Рівнянина чотири роки тероризують колектори через чужий борг

Телефонують йому від одного до кількох разів на день майже щоденно. Найраніше перший дзвінок роблять о 7.30 год, останній – о 21.45. Потерпає від колекторів фірми «Пріма колект» заступник директора Рівненського економічно-технологічного коледжу Руслан Алексіюк. Вони почали йому телефонувати через рік після того, як він у складі української делегації у 2012 році з’їздив до Швеції.


Детальніше розповідає Руслан Алексіюк:


«У складі делегації були від департаменту сім’ї і молоді Міністерства соціальної політики.


І організація «Oleh» у Вінниці - таке об’єднання чоловіків за гендерну рівність - займалася оформленням документів (ми туди здавали свої паспорти закордонні і вітчизняні копії для виготовлення віз).


І ось минає рік після того. До мене телефонують і кажуть: «Чи знаєте ви такого Володимира Марценюка?». Кажу: «Звичайно, знаю. Він був керівником групи. Возив нас у Швецію».


Це у було у вересні 2013 року. А з жовтня мені почали телефонувати: «Передайте Володимиру Марценюку інформацію: він винен гроші у банк».


За словами Руслана Алексіюка, телефонують колектори зі стаціонарних телефонів зі львівськими чи київськими номерами.


«Я спочатку пробував пояснювати щось. Потім, коли телефонували у момент, як моя дитина була з температурою – посилав до дідька. Потім, коли по 3-4 рази поспіль протягом півгодини телефонували, я почав їм телефонувати і влаштовувати скандали».


Звертався Руслан Алексіюк у березні цього року по телефону і в поліцію. Там сказали, що його звернення прийняте і пообіцяли розібратися. І все на тому. А колектори продовжують телефонувати.


Тим часом чоловік, якого колектори називають боржником, вільно пересувається по світу.


«Чоловік, який винен гроші, бачу по Фейсбук, літає у Швецію, Голландію, Німеччину. Вони йому нічого не можуть зробити, бо він поміняв номер телефону. А мені наярюють», - скаржиться Руслан Алексіюк.


Міняти номер телефону Руслан не хоче. Пояснює, що цей номер у нього понад десять років і його знають чимало людей. І не розуміє, чому має відповідати за борг людини, з якою був знайомий ще п`ять років тому і відтоді з нею не спілкувався, тим паче, що не був його поручителем за кредитом.


Ситуацію коментує керівник правових програм Рівненської обласної громадської організації «Комітет виборців України», адвокат Микола Глотов:


«Якщо в телефонних розмовах не має погроз вчинити фізичну розправу чи інші дії, які можуть бути кваліфіковані як злочин, то з допомогою правоохоронних органів примусити таких осіб не телефонувати неможливо».

Мирослава Опанасик
Сайт радіо «Трек»