Голосування на дому під час місцевих виборів-2010

Право обирати, гарантоване Конституцією України, реалізовується виборцем особисто. Голосувати за інших осіб чи передавати своє право голосу іншій особі забороняється. Як же ж бути тим громадянам, які хочуть проголосувати, але через стан свого здоров'я 31 жовтня 2010 року особисто прийти на виборчу дільницю не зможуть? Може скластися і протилежна ситуація, коли відносно людини в списку виборців є відмітка «НСП» і вона повинна голосувати вдома, однак має змогу і бажання прибути для голосування на дільницю. Про те, як діяти в таких випадках розповідає юрист центру права РОГО «Комітет виборців України» Мирослава Примак.

Списки виборців на місцевих виборах 2010 року

Свої особливості є щодо складання списків виборців як на спеціальних, так і на звичайних виборчих дільницях. Основною особливістю складання списків виборців на місцевих виборах є їх складання у два етапи (спочатку попередні, потім уточнені). Тобто, аналогічно, як це відбувалося на цьогорічних виборах Президента України.

Правила балотування на посаду сільського чи селищного голови і в депутати сільської чи селищної ради

Питання балотування на посаду сільського чи селищного голови, а також в депутати цих рад регулюється Законом України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" №2487-VI від 10.07.2010р. зі змінами, що реалізується шляхом права висування кандидатів у депутати чи кандидатів на посаду голови.