У Пенсійному фонді неправомірно вимагають довідку з місця навчання для оформлення пенсії

До центру права РОГО «Комітет виборців України» звернулася громадянка, в якої виникли проблеми з оформленням пенсії. За її словами, працівники Пенсійного фонду за її усним зверненням відмовили їй у зарахуванні часу її навчання у ВНЗ до стажу роботи (трудова книжка і відповідний запис про навчання в неї були), мотивуючи це тим, що для такого зарахування їй необхідно надати довідку з місця навчання. Тому жінка цікавилася, чи правомірною є така відмова працівників управління.

Право на щорічну основну відпустку

От і настало літо. Саме цю пору року найчастіше працюючі громадяни обирають часом для відпочинку від роботи. Для цього законодавство нашої держави гарантує працівнику право на щорічну основну відпустку.

Кому і коли потрібно подавати декларацію про доходи?

В квітні до центру права РОГО «Комітет виборців України» в м. Дубно звернувся громадянин з питанням, чи обов'язково йому подавати декларацію про доходи за 2009 рік, якщо він з лише 1 квітня 2010 року зареєструвався підприємцем і став на спрощену систему оподаткування? За його словами, Дубенська ОДПІ уже в квітні зобов'язує його подати декларацію про доходи фізичних осіб за минулий рік. А доходів за 2009 рік у нього немає. Про те, як діяти в такій ситуації, розповідає юрист РОГО КВУ Надія Томчук.

Особливості виходу на пенсію осіб, які працювали на виробництвах, визначених Списками № 1 і № 2

Законодавством України передбачено декілька видів пенсійного забезпечення. Для прикладу, трудова пенсія за віком призначається при досягненні 60 років для чоловіків та 55 років для жінок, за наявності відповідного стажу. Поряд з цим, окремим особам певної професії є можливість отримання пенсійного забезпечення до досягнення такого віку. Однією з підстав виходу на пенсію раніше передбаченого загального пенсійного віку є робота на виробництвах, визначених Списками № 1 і № 2. Про особливості виходу на пенсію в таких випадках розповідає юрист РОГО «Комітет виборців України» Мирослава Примак.

Як правильно звернутися до суду, щоб відсудити свою зарплату?

Ви офіційно працевлаштовані і працюєте на підприємстві (установі, організації). Заробітну плату за місцем роботи Вам нарахували, але вже кілька місяців не виплачують. Тому Ви хочете захистити свої права в суді. Про те, як правильно звернутися до суду щодо стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати, і які існують особливості щодо вирішення таких справ, розповідає юрист Рівненської обласної громадської організації „Комітет виборців України" Микола Глотов.

 « 1 2