На Рівненщині члени ТВК два місяці не можуть отримати свої гроші

На Млинівщині ще у січні відбулися вибори об’єднаних територіальних громад, проте члени ТВК ще й досі не можуть отримати свої зароблені гроші. Як повідомляє кореспондент ERVE.UA, майже 47 тисяч гривень «зависло» у повітрі.


Через те, що двоє кандидатів у селі Новин набрали однакову кількість голосів, довелося проводити другий тур виборів. Відтак ЦВК погодило проведення додаткового туру в 26-му виборчому округу 8-го січня.


«У ЦВК нам повідомили, що гроші були надіслані ще 5-го січня. Нам немає підстав їм не довіряти. Розумієте? Попередні вибори, які відбулися в нашій громаді були вчасно профінансовані і в повному обсязі. Навіщо ж їм нас обманювати?!,- каже голова ТВК Ірина Кича.


Після того, як територіальна комісія втратили свої повноваження, розпорядником коштів стала новостворена Млинівська селищна рада.


«Два тижні тому я підписав усі документи. Вони до мене приходили і гроші вже надіслані»,- зауважує голова Млинівської об’єднаної громади Дмитро Левицький.


Хоч голова і стверджує, що гроші перераховані, але члени ТВК їх ще не отримали.


На питання кореспондента ERVE.UA чи буде селищний голова з`ясовувати, чому не надійшли кошти, він відповів: «я поцікавлюсь, поцікавлюсь…», і поклав слухавку.


За словами юриста РОГО «Комітет виборців України» Миколи Глотова, їм зараз потрібно набратися терпіння.
«Згідно зі ст. 113 Бюджетного кодексу України та постанови КМУ №868 від 28.12.2015 р. за тим, щоб орган місцевого самоврядування використав за цільовим призначенням гроші, які надійшли/надійдуть до місцевого бюджету як оплата праці членів комісій, слідкують територіальні органи Державної аудиторської служби України. Думаю, що їх все ж виплатять. Це лише питання часу і, щоб пришвидшити його вирішення, потрібно розібратися, де саме вирішення питання оплати «зависло» - на рівні ЦВК з Мінфіном, на рівні територіального відділення Держказначейства в області чи місцевої ради об’єднаної громади»,- зауважує Глотов.

Юлія Друктейніте
ERVE.UA