До якого суду треба подавати касаційну скаргу?

В липні цього року Парламент прийняв Закон України «Про судоустрій та статус суддів», яким змінив структуру вищих судів. Так, якщо раніше судом касаційної інстанції з розгляду кримінальних та цивільних справ був Верховний Суд України, то з жовтня 2010 року касаційною інстанцією в цивільних та кримінальних справах є Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Особливості оскарження постанови працівника ДАІ щодо накладення штрафу в суді

В серпні цього року набрали чинності Закон про судоустрій та зміни, внесені до різних процесуальних кодексів. Зокрема, змінились деякі норми Кодексу адміністративного судочинства України, які передбачають процедуру розгляду і вирішення справ адміністративними судами. Нові зміни торкнулись і окремих аспектів щодо розгляду справ, які стосуються оскарження притягнення осіб (водіїв) до адмінвідповідальності.

Що робити, аби судове рішення було виконане?

Нещодавно де центру права РОГО «Комітет виборців України» звернулася за юридичною консультацією пенсіонерка. Вона розповіла, що в 2008 році адміністративний суд прийняв рішення стягнути на її користь невиплачені їй у попередніх роках суми доплати до пенсії як дитині війни. Це рішення суду органи Пенсійного фонду оскаржили. Однак у задоволенні апеляційної скарги їм Львівським апеляційним адміністративним судом було відмовлено.

Ще раз про ІТЗ розгляду цивільної справи

Непостійність українського законодавства нині вже не дивує нікого. Наприклад, лише впродовж 2009 року Кабінетом Міністрів України тричі вносились зміни до Порядку оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов'язаних з розглядом цивільних та господарських справ, та їх розмірів.

Як оскаржити рішення суду першої інстанції?

Ви звертались до суду першої інстанції за захистом своїх прав. Але в результаті Вам відмовили в задоволенні поданої Вами позовної заяви. Ви вважаєте таке рішення суду несправедливим і хочете його оскаржити. Про те, як діяти в такій, а також у подібних ситуаціях у справах позовного провадження (справах, розглядуваних у зв'язку з поданою позовною заявою) розповідає юрист Рівненської обласної громадської організації „Комітет виборців України" Микола Глотов.

Як діяти, коли із суду прийшла ухвала про необхідність усунення недоліків у поданому Вами позові?

Ви подали до суду позовну заяву щодо дострокового розірвання договору та стягнення коштів банківського вкладу. Однак суд її повернув, надіславши Вам ухвалу про залишення позову без руху. Про те, як діяти в цій та інших подібних ситуаціях, коли Ви отримали подібну ухвалу суду, розповідає юрист Рівненської обласної громадської організації „Комітет виборців України" Микола Глотов.

Як діяти, якщо Вам надійшла повістка з суду?

Ви маєте борг перед ЖКП за оплату їхніх послуг? Ви не платите колишній дружині аліментів на утримання вашої спільної дитини? Ви є власником автомобіля, що став причиною ДТП? Тоді в цих та інших випадках існує велика ймовірність того, що незабаром Ви отримаєте повістку з повідомленням про необхідність з'явитись до суду. Отож про те, як діяти в ситуації, коли Вас викликають до суду в якості відповідача по справі, що стосується цивільного судочинства, розповідає юрист Рівненської обласної громадської організації „Комітет виборців України" Микола Глотов.

 « 1 2 3