На Рівненщині проводять навчання для жителів об’єднаних територіальних громад

Сьогодні, 26 липня, в смт. Смига Дубенського району фахівці Комітету виборців України провели просвітницьку лекцію для жителів місцевої об’єднаної територіальної громади. Цей захід став першим із серії навчань, які будуть проведені на Рівненщині впродовж найближчого часу в рамках проекту «Розбудова спроможності в проведенні навчання у виборчому процесі та підвищення обізнаності виборців», що реалізується Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з ЦВК, за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.


Під час лекції її учасники розглянули переваги і виклики децентралізації, її фінансові аспекти, зокрема, можливість отримання додаткових коштів на розвиток громади. Також ознайомилися з особливостями виборчого процесу під час проведення перших виборів у громаді, повноваженнями старост сіл/селищ, що входять до ОТГ, функціями рад і голів рад ОТГ.

 


«Працюючи із сільськими громадами, ми бачимо великий запит у їх мешканців на інформацію про процеси децентралізації, – говорить тренер Олексій Горецький. – Людей цікавить подальша роль місцевих органів влади, як буде організовуватися в майбутньому їхнє життя, як проводитимуться вибори, якою буде роль старост та інше. Цей захід показав, що мешканці громад цікавляться децентралізацією, однак не мають достатньої роз’яснювальної інформації про неї. Відчувається, що людям небайдужа ця реформа і вони зацікавлені, щоб у результаті вона спрацювала в їхніх інтересах».

 


Усім учасникам заходу також були роздані просвітницькі буклети і плакати, в яких у загальній доступній формі описані основні нюанси процесу децентралізації. Як зазначили люди, таких матеріалів якраз дуже не вистачає на місцях.

 


В рамках цього проекту такі лекції відбудуться і в інших громадах Рівненської області, зокрема:


– 27 липня в с. Пісків Костопільського району, в приміщенні сільського клубу, початок – о 10:00;


– 28 липня в с. Локниця Зарічненського району, в актовому залі місцевого будинку культури, початок – о 10:30;


– 28 липня в с. Висоцьк Дубровицького району, в залі засідань місцевої сільради, початок – о 14:30;


– 2 серпня в с. Козин Радивилівського району, в актовому залі місцевої сільради, початок – о 10:00;


– 2 серпня в с. Жовтневе Радивилівського району, в залі засідань місцевої сільради, початок – о 14:00.


Саме в цих громадах Рівненщини незабаром відбудуться вибори до місцевих рад: 31 липня – в Смизькій селищній ОТГ, Пісківській сільській ОТГ та Висоцькій сільській ОТГ, а 28 серпня – в Локницькій сільській ОТГ та Козинській сільській ОТГ.


В рамках проекту проводяться також інші заходи з просвіти виборців, зокрема в стадії розробки знаходиться онлайн-ресурс, присвячений проміжним і першим місцевим виборам. Крім цього, проект проводить онлайн-навчання членів виборчих комісій (система vyborkom.org).


Зазначимо, що спостереження за виборами не є частиною мандату Координатора проектів ОБСЄ в Україні (його проводить Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, що знаходиться в Варшаві).

Святослав Дубов, інформаційний відділ РОГО КВУ