Чи можливе набуття громадянами права власності на землю за давністю користування?

До центрів права РОГО «Комітет виборців України» звертаються мешканці сіл області, яких цікавить питання оформлення права власності за давністю користування на земельні ділянки, якими вони тривалий час фактично користуються, але не мають жодних документів, що засвідчують право власності на ці землі.

Безкоштовне оформлення та видача громадянам державних актів на право власності на землю зупинене

До центру права Рівненського КВУ в місті Сарни нещодавно звернулася громадянка, якій відмовили в безоплатному оформленні державного акту права власності на земельну ділянку. За її словами, працівники районного відділу земельних ресурсів свою відмову пояснили тим, що в 2010 році безплатного оформлення не буде, оскільки немає бюджетних коштів, і зазначили, що оформлення можливе лише за плату на підставі договору.

У 2009 році громадяни не повинні платити за приватизацію земельних ділянок ні копійки

Як відомо, приватизація земельних ділянок уже давно є безкоштовною в межах визначених законодавством норм. Але, взявшись за цю процедуру, громадяни України стикалися з ситуацією, коли за кожен папірець (за оформлення технічної документації) треба було заплатити певну суму. Це означало, що сама земельна ділянка віддавалась у власність безкоштовно, а за роботи з виготовлення документації державне підприємство «Центр державного земельного кадастру» брало певну плату. Крім того, за реєстрацію документації в головному управлінні земельних ресурсів бажаючий землевласник також викладав певну суму.

При купівлі чи спадкуванні земельної ділянки державний акт переробляти не потрібно

Багато кому доводилось стикатися із ситуацією, коли при купівлі земельної ділянки чи отримання її у власність по спадщині треба було ще обов'язково переробляти державний акт на право власності на землю по-новому на своє ім'я. І це цілком справедливо викликало чимало нарікань з боку людей, адже покладало на них додаткові фінансові витрати. Тому нещодавно народними депутатами були внесені деякі зміни до земельного законодавства, які значно спростили цю процедуру. Детальніше про ці зміни розповідає юрист Рівненської обласної громадської організації „Комітет виборців України Надія Томчук.

 « 1 2