На Рівненщині розпочався Мандрівний кінофестиваль Docudays UA

Кінолюбителі Рівненщини зможуть переглянути кращі фільми про права людини 2018-2019 років. Адже з 19 листопада в області стартує 16-ий Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.


Він є традиційним продовженням Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UА, який щороку відбувається в Києві навесні. А вже з жовтня найкращі його фільми можуть переглядати мешканці 22 областей України, в тому числі Рівненської.

 
Через запитання «Дозволити програмі змінити вашу свідомість?» цьогорічний фестиваль розмірковує над тим, як змінюється наше повсякдення, звички та способи комунікації з появою цифрових технологій, які нові можливості вони відкривають для дослідження реальності та які загрози, пов’язані з контролем та інформаційною безпекою, криються в цифровій мережі.


В Рівненській області покажуть 8 кінострічок з фестивальної програми. Зокрема, фільм «Bellingcat: Правда у світі постправди» досліджує роботу міжнародної команди журналістів-розслідувачів Bellingcat. Вони розкривають резонансні справи, знаходячи потрібні докази в безмежних просторах Інтернету, шукають правду серед фейкових новин і суперечливих фактів. Стрічка «Чистильники» запрошує у світ інтернет-цензури, яку великі гравці мереж Google, Facebook, Twitter віддають на аутсорсинг робітникам і робітницям на Філіппінах. Фільм-розслідування «Навмисна смерть» відкриває приховані процеси індустрії електроніки та доводить, що навіть найменші ґаджети мають смертельні наслідки для довкілля та здоров’я.


Відкриті кінопокази для всіх охочих у Рівному проходитимуть у Рівненській обласній бібліотеці для молоді та театрі «Сонях» з 2 по 5 грудня включно. Крім обласного центру, відкрита програма також відбудеться в Острозі. В Національному університеті «Острозька академія» заплановані два кінопокази на 28 листопада і 2 грудня.


«Крім показів фільмів, цьогоріч у рамках фестивалю ми проведемо лекції для студентів Рівненщини на тему цифрового розвитку держави та безпечної поведінки в сучасному цифровому світі», – розповідає директор РОГО «Комітет виборців України» Олексій Горецький.

 


Начальниця Головного територіального управління юстиції в Рівненській області Оксана Сальчук додала, що на сьогодні політична воля керівництва країни є і «держава в смартфоні» – це вже не десь далеко.


«Міністерство юстиції до цих нововведень готове вже. Ми в такому реформуванні проходимо уже четвертий рік. І те, що всі державні органи так будуть працювати – це дуже добре. Ми бачимо, що є запит на такі послуги в громадян, адже це зручно», – сказала пані Сальчук.


Загалом на Рівненщині фестиваль триватиме з 19 листопада по 16 грудня. За цей час організатори планують провести не менше 15 показів у навчальних закладах, бібліотеках, креативних просторах.


«Я радий, що ми в себе в театрі можемо приймати цей фестиваль і вже не вперше, – сказав керівник театру «Сонях» Олексій Титаренко. – Це буде цікаво і нашій аудиторії. Адже цьогоріч для показів у нас відібрані також фільми, які стосуються мистецтва і людей мистецтва».


Після пресконференції присутні подивилися стрічку «Без статусу. Україна». У йому показане життя кількох людей, які через політичні обставини у своїх державах приїхали в нашу країну і намагалися отримати статус біженця.

 


Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувається за підтримки Посольства Швеції й Королівства Нідерландів в Україні.

 

Довідково
Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Входить до Міжнародної мережі правозахисних кінофестивалів Human Rights Film Network. Відбувається щороку в Києві впродовж останнього тижня березня. Після завершення Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Покази та обговорення фільмів за участю експертів та експерток з прав людини тривають із жовтня до грудня (включно). Протягом року Docudays UA популяризує авторську документалістику в кінотеатрах у межах проекту DOCU/ХІТ. Розвиває в молоді критичне мислення в кіноклубах медіапросвіти з прав людини Docudays UA. Представляє проект культурної дипломатії SEE UKRAINE в Європі. Допомагає молодим українським документаліст(к)ам з виробництвом фільмів на платформі DOCU/PRO. Щороку випускає каталог нових українських фільмів для промоції закордоном.


Місія Мандрівного фестивалю: Ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Таким способом сприяємо розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності. Реалізуючи нашу місію, також сприяємо популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.


Фестиваль – неполітичний і некомерційний.


Регіональним координатором 16-ого Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Рівненській області є РОГО «Комітет виборців України».


Партнери на Рівненщині: Рівненська обласна бібліотека для молоді, театр «Сонях», Головне територіальне управління юстиції в Рівненській області, ГО «Екоклуб».

Святослав Дубов, інформаційний відділ РОГО КВУ