Де переселенцям задекларувати припинення трудових відносин на окупованій території?

Внутрішньо переміщені особи можуть задекларувати припинення трудових відносин на окупованій території, подавши заяву до свого центру зайнятості. Це стало можливим після того, як 13 січня набрав чинності Закон України від 24.12.2015 р. № 921-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Що варто знати новообраним сільським/селищним головам?

25 жовтня 2015 в Україні відбулися місцеві вибори. За їх результатами по всій країні обрано тисячі нових депутатів та сотні голів місцевих рад сіл, селищ і міст. В сільській місцевості особлива відповідальність за громаду традиційно покладається на місцевого сільського чи селищного голову. Чимало з них цього року вперше приступлять до виконання таких обов’язків. Тож аби вже із самого початку їхня діяльність пішла в правильному і законному руслі, пропонуємо юридичну консультацію про те, як має оформлюватися статус сільського/селищного голови, якого обрали на відповідну посаду.

Виробнича чи невиробнича травма?

У яких випадках травма, отримана на тій території, де людина працює, може вважатися виробничою? Мій чоловік, коли вже йшов додому з роботи, спіткнувся на подвір'ї фірми, упав і зламав руку. Керівництво фірми каже, що він у цей час не виконував роботу, тож виробничою цю травму назвати не може. Як має бути правильно?

Як працівнику отримати лікарняні?

В зимовий період серед працездатного населення зростає кількість випадків різних захворювань. Пов'язано це, перш за все, із сезонними епідемічними хворобами і фізичними травмами внаслідок падінь. У таких випадках люди лікуються переважно вдома, рідше - в лікарнях. Тому часто не мають можливості виходити в цей час на свою роботу. В таких ситуаціях українське законодавство захищає працівників, передбачаючи їм виплати роботодавцями так званих лікарняних. Але ці кошти виплачуються лише за наявності в хворого документу, що підтверджує його тимчасову непрацездатність. Тобто, листка непрацездатності.

Уряд змінив порядок реєстрації, перереєстрації та ведення обліку безробітних

Нещодавно набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України, якою внесені суттєві зміни до Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу та безробітних.

Дещо про правила сплати підприємцями єдиного податку та внесків до фондів соціального страхування

З 1 січня 2011 року змінилися правила сплати підприємцями єдиного податку та внесків до фондів соціального страхування. Про ці зміни розповідає юрист РОГО «Комітет виборців України» Микола Глотов.

Робота в надурочний час оплачується в подвійному розмірі

Скільки годин повинен тривати робочий тиждень? Чи є доплата за понаднормову роботу, крім того - за роботу в нічний час, у святкові дні? Чи є різниця в роботі, в умовах оплати праці людини, яка працює за графіком і тією, яка має звичайний робочий тиждень?

Як правильно звільнятися при закритті підприємства?

Складне економічне становище в країні нерідко призводить до закриття підприємств, установ, організацій, тобто їх ліквідації чи реорганізації. У свою чергу, ці процеси супроводжується звільненням працівників, скороченням їх штату, переведенням на іншу роботу тощо.

 1 2 »