Тимчасова зміна місця голосування (оновлено)

Якщо у зв'язку з навчанням, роботою, виїздом за кордон, чи іншими подіями виборець у день виборів не може перебувати за зареєстрованим місцем проживання, то для того, щоб проголосувати, він може тимчасово (на період проведення виборів чи референдуму) змінити місце голосування.

Виборцям видаватимуть бюлетень і без вклеєних у паспорті фото при досягненні 25 і 45 років

Центральна виборча комісія своєю Постановою № 658 від 19 травня 2014 року роз'яснила застосування окремих положень Закону «Про вибори Президента України» щодо видачі членами дільничних виборчих комісій виборчих бюлетенів з виборів Президента України на підставі паспорта громадянина України.

Абетка для виборця на день голосування

В неділю 25 травня 2014 року по всій Україні, в тому числі і на Рівненщині, відбуватимуться позачергові вибори Президента. Тому про те, що варто знати виборцю, який прийде на свою виборчу дільницю в день голосування, розповідатиметься в цій статті.

Пам’ятка виборцям-громадянам України, які проживають закордоном

Член РОГО «Комітет виборців України» Надія Томчук, яка раніше працювала юристом в громадській приймальні організації в м. Дубно, а нині мешкає в Італії, розмістила в мережі Фейсбук пам'ятку для виборців, які проживають в Італії, та закликала не бути байдужим до долі нашої Батьківщини.

Що потрібно зробити, аби проголосувати вдома?

Менше ніж за два тижні, 25 травня, в нашій державі відбудуться дострокові вибори Президента України. В цей день громадянським обов'язком кожного свідомого виборця буде прийти на виборчу дільницю і проголосувати. Однак є особи, які за віком, у зв'язку з інвалідністю чи за станом здоров'я не можуть прийти в приміщення своєї дільниці.

Як виборцю не втратити можливість проголосувати 25 травня?

Однією з обов'язкових умов, за яких виборець зможе реалізувати своє право голосу під час виборів Президента України 25 травня, є його наявність у списку виборців на тій дільниці, куди він прийде проголосувати. Тож, аби в день голосування не трапилося неприємних несподіванок, кожному потрібно завчасно перевіряти свої дані в списках виборців. Якщо під час перевірки виявите якісь проблеми із включенням до списку, то їх потрібно завчасно вирішити.

Права, обов’язки та соціальні гарантії членів ДВК під час президентських виборів

Нещодавно на Рівненщині, як і по всій країні, були утворені та запрацювали окружні виборчі комісії з виборів Президента України. Саме на ОВК також покладено обов'язок з утворення дільничних виборчих комісій, які забезпечуватимуть організацію виборчого процесу безпосередньо на місцях. Тож у цій статті йтиметься про повноваження, права, обов'язки, а також соціальні гарантії членів ДВК.

Основні новації законодавства про вибори Президента України 2014 року

Через місяць в Україні відбудуться позачергові вибори Президента України. Громадяни обиратимуть Главу держави на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування. Ці вибори проводитимуться згідно із Законом «Про вибори Президента України», до якого було внесено низку змін і доповнень. Тож про найважливіші з них для виборців ітиметься в цій статті.

Поради виборцям, які голосуватимуть 21 квітня

В неділю, 21 квітня 2013 року, на Рівненщині в п'ятьох одномандатних мажоритарних виборчих округах відбудуться проміжні вибори депутатів до Рівненської обласної ради. Тож нагадаємо виборцям, які прийдуть на свої виборчі дільниці, основні нюанси цих виборів, аби вони могли без проблем реалізувати своє право голосу.

Хто з мешканців Рівненщини 21 квітня обиратиме своїх представників в обласній раді?

2 березня 2013 року офіційно розпочинається виборчий процес з проміжних виборів депутатів Рівненської обласної ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах №№ 5, 8, 20, 36, 40, що відбудуться 21 квітня. Про це зазначається в постанові № 1 Рівненської обласної територіальної виборчої комісії від 15 лютого цього року.

 « 1 2 3 4 5 »