Особливості виконання судових рішень стосовно боржників комунальних служб

Минулого тижня деякі ЗМІ поширили повідомлення про те, що з початку осені в боржників Рівнеоблводоканалу можуть вилучити майно. Мовляв, у вересні щодня комунальники спільно з працівниками Державної виконавчої служби (ДВС) та правоохоронцями робитимуть обхід несумлінних платників. У такому разі боржник матиме невеликий вибір: сплатити весь борг або позбутися власного майна на цю суму. В разі відмови споживача добровільно сплатити борг, його майно підлягатиме опису, вилученню та примусовій реалізації.

Як не проґавити строк пред’явлення виконавчого листа до виконання в адміністративних справах?

Нещодавно юристи РОГО «Комітет виборців України» допомогли громадянці через суд змусити орган Державної виконавчої служби розпочати виконання судового рішення в її справі.

Як контролювати виконання рішення суду?

Виграти справу в суді - це лише половина шляху до успішного захисту людиною своїх прав. Після цього ще треба, аби судове рішення було виконане. А, як показує практика, в Україні нерідко рішення судів з різних причин не виконуються.

Що робити, якщо суддя не дотримався строків розгляду адмінсправи?

На початку березня цього року Вищий адміністративний суд України надіслав Головам апеляційних адмінсудів Інформаційний лист від 05.03.12 № 708/11/13-12, в якому «вкотре звертається увага на необхідність дотримання строків розгляду адміністративних справ, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України».

Як виконується рішення суду про виплату доплат до пенсії дітям війни?

Останнім часом до центрів права РОГО «Комітет виборців України» досить часто звертаються за консультаціями пенсіонери, які мають статус «дитина війни». Їх цікавить, як має виконуватися рішення суду про виплату їм доплат до пенсії. Тому детальніше про цю процедуру розповідає керівник центру права Рівненського КВУ Микола Глотов.

Нові правила оплати звернень до судів

З 1 листопада цього року на зміну державному миту та витратам на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи прийде судовий збір, порядок сплати і розмір якого визначає Закон України «Про судовий збір» №3674-17 від 08.07.2011 року (далі Закон №3674-17). Тож про нові правила оплати звернення до суду розповідає юрист центру права РОГО «Комітет виборців України» Мирослава Примак.

Посвідчення довіреності на представництво інтересів у суді за місцем проживання

В житті нерідко трапляються ситуації, коли людина не може сама відстоювати свої права в суді. Причиною цього найчастіше є відсутність достатніх правових знань у більшості пересічних українців. В таких випадках громадянин може надати право представляти свої інтереси в суді іншій людині, яка має юридичну освіту або ж необхідні знання з юриспруденції. Для цього потрібно оформити відповідну довіреність. Тож про те, як посвідчити довіреність на представництво інтересів у суді за місцем проживання, розповідає юрист РОГО «Комітет виборців України» Мирослава Примак.

Процесуальні наслідки заяви про відмову від позову

У судовій практиці нерідко трапляються ситуації, коли одним з варіантів вирішення того чи іншого адміністративного спору є написання заяви про відмову від позову. Ця процедура має свої певні процесуальні наслідки. Про них розповідає юрист РОГО «Комітет виборців України» Мирослава Примак.

Зміни в Законі про виконавче провадження

З 8 березня 2011 року набрали чинності зміни до Закону України «Про виконавче провадження», які передбачають нову його редакцію. Про найбільш суттєві і важливі для учасників виконавчого провадження - громадян, посадових осіб та представників юридичних осіб - нововведення в цьому Законі розповідає юрист центру права РОГО «Комітет виборців України» В'ячеслав Горбенко.

Порядок та строки подання апеляції на рішення судів в адміністративному судочинстві

З 19 січня 2011 року розпочав свою процесуальну діяльність Житомирський апеляційний адміністративний суд. Саме до цього суду відтепер повинні звертатись жителі Рівненщини, які мають намір оскаржити рішення, ухвали місцевих судів першої інстанції прийнятих ними в порядку адміністративного судочинства. Детальніше про процедуру оскарження таких рішень розповідає юрист РОГО «Комітет виборців України» В'ячеслав Горбенко.

 « 1 2 3 »