На Рівненщині проводитимуть моніторинг виконання місцевими депутатами своїх обіцянок та обов’язків

Рівненська обласна громадська організація „Комітет виборців України" в рамках реалізації проекту „Моніторинг роботи депутатів місцевих рад в Рівненській області" проводитиме комплексний аналіз виконання депутатами окремих міських рад Рівненщини своїх передвиборчих обіцянок та дотримання вимог законодавства щодо підтримки взаємозв'язку із виборцями.

Факт несплати аліментів підтверджує довідка ДВС, а не судове рішення

Довідка державної виконавчої служби, а не судове рішення, є підтвердженням факту несплати аліментів. Принаймні так вказує Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України у листі-відповіді на звернення Рівненського Комітету виборців щодо порядку видачі таких довідок.

Конституційний Суд відновив соціальні права українців

Конституційний Суд України визнав неконституційними деякі положення Закону „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України". Зокрема, суд у своєму рішення від 22 травня зазначив, що Закон України „Про Державний бюджет" має спеціальне призначення і не повинен регулювати відносини в інших сферах суспільного життя.

Через помилку державного нотаріуса громадянин не може отримати свою законну спадщину

Недотримання норм законодавства державним нотаріусом привело до порушення права громадянина на спадкування. Про це розповіла жінка, яка звернулась за юридичною консультацією до центру права Рівненського Комітету виборців в місті Сарни.

Як порушуються права українців на достатній життєвий рівень

Верховна Рада України незаконно практикує зупинення соціальних законів Законом „Про Державний бюджет України на 2008 рік", ігноруючи при цьому рішення Конституційного Суду і порушуючи цим соціальні права багатьох українців. Про свідчать, зокрема, й часті звернення людей з цього приводу до центрів права Рівненського Комітету виборців України.

Без не передбаченої законодавством довідки не призначать соціальну допомогу?

Департамент державної виконавчої служби перешкоджає сарненчанці отримати тимчасову державну допомогу на чотирьох дітей, батько яких ухиляється від сплати аліментів. Про це розповідає юрист Рівненського Комітету виборців України В'ячеслав Горбенко, аналізуючи ситуацію з громадянкою, яка звернулась за допомогою в центр права організації в місті Сарни.

Роботу державних нотаріусів на Рівненщині треба покращувати

Недостатня кількість державних нотаріусів, завищена вартість їхніх послуг, недосконалий режим роботи, недостатні умови для очікування клієнтам, недостатня співпраця з сільрадами, низький рівень нотаріальної просвіти населення - ось основні проблеми, які були виявлені за результатами дослідження якості надання послуг населенню державними нотаріальними конторами в Рівненській області.

Недоопрацювання Кабміну створює додаткові проблеми для нотаріусів

Недоопрацювання Кабінету Міністрів та Міністерства юстиції створюють додаткову плутанину в нормативно-правових актах, які регулюють порядок оскарження нотаріальних дій або відмови у їх вчиненні. Так стверджує юрист Рівненського Комітету виборців України В'ячеслав Горбенко.