Уряд змінив порядок реєстрації, перереєстрації та ведення обліку безробітних

Нещодавно набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України, якою внесені суттєві зміни до Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу та безробітних.


Серед нововведень слід зазначити нову норму про те, що за відсутності в людини, яка має намір стати на облік до центру зайнятості, трудової книжки, вона може надати її дублікат або довідку з архівної установи про прийняття та звільнення з роботи.


Істотними доповненнями до Порядку є також норми про те, що центри зайнятості повинні звернутися до органу Пенсійного фонду з відповідним клопотанням, але за умови, якщо немає можливості надати роботу громадянинові передпенсійного віку (чоловіки - старше 58, жінки - 53 років), яким на момент звільнення залишилося півтора року до досягнення пенсійного віку, та за умови розірвання трудового договору на підставі пункту 1 частини 1 статті 40 Кодексу законів про працю, - за ініціативою власника або уповноваженого ним органу (зміни в організації виробництва і праці, скорочення чисельності штату працівників), якщо їх страховий стаж відповідає встановленому пенсійним законодавством, тобто для чоловіків - це 25, для жінок - 20 років.


Це нововведення торкається також військовослужбовців, які звільнені по скороченню штатів без права на пенсійне забезпечення, а також осіб, які мають право на пільгову пенсію, але за умови дотримання цими особами умов, необхідних для її призначення.


Інакше кажучи, уряд увів нововведення, за яким служба зайнятості повинна подати клопотання до Пенсійного фонду про дострокове призначення пенсії вищевказаним особам. Однак громадянам слід мати на увазі й іншу норму, прямо пов'язану з правом на оформлення дострокової пенсії. А саме, що особа, яка претендує на право дострокового виходу на пенсію, зобов'язана стати на облік до центру зайнятості впродовж 7 днів після звільнення з роботи.


Громадянам варто знати, що правові, економічні та організаційні основи зайнятості населення України та його захисту від безробіття, а також соціальні гарантії від держави для реалізації громадянами права на працю регулює Закон України «Про зайнятість населення». Саме на виконання статей цього Закону Кабінет Міністрів затвердив Порядок реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу та безробітних.

В’ячеслав Горбенко, юрист «РОГО Комітет виборців України»