Як отримати статус учасника АТО?

Дружина учасника АТО, який зараз перебуває на Сході, запевняє, що ніяких документів, крім довідки про те, що він їздив у відпустку з Краматорська, у них немає. Жіночка запитує, як їм отримати посвідку чи статус учасника АТО, і цікавиться, чи є якісь пільги. У неї двоє дітей, старший вчиться в атотранспортному технікумі, за навчання платять самотужки.

Впорядковано процедуру страхових виплат переселенцям, пов’язаних з нещасними випадками на виробництві та професійними захворюваннями

Сьогодні, 3 лютого, набрала чинності Постанова правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 11.12.2014 року № 20, якою затверджено Порядок надання страхових виплат, фінансування витрат на медичну та соціальну допомогу, передбачених загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання для осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території і районів проведення АТО.

Як і де вимушеному переселенцю зареєструвати новонароджену дитину?

Незважаючи на нинішні складні обставини, через які тисячі людей змушені були покинути свої домівки на сході України або в Криму, їхнє життя повинно повноцінно продовжуватися далі. І вже в своїх нових місцях проживання вони знаходять роботу, одружуються, народжують дітей.

Як вимушеним переселенцям оформити пенсію на території, куди вони переїхали?

За період збройного конфлікту в Україні, який триває донині, тисячі людей вимушено покинули свої домівки в тимчасово окупованих територіях і наразі проживають в інших, безпечніших територіях нашої держави. Чимало з них скоро досягнуть або вже досягли пенсійного віку.

Як стягнути аліменти з особи, що проживає/працює на території проведення АТО?

Воєнні дії на сході країни створюють чимало проблем для людей, котрі там проживають. Складною є й ситуація щодо стягнення аліментів на утримання дітей, якщо батьки проживають на території, де проводиться антитерористична операція. Тож спробуємо розібратися, що робити жінці, колишній чоловік якої проживає в Україні, але на тимчасово непідконтрольній українській владі території, для того, щоб стягнути аліменти на утримання спільних дітей.

Які особливості влаштування дітей переселенців у дитсадок/школу?

Нинішня складна ситуація на тимчасово окупованих та непідконтрольних українському уряду територіях зумовлює постійну міграцію населення зі сходу країни. Люди переїжджають цілими сім'ями, в тому числі з дітьми. Тому в переселенців можуть виникати певні проблеми з облаштуванням життя на новому місці проживання. Серед них - продовження освіти дітей.

Грошова допомога вимушеним переселенцям

На сьогодні в Рівненській області зареєстровано 2371 переселенця з Криму та Сходу України. Нещодавно Кабінет Міністрів України постановою від 01.10.2014 №505 затвердив Порядок надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (надалі - Порядок).

Що робити добровольцям, аби їх визнали учасниками бойових дій в зоні АТО?

Питання соціальних пільг для учасників АТО з кожним днем турбує все більше людей. І якщо вояки української армії законодавством захищені, то чекає на добровольців? Чи не стануть бійці добровольчих батальйонів непотрібним тягарем для політичної системи, яка під приводом дезертирства заводитиме на них кримінальні справи, аби лише не виплачувати пільги?

Що мали отримати ветерани до 5 травня?

Вітчизняне законодавство щороку передбачає виплату коштів від держави ветеранам та іншим визначеним у законах особам до 5 травня. Детальніше про те, на що могли очікувати українці, які вправі отримувати відповідну допомогу, розповідає виконавчий директор РОГО «Комітет виборців України» Микола Глотов.

 « 1 2 3 4 »