Що робити рівнянам, які проти встановлення будинкових лічильників на газ?

20 травня мешканці будинку на Князя Володимира, 38 вийшли на протест, коли працівники «Рівнегазу» без згоди та попередження приїхали встановлювати прилад обліку блакитного палива. Люди не згодні платити за сусідів, тож планують звертатися до газового монополіста з вимогою безкоштовно встановлювати лічильники у кожну квартиру.


За словами керівника правових програм Рівненського Комітету виборців України Миколи Глотова, вимагати таких дій від «Рівнегазу» рівняни мають повне право. Втім, газопостачальне підприємство може послатися на брак коштів. У такому випадку, людям доведеться погодитися на будинковий лічильник, або встановлювати їх у квартирі за власний кошт. Крім цього, можна намагатися відстоювати своє право на безкоштовний лічильник і в суді, говорить Микола Глотов:


- В цій ситуації радив би людям звертатися до газопостачального підприємства та просити встановлювати газові лічильники в конкретних квартирах. Якщо ж буде така відмовка, що немає на це фінансування, кошти не передбачені і тому подібне, тоді я іншого виходу не бачу, як встановлювати газовий лічильник за власні кошти. Є ще третій варіант – це намагатися в судовому порядку оскаржувати те, що одним людям, наприклад, встановили за бюджетні кошти в квартирах лічильники, а іншим це відмовляються зробити.


Безкоштовно надати юридичні консультації громадянам у випадку судового позову готові у міському Центрі правової допомоги, що на вулиці Кавказькій, 7.


Ми ж додамо, що згідно із законодавством, усі користувачі газу зобов’язані мати прилади обліку. Споживачів, які використовують газ для приготування їжі та підігріву води, мали облаштувати газовими лічильниками до початку цього року. Водночас, для мешканців квартир, які використовують газ лише для приготування їжі, процес триває до 1 січня 2018 року. По закінченню цього терміну громадяни, які не мають приладів для обліку, від газопостачання від’єднають.