Чи повинні споживачі платити за повірку лічильників?

Нещодавно в ЗМІ масово поширювалася інформація про те, що відтепер повірка лічильників для споживачів буде безкоштовною. В таких повідомленнях було посилання на слова заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова в мережі Facebook.

Електронна петиція як механізм звернення громадян до органів влади

Конституцією України встановлено, що всі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов’язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Чи можна буде з 1 січня оформити спадщину в сільській раді?

З 1 січня 2016 року люди отримали можливість оформляти спадок після смерті рідних не лише в місті обласного значення чи райцентрі, а й за місцем проживання померлого на момент його смерті в селі, де немає нотаріуса. Адже набув чинності Закон №1709-VII від 20.10.2014 року, яким внесено зміни та доповнення до Цивільного кодексу України та Закону «Про нотаріат».

Переселенцям полегшили процедуру оформлення спадщини

Днями набув чинності Закон №189-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації права на спадкування», яким офіційно було врегульоване питання особливостей прийняття і оформлення спадщини внутрішніми переселенцями.

Як вимушеному переселенцю відновити втрачений паспорт?

Через активні бойові дії на сході України мешканці територій, де вони проходять, часто змушені поспішно залишати свої домівки. При цьому, нерідко може статися так, що люди гублять або ж просто не мають можливості взяти із собою навіть свої документи.

Як вимушеним переселенцям одружитися або розлучитися?

Молоді люди, які проживали на нині тимчасово окупованій території України, переселилися в іншу область і вирішили побратися. Тобто, офіційно оформити свої відносини, зареєструвавши шлюб. І тут виникає питання: до якого органу реєстрації актів цивільного стану їм звернутися? Адже за місцем їх колишнього проживання досі тривають військові дії і РАЦС не працює або ж він переміщений на іншу територію, однак ще не приступив до повноцінного виконання своїх повноважень.

Уряд урегулював окремі аспекти продовження навчання студентів ВНЗ, розташованих у зоні АТО

З метою врегулювання питань організації освітнього процесу у вищих навчальних закладах, які розташовані в Донецькій та Луганській областях, Кабінетом Міністрів України видано розпорядження від 05.12.2014 № 1210-р «Деякі питання організації освітнього процесу у вищих навчальних закладах».

Чи мають право банки виселяти боржників на мороз?

Нещодавно у Рівному депутату міськради довелося з сокирою відстоювати квартиру боржника за валютним кредитом, якого виселяла за рішенням суду виконавча служба. Тоді представники місцевої громадської організації «Кредитний майдан» скаржилися, що банкіри якось умудряються отримувати рішення судів про виселення, незважаючи на накладений Верховною Радою на це мораторій. І обіцяли, що не віддадуть квартири, за які вже й так двічі переплатили. Тож чи мають право банки відбирати квартири боржників за валютними кредитами?

Кредит і армія

Я отримав повістку у військкомат. Якщо треба буде захищати Батьківщину, піду. Але нещодавно я взяв кредит на побутову техніку. Якщо піду до війська, дружина, яка нині в декреті, не зможе погашати цей кредит. Чи можлива відстрочка платежів у таких випадках?

 « 1 2 3 4 »  Кінець