На Рівненщині продовжують надавати правову допомогу вимушеним переселенцям

Рівненська область є однією з 10 в Україні, де на сьогодні триває впровадження ініціативи, спрямованої на сприяння правовому захисту громадян, які були змушені покинути окуповані і небезпечні території нашої держави.


Цей проект реалізовує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED) у співпраці з РОГО «Комітет виборців України».


Основними цільовими групами проекту є внутрішньо переміщені особи (ВПО), які були вимушені залишити окуповані території та зону бойових дій, а також громадські активісти, які опікуються проблемами внутрішніх переселенців, або які самі зазнали переслідувань через свою громадську або професійну діяльність на окупованих територіях.


В рамках проекту внутрішньо переміщених осіб інформують про їхні законні права, засоби правового захисту і доступність юридичних послуг. Також кваліфіковані юристи надають первинну і вторинну правову допомогу: консультують, зокрема, через Skype, готують необхідні процесуальні документи та, за необхідності, представляють інтереси людей у судах.


Проект «Захист прав ВПО в Україні – правова допомога, інформаційні кампанії та цифрові інструменти» реалізовується у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській областях.


Для отримання безоплатної правової допомоги та іншої інформації щодо свого статусу, вимушені переселенці, які перебувають на Рівненщині, можуть звертатися до центрів права РОГО «Комітет виборців України» в Рівному та Сарнах.


Адреса центру права в м. Рівне: вул. Короленка, 6, 1 поверх, каб. 4. Тел.: (0362) 26-38-47, 26-29-43.


Адреса центру права в м. Сарни: вул. Суворова, 8. Тел.: (03655) 2-10-34.

 

Рівнянка з Луганська півтора року добивалася отримання статусу внутрішньо переміщеної особи

 

Вперше в українському суді доведено дискримінацію внутрішньо переміщених осіб


Як встановити факт народження та смерті особи на тимчасово окупованій території?


Де переселенцям задекларувати припинення трудових відносин на окупованій території?


Чого очікувати переселенцям після затвердження програми підтримки ВПО?

Інформаційний відділ РОГО КВУ