Найактуальніші аспекти виконання Закону «Про захист персональних даних» в питаннях-відповідях

Останнім часом різні підприємства, установи, організації активізували свої дії щодо реєстрації баз персональних даних. Тож про основні і найактуальніші питання, що стосуються практичного виконання Закону «Про захист персональних даних», з якими часто звертаються громадяни до центрів РОГО «Комітет виборців України», йтиметься в цьому матеріалі.

Що варто знати спадкоємцям?

Кожен спадкоємець повинен знати основні моменти, що стосуються набуття права власності на спадщину, оскільки, як свідчать звернення до центрів права РОГО «Комітет виборців України», саме незнання часто стає причиною неможливості реалізувати громадянами таке право.

Маєте базу персональних даних – зареєструйте її. Інакше отримаєте штраф

З 1 січня 2012 року всі, хто у своїй професійній діяльності використовує дані про інших осіб (наприклад, прізвище, ім'я, по батькові особи, її адресу проживання, дату народження та будь-яку іншу інформацію, за допомогою якої можна ідентифікувати конкретну людину) та не зареєструє таку базу в Державному реєстрі баз персональних даних або не повідомить (чи несвоєчасно повідомить) особу, чиї дані використовуються, про її права у зв'язку з включенням її персональних даних до бази тощо, платитимуть чималі штрафи - до 17 000 гривень.

Українські водії при ДТП можуть оформляти європротокол

З 18 вересня цього року на території України у певних випадках при ДТП водії можуть оформляти європротокол, оформлення якого звільняє від обов'язку інформування Державтоінспекцію про дорожньо-транспортну пригоду і дозволяє залишити її місце. Детальніше про цей документ розповідає юрист центру права РОГО «Комітет виборців України» Мирослава Примак.

Як діяти при ДТП взимку через незадовільний стан доріг?

З приходом зими все частіше на дорогах трапляються випадки дорожньо-транспортних пригод (ДТП). Досить часто їх причиною є незадовільний стан автошляхів: пошкоджене чи не посипане піском (покрите льодом) дорожнє полотно тощо.

Дії банківських установ і нотаріусів не відповідають чинному законодавству

Останнім часом до центрів права Рівненського Комітету виборців почастішали звернення водіїв-власників автомобілів з приводу правомірності дій банків і нотаріусів, які посвідчують довіреності, згідно з якими установи банків, як заставодержателі, уповноважують своїх працівників зняти з обліку в органах ДАІ передані в заставу транспортні засоби, на які звертається стягнення за невиконаними або простроченими кредитами. Правомірність таких дій аналізує юрист РОГО «Комітет виборців України» В'ячеслав Горбенко.