Підстави для припинення надання субсидії

Нещодавно до центру права РОГО «Комітет виборців України» в Рівному за юридичною допомогою звернулася громадянка, котра хотіла дізнатися, якими можуть бути причини припинення надання субсидії на житлово-комунальні послуги. Субсидію їй припинили надавати з 1 грудня 2012 року. Тому жінка поскаржилася на такі дії органу соціального захисту на урядову гарячу лінію.

Чи повинен пенсіонер-підприємець сплачувати соцвнесок до Пенсійного фонду?

Нещодавно до центру права РОГО «Комітет виборців України» звернувся пенсіонер, який є підприємцем. Його цікавило, чи повинен він як суб'єкт підприємницької діяльності сплачувати соціальні внески до Пенсійного фонду. На це питання відповідає юрист Рівненського КВУ В'ячеслав Горбенко.

На допомогу молодим мамам

Останнім часом до центрів права РОГО «Комітет виборців України» почастішали звернення молодих мам з приводу передбачених законодавством їм різних виплат і пільг на дитину, а також процедури їх оформлення та отримання. Тож відповіді на найпоширеніші з цих питань надає юрист Рівненського КВУ В'ячеслав Горбенко.

Грошова компенсація на дітей-чорнобильців, які не харчуються у своїх навчальних закладах

Нещодавно уряд України збільшив розмір щомісячної грошової компенсації на дітей-чорнобильців, які не харчуються у своїх навчальних закладах. Тож про те, хто має право на таку компенсацію і який її розмір на сьогодні розповідає юрист центру права РОГО «Комітет виборців України» Мирослава Примак.

Чи маю право на статус матері-героїні?

Чи маю я, як багатодітна мати, право на отримання почесного звання «Матір-героїня», якщо 13 років тому мою дитину було засуджено за вчинення злочину умовно?

Одноразова матеріальна допомога інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам

28 лютого 2011 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №158, якою визначив порядок використання бюджетних коштів для надання одноразової матеріальної допомоги інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам. Про те, кому, на підставі чого і куди можна звернутися за такою допомогою розповідає юрист центру права РОГО «Комітет виборців України» Мирослава Примак.

Тимчасова державна допомога на випадок ухилення одного з батьків від сплати аліментів на дітей

До центрів права РОГО «Комітет виборців України» часто звертаються жінки з питанням, чи можна розраховувати на якусь допомогу від держави, якщо колишній чоловік не сплачує аліменти на дитину/дітей. Як виявляється - можна.

Матері-одиночки не повинні підтверджувати свій статус кожних півроку для отримання соціальної допомоги

До центру права РОГО «Комітет виборців України» в Рівному звернулася за консультацією громадянка, якій органи соціального захисту населення протягом двох місяців не здійснювали виплату державної допомоги як одинокій матері. Свою відмову чиновники пояснювали тим, що жінка не підтвердила свій статус матері-одиночки через шість місяців з моменту призначення такої допомоги. Тому громадянка цікавилась, чи правомірними є такі дії працівників органу соцзахисту. На це питання відповідає юрист Рівненського КВУ Мирослава Примак.

Які разові виплати передбачені ветеранам війни?

До 5 травня цього року органи праці та соціального захисту населення через поштові відділення зв'язку або установи банків повинні були виплатити разові грошові допомоги громадянам, які підпадають під дію Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань».

Кабмін розширив перелік підстав, за яких соціальна допомога не призначається

Відповідно до Закону України «Про державну допомогу малозабезпеченим сім'ям» стаття 7 встановлює умови, за яких державна соціальна допомога не призначається. В ній же вказаний вичерпний їх перелік.

 « 1 2 3 4 »