Ділимо квартиру

Я розлучаюся з чоловіком, і потрібно поділити квартиру. Нас у ній проживає троє: я, чоловік і 13-річний син. Домовилися, що квартиру продамо, а гроші розділимо на три частини, щоб усім членам сім'ї порівну. Перед тим, як подавати заяву на розлучення, ми сина виписали з квартири і прописали у бабусі, аби не виникло проблем з опікунською радою під час продажу. Але тепер чоловік каже, що гроші ділитимемо не на трьох, а на двох. Як мені захистити інтереси дитини, адже квартиру свого часу приватизовували на трьох?

Лічильники є, а оплату нарахували за нормами споживання: що робити?

Чи правомірне нарахування оплати за послугу з водопостачання за нормами споживання, якщо в квартирі встановлені лічильники на воду? З таким питанням нещодавно до центру права РОГО «Комітет виборців України» звернулася мешканка Рівного. Жінка також розповіла, що в квартирі з часу її придбання вона не проживала, водою не користувалася, тому показники лічильника є нульовими. В той же час, водопостачальна організація нарахувала їй борг у сумі 1046,20 грн.

Не хочуть договорів при оренді житла

Якщо ви винаймаєте квартиру і власник повідомив про бажання її продати чи здати комусь іншому - чекайте гостей. Більшість власників житла, які здають його в найм, часто приводять на оглядини помешкання потенційних покупців чи квартирантів, незважаючи на присутність у квартирі тих, кому раніше здали житло, навіть якщо і є договір оренди.

Право власності на нерухомість оформлюйте вчасно

Нині в житті нерідко буває, коли люди десятками років живуть у будинку, обробляють землю біля нього, ведуть господарство, але будинок не приватизували, або ж побудували, однак не зареєстрували право власності на нього в БТІ тощо.

Кого, коли і чому мають право виселяти з гуртожитків?

Останнім часом у ЗМІ почастішали повідомлення про виселення людей з гуртожитків, у яких вони проживали тривалий час. До центру права Рівненського КВУ також почали звертатися громадяни з цією проблемою. Зокрема, люди цікавляться, чи законними є спроби виселення їх з гуртожитків, де вони проживають кілька десятків років, і таке право отримали, працюючи на підприємстві, зареєстровані там і сплачують усі необхідні платежі.

Посилена відповідальність за окремі правопорушення в сфері ЖКГ

Нещодавно був прийнятий і з 5 лютого цього року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення в житлово-комунальному господарстві».

Протікає дах будинку? Звертайтесь до суду

Проблема з протіканням дахів, особливо в сезон дощів, є вже традиційною для мешканців багатьох будинків в Україні. На жаль, поки що далеко не всі ЖЕКи виконують свої функції належним чином. І не в останню чергу через те, що самі громадяни мовчки терплять такі проблеми. Тож про те, як діяти в ситуації, коли дах вашого будинку протікає і вашу оселю затопило, розповідає юрист центру права РОГО «Комітет виборців України» Мирослава Примак.

Спрощений порядок стягнення боргів з оплати за комунпослуги: що потрібно знати боржникам, аби відстоювати свої права?

3 серпня 2010 року набрав чинності новий Закон України «Про судоустрій і статус суддів», а також зміни до процесуальних кодексів, що передбачають правила розгляду справ судами. Зокрема, набули чинності і зміни в Цивільному процесуальному кодексі України (ЦПК України), згідно з якими відтепер стягнути борг з оплати за комунальні послуги з громадянина можна в спрощеній процедурі - наказному провадженні.

Як оформити на себе права на не приватизоване житло після смерті близьких?

В житті часто трапляються випадки, коли у житлі (будинку/квартирі), на яке не оформлені документи (відсутній договір про його купівлю-продаж, договір дарування чи міни або ж свідоцтво про право власності), мешкають чоловік, дружина, їхні діти. У таких випадках, як правило, наймачем є один з батьків. Що ж робити, коли наймач (мама чи тато) помирає, і чи можуть у такому випадку інший член подружжя та/або діти померлого оформити на себе право на відповідне житло? Про цю та схожі ситуації розповідає юрист РОГО «Комітет виборців України» Микола Глотов.

 « 1 2