Інструкцію з організації примусового виконання рішень доповнено новим розділом

Згідно з Наказом Міністерства юстиції України, Інструкцію з організації примусового виконання рішень доповнено розділом - XIV «Відновлення втраченого виконавчого провадження або матеріалів виконавчого провадження».


Відповідно до зазначених змін, втрачене виконавче провадження або його матеріали, а також знищене виконавче провадження знищене виконавче провадження у разі постановлення Європейським судом з прав людини рішення, відповідно до якого держава зобов'язана виконати рішення національного суду підлягають відновленню за заявою сторони виконавчого провадження або з ініціативи державного виконавця.

 

У заяві сторони виконавчого провадження повинно бути зазначено, про відновлення якого саме виконавчого провадження просить сторона виконавчого провадження, реквізити виконавчого документа, сторони виконавчого провадження, їх місце проживання чи місцезнаходження (у разі наявності вказаної інформації у сторони виконавчого провадження), обставини втрати матеріалів виконавчого провадження, поновлення яких саме документів сторона вважає необхідним, для якої мети необхідне їх поновлення.

 

До заяви про відновлення втраченого виконавчого провадження чи його матеріалів можуть додаватися документи або їх копії, що збереглися у сторони виконавчого провадження, навіть якщо вони не посвідчені в установленому порядку.

 

У разі відновлення виконавчого провадження за ініціативою державного виконавця він у постанові роз'яснює сторонам право надати документи виконавчого провадження, їх копії, інші документи або відомості, що стосуються втраченого виконавчого провадження.

 

Відновлене виконавче провадження підлягає виконанню в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».

 

Як самостійно проконтролювати через он-лайн дії державного виконавця?

 

Особливості виконання судових рішень стосовно боржників комунальних служб

 

Як не проґавити строк пред'явлення виконавчого листа до виконання в адміністративних справах?

 

Як контролювати виконання рішення суду?