Якщо в травмі винні не ви: що робити рівнянам

Часом буває так, що у Рівному, яке здається привітним і охайним, можна заробити травму навіть не з власної вини: десь у не освітлюваному дворі відкритий люк, десь стирчить арматура, через яку можна перечепитись, або взимку, яка ось-ось настане, можна впасти через непосипаний тротуар.


Виявляється, якщо травма не з вашої вини – ви маєте право вимагати компенсації, розповів кореспонденту ERVE.UA юрист Рівненського КВУ Микола Глотов.


- Все залежить від того, як людина травмувалась, де травмувалась і в якому стані під час цього перебувала, чи була вона п’яна, було світло чи темно. Всі ці обставини важливі, вони мають велике значення для встановлення вини чи людини, чи когось іншого. Якщо ж ми говоримо, що вина не людини, а, наприклад якоїсь організації чи підприємства комунального, то її треба довести. Треба довести три обставини: 1.Сам факт, подію – що людина травмувалась і де травмувалась. 2. Причину цього. 3. Наслідок.


По факту, як це робиться… Якщо людина йде по вулиці, перечепилась і впала, а вина не її – то треба для початку викликати швидку, щоб лікарі її забирали безпосередньо з цього місця. Це щось подібне, як зимою послизнувся на тротуарі, який непосипаний. Швидка фіксує факт того, що людина звернулась, фіксується місце, звідки її забирали, фіксуються обставини. А потім ці записи можна взяти, як доказ і тоді шукати, хто утримує територію: ЖЕК, ОСББ, водоканал і так далі. Якщо знайдено винного – людина вправі пред’явити претензії на відшкодування моральної чи матеріальної шкоди. Але не все так просто. Якщо організація ніяк не реагує – треба подавати до суду і в суді доводити свою правоту, - говорить Микола Глотов.


Варто зазначити, що у практиці юриста було кілька таких випадків і дехто таки отримав свою компенсацію за завдану шкоду.


- Це було пов’язано з каналізаційним колодязем, коли людина потрапила і зламала ногу. А ще взимку людина йшла і підвернула ногу через непосипаний тротуар. В моїй практиці це вирішувалось так: або люди самі не хотіли цим займатись, або ж неофіційно людині просто компенсували витрати на лікування. Зазвичай люди відмовляються йти до суду, бо розуміють, що це час і нерви, кошти на адвоката або ж іти в безоплатну правову допомогу, - розповів юрист Рівненського КВУ.

Богдан Вертинський
ERVE.UA