Підприємці сплачуватимуть борги і після закриття бізнесу

Верховний суд зобов'язав фізичних осіб-приватних підприємців виплачувати борги усім своїм майном навіть після закриття власного бізнесу. Про це йдеться в правовому висновку ВСУ від 4 грудня в рамках суперечки про визнання припинення зобов'язань за іпотечним договором.

Свої персональні дані слід надавати обачно

В нашому місті з`явилися представники громадської організації, які пропонують рівнянам надати свої персональні дані. Перший інформаційний канал «ПіКа» звернувся до юристів Рівненської обласної громадської організації «Комітет виборців України» з проханням повідомити юридичні норми, які регулюють процес збору персональних даних.

Як стягнути аліменти?

Я розлучилася з чоловіком, коли була вагітною, - чоловік пішов від мене до іншої жінки. Коли народилась дитина, я була ображена на чоловіка і не внесла його дані у графу «батько». Тепер я мати-одиначка. Та чи можна зараз стягнути аліменти з колишнього чоловіка, адже це його дитина?

Не куріть на сходових маршах!

Чи є закон, що забороняє курити в коридорах 9-поверхівок? Куди звертатися, щоб притягти до відповідальності тих, хто отруює нам життя?

Як через технічні помилки в документах не втратити свої законні права?

До центрів права РОГО «Комітет виборців України» нерідко звертаються громадяни, які просять допомогти їм у вирішенні ситуацій, коли через наявні в їхніх документах технічні помилки вони позбавлені можливості реалізувати свої законні права. Наприклад, через неправильне написання хоча б однієї букви в прізвищі, імені чи по батькові особи або цифри в даті народження люди не можуть отримати спадщину, оформити документи на виїзд закордон чи підтвердити право на пенсію.

Як змусити страховика виплатити кошти на ремонт авто в разі ДТП?

В Україні, на жаль, нині досить часто трапляються дорожньо-транспортні пригоди. Добре, коли в таких випадках не гинуть чи травмуються люди, а «постраждалим» лишається лише транспорт. З введенням у дію Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» кожен водій має можливість у разі ДТП, у якому пошкодилося його авто, отримати компенсацію на його ремонт від страхової компанії.

Як безпечно стати поручителем при оформленні кредиту

В наш час нерідко можуть трапитися випадки, коли рідні, близькі або друзі попросять Вас стати їх поручителями. Наприклад, вони матимуть намір взяти кредит і проситимуть підписати договір поруки, яким Ви поручитеся за них перед банком. Тобто, підтвердите, що вони повернуть банку кошти. Звісно, аби допомогти близькій людині, більшість з нас, не задумуючись, підпише такий договір поруки.

Поради тим, кого обманули під час оформлення кредиту

Уявіть собі ситуацію: до вас додому приходять невідомі особи, які представляються колекторами, та вимагають сплатити отриманий кредит. Чи іншу: ви отримуєте листа з попередженням, що в разі неповернення отриманого кредиту та відсотків у вас заберуть житло. А ви «ні сном, ні духом» не розумієте, в чому справа, про який кредит йде мова, впевнені, що ніде нічого не брали в кредит.

Як відшкодувати збитки, завдані водіям через поганий стан доріг?

Останнім часом серед українців досить поширеним є жарт про те, що з настанням такої довгоочікуваної всіма весни першим розтав не сніг, а асфальт на дорогах. Однак для водіїв такий гумор не є веселим. Адже погана якість дорожнього покриття прямопропорційно впливає на стан їхніх автомобілів, які по ньому рухаються.

 « 1 2 3 4 5 »