КВУ закликає Омбудсмена звернутися до Конституційного Суду щодо закону про партійну диктатуру

Комітет виборців України закликає Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Лутковську Валерію Володимирівну звернутися до Конституційного Суду України із поданням про визнання Закону №1006 «Про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України» (щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку у багатомандатному окрузі)» таким, що не відповідає Конституції України.


КВУ наголошує на тому, що Закон №1006 порушує одне із базових прав громадян, закріплених в Конституції України, а саме обирати та бути обраними. Закон №1006 надає політичним партіям право виключати кандидатів із виборчого списку партії вже після встановлення результатів виборів, що фактично дозволяє партіям переглядати результати виборів в ручному режимі.


Нагадаємо, що відповідно до Закону «Про Конституційний Суд України» Уповноважений Верховної Ради України з прав людини є одним із суб’єктів на конституційне подання з питань відповідності законів Конституції України.


До цього Комітет виборців України звернувся з листом до послів держав ЄС, США, Канади та Японії, у якому закликав відреагувати на прийнятий 16 лютого Закон «про партійну диктатуру» та підтримати ініціативу громадськості щодо ветування цього закону Президентом України. Відповідне звернення також було надіслано до Ради Європи, ОБСЄ, Венеціанської комісії та інших організацій.

 

КВУ закликає Президента ветувати закон про «партійну диктатуру»