутатів. Про те, що ж потрібно знати виборцю, який прийде на свою виборчу дільницю в день голосування, в питаннях-відповідях розповідає юрист РОГО «Комітет виборців України» Мирослава Примак.

Поради виборцям, які хочуть голосувати «на дому»

Закон «Про вибори народних депутатів України» передбачає особливі можливості для виборців, котрі з якихось причин не зможуть прийти на виборчу дільницю 26 жовтня і проголосувати. Але, що б такі виборці змогли реалізувати своє право голосу, потрібно подбати про це завчасно.

Де голосуватимуть члени ДВК і міліціонери?

Незалежно від місця перебування 26 жовтня члени ДВК і міліціонери, які виконуватимуть свої службові обов'язки в день виборів на інших дільницях, ніж тих, де вони голосують зазвичай, зможуть реалізувати своє право голосу, тимчасово змінивши місце голосування. Зміна місця голосування - це механізм, який забезпечує голосування таких виборців не за їх виборчою адресою (зареєстрованим місцем проживання), а за місцем їх фактичного перебування в день виборів.

Тимчасова зміна місця голосування (оновлено)

Якщо у зв'язку з навчанням, роботою, виїздом за кордон, чи іншими подіями виборець у день виборів не може перебувати за зареєстрованим місцем проживання, то для того, щоб проголосувати, він може тимчасово (на період проведення виборів чи референдуму) змінити місце голосування.

Виборцям видаватимуть бюлетень і без вклеєних у паспорті фото при досягненні 25 і 45 років

Центральна виборча комісія своєю Постановою № 658 від 19 травня 2014 року роз'яснила застосування окремих положень Закону «Про вибори Президента України» щодо видачі членами дільничних виборчих комісій виборчих бюлетенів з виборів Президента України на підставі паспорта громадянина України.

Абетка для виборця на день голосування

В неділю 25 травня 2014 року по всій Україні, в тому числі і на Рівненщині, відбуватимуться позачергові вибори Президента. Тому про те, що варто знати виборцю, який прийде на свою виборчу дільницю в день голосування, розповідатиметься в цій статті.

 « 1 2 3 4 »  Кінець