На Рівненщині досліджували стан розвитку громадянського суспільства в області

В серпні-вересні 2021 року фахівці організації провели чотири фокус-групи на тему розвитку громадянського суспільства в Рівненській області. Своїми думками з цього приводу поділилися представники громадських об’єднань та влади в Рівному та Дубному.


Якщо узагальнити результати усіх фокус-груп, то чи не найбільшим загальним успіхом організацій громадянського суспільства в Рівненській області за останні 10 років можна вважати посилення впливу ОГС на суспільно-політичне життя регіону. Тобто, все частіше місцева влада різних рівнів дослухається до порад ОГС, бере участь у їхніх проєктах, розуміє важливість і користь від взаємодії.

 


При цьому, як зазначали учасники фокус-груп, організації громадянського суспільства Рівненщини функціонують хвилеподібно. Тобто, немає організацій, які стабільно працюють упродовж усього часу свого існування. Навіть системні ОГС іноді частково призупиняють або зменшують свою активність. Однією з головних причин цього є відсутність стабільного фінансування для впровадження своєї статутної та проєктної діяльності.

 


Отримана на цих фокус-групах інформація стала частиною комплексного аналітичного звіту, який відображає особливості діяльності громадянського суспільства Рівненської області. У свою чергу цей звіт буде однією зі складових для формування національного плану дій «Порядок денний громадянського суспільства України».

 


Ці заходи в Рівненській області організовані ГС «Мережа хабів громадянського суспільства України» в партнерстві з РОГО «Комітет виборців України» за підтримки ІСАР Єднання в межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства».

Інформаційний відділ РОГО КВУ