Оподаткування отриманої внутрішньо переміщеними особами благодійної допомоги

Внаслідок повномасштабного вторгнення росії мільйони людей змушені були переїхати у більш безпечні регіони і стали внутрішньо переміщеними особами. Для забезпечення різних потреб таких осіб допомогу надавала не лише держава, а й різні волонтерські спільноти та благодійні організації як національні, так і міжнародні.

Зміни щодо надання соціальної підтримки ВПО, зокрема особам з інвалідністю

Питання соціальної підтримки громадян в умовах війни, зокрема внутрішньо переміщених осіб, було, є і, очевидно, буде досить актуальним. Враховуючи це, звертаємо увагу, що Кабінет Міністрів України 11 липня 2023 року прийняв постанову №709 «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб», якою, крім іншого, затверджено в новій редакції Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Встановлення чи продовження інвалідності в умовах війни

Впродовж останнього періоду набули актуальності питання, пов’язані з встановленням чи продовженням інвалідності в умовах війни, оскільки це впливає як на виплати соціальної допомоги, так і на проведення реабілітаційних заходів, забезпечення осіб з інвалідністю необхідними медичними препаратами, спеціальними засобами тощо.

Правила виїзду дітей за межі України

Як свідчить практика звернень до Центру права організації та партнерів Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги, враховуючи безпекову ситуацію в Україні, актуальним залишається питання порядку виїзду за кордон дітей.

Як пораненому в зоні АТО добровольцю отримати статус інваліда війни?

Нещодавно уряд прийняв рішення, яке дозволить отримати статус інваліда війни не лише кадровим військовим чи правоохоронцям, покаліченим у зоні АТО, а й добровольцям, добробати яких не були в подальшому включені до складу ЗСУ, МВС, Національної поліції, Національної гвардії та інших утворених відповідно до закону військових формувань та правоохоронних органів.

Деталізовано процедуру скасування дії довідки ВПО у зв’язку з поверненням до попереднього місця проживання

Законом України від 24.12.2015 р. № 921-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» внесено зміни до ст. 12 Закону «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», якими уточнюється процедура скасування довідки про взяття на облік ВПО.

Як встановити факт народження та смерті особи на тимчасово окупованій території?

Мешканці тимчасово окупованих територій України, як ті, хто там проживає нині, так і внутрішньо переміщені особи, котрі змушені були виїхати в інші регіони нашої держави, часто стикаються з проблемами оформлення різних важливих документів. Серед них, наприклад, реєстрація смерті рідних та близьких або ж народження дитини. Це, в тому числі, може стати перепоною для оформлення спадщини чи отримання різних соціальних допомог. Адже ті «документи», які видають на окупованій території, не мають юридичної сили та не визнаються на території України.

 1 2 3 »  Кінець