Зміни до законодавства щодо виконавчих проваджень та арешту банківських рахунків боржників

Впродовж останніх кількох тижнів до Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги та центру права у Рівному почастішали звернення різних категорій громадян з тим, що на їх банківські рахунки накладені арешти та списуються кошти за виконавчими провадженнями.

Актуальна інформація щодо виконання рішень суду на території Херсонської області

Із практики звернень внутрішньо переміщених осіб до Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги та партнерів у регіонах, досить актуальними є питання, які стосуються виконання судових рішень на території Херсонської області.

Розміри судового збору в 2018 році

Розпочався 2018 рік і вже традиційно з початком нового року змінилися ставки судового збору, який сплачують при зверненні до суду для захисту своїх прав та законних інтересів. У цьому матеріалі керівник правових програм РОГО «Комітет виборців України» Микола Глотов розповідає про те, скільки ж потрібно сплачувати коштів до бюджету для вирішення своїх цивільних справ у судовому порядку в найбільш поширених життєвих ситуаціях.

Про нові розміри судового збору в 2017 році

Частина 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» у редакції, яка чинна до 31.12.2016 р., передбачає, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати в місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, – у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Звертатися до судів стало дорожче: як зросли ставки судового збору

З 1 вересня 2015 року набирає чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору». Тож з цього дня суттєво зростають ставки судового збору, що сплачується особами, які звертаються до суду для захисту своїх прав.

Інструкцію з організації примусового виконання рішень доповнено новим розділом

Згідно з Наказом Міністерства юстиції України, Інструкцію з організації примусового виконання рішень доповнено розділом - XIV «Відновлення втраченого виконавчого провадження або матеріалів виконавчого провадження».

Адміністративні суди одержали інструкції щодо зміни підсудності справ, що належать до юрисдикції судів у районі АТО

До окружних та апеляційних адміністративних судів надійшов лист Вищого адміністративного суду Україні від 03.11.2014 р. № 1493/2/2/14-14, присвячений питанням розгляду адміністративних справ з урахуванням Закону України «Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції».

Як самостійно проконтролювати через он-лайн дії державного виконавця?

Якщо Ви в суді виграли справу щодо виплати заробітної плати, стягнення аліментів чи відшкодування майнової шкоди, то одного рішення суду «на руках» не достятньо. Адже після того, як таке рішення набере законну силу, потрібно в суді взяти виконавчий лист і подати його до виконавчої служби.

Доступ до правосуддя в Україні подорожчав: нові розміри судового збору

Віднедавна українцям стало дорожче звертатися до судів за захистом своїх прав. Адже з 23 жовтня 2013 року вступив у силу Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору».

Розписка як доказ

Розписка, навіть написана від руки, без свідків і не завірена у нотаріуса, тепер є документом, який є підставою для повернення боргу. При цьому строк давності розписки не має значення. Таке рішення прийняв Верховний суд України.

 1 2 3 »