Коли, де і як перевірити себе в списках виборців?

Щоб не втратити можливість віддати свій голос на місцевих виборах 2010 року за своїх партію, кандидата в депутати та кандидата на посаду сільського/селищного/міського голови в день голосування, виборцям, які мають право голосу, слід завчасно перевірити, чи включені вони до списку виборців звичайної виборчої дільниці, діяльність якої поширюється на територію місця проживання такого виборця. Про те, коли, де і яким чином можна перевірити наявність себе в списках виборців розповідає юрист центру права РОГО «Комітет виборців України» Мирослава Примак.

Немає реєстрації — немає голосу

Напередодні місцевих виборів чимало мешканців області цікавляться питаннями захисту їхніх прав у виборчому процесі. Зокрема, як проголосувати за відсутності реєстрації за місцем проживанням. За роз'ясненнями OGO.ua звернувся до керівника центру права, юриста Рівненського «Комітету виборців України» Миколи ГЛОТОВА.

Голосування на дому під час місцевих виборів-2010

Право обирати, гарантоване Конституцією України, реалізовується виборцем особисто. Голосувати за інших осіб чи передавати своє право голосу іншій особі забороняється. Як же ж бути тим громадянам, які хочуть проголосувати, але через стан свого здоров'я 31 жовтня 2010 року особисто прийти на виборчу дільницю не зможуть? Може скластися і протилежна ситуація, коли відносно людини в списку виборців є відмітка «НСП» і вона повинна голосувати вдома, однак має змогу і бажання прибути для голосування на дільницю. Про те, як діяти в таких випадках розповідає юрист центру права РОГО «Комітет виборців України» Мирослава Примак.

Списки виборців на місцевих виборах 2010 року

Свої особливості є щодо складання списків виборців як на спеціальних, так і на звичайних виборчих дільницях. Основною особливістю складання списків виборців на місцевих виборах є їх складання у два етапи (спочатку попередні, потім уточнені). Тобто, аналогічно, як це відбувалося на цьогорічних виборах Президента України.

Правила балотування на посаду сільського чи селищного голови і в депутати сільської чи селищної ради

Питання балотування на посаду сільського чи селищного голови, а також в депутати цих рад регулюється Законом України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" №2487-VI від 10.07.2010р. зі змінами, що реалізується шляхом права висування кандидатів у депутати чи кандидатів на посаду голови.