Оподаткування отриманої внутрішньо переміщеними особами благодійної допомоги

Внаслідок повномасштабного вторгнення росії мільйони людей змушені були переїхати у більш безпечні регіони і стали внутрішньо переміщеними особами. Для забезпечення різних потреб таких осіб допомогу надавала не лише держава, а й різні волонтерські спільноти та благодійні організації як національні, так і міжнародні.


Оскільки досить часто у внутрішньо переміщених осіб виникає питання щодо оподаткування отриманої від різних організацій, зокрема міжнародних, благодійної допомоги, інформуємо, що днями Державна податкова служба України надала досить ґрунтовне роз’яснення з цього приводу.


Тож, відповідно до п.п. 165.1.56 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України сума (вартість) благодійної допомоги, яка виплачена (надана) міжнародними благодійними організаціями (їх філіями, представництвами), перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, на користь внутрішньо переміщених осіб, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків не включається.


Також інформуємо, що відповідно до п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків не включається сума (вартість) благодійної допомоги, виплаченої (наданої) благодійниками, у тому числі благодійниками - фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації, в порядку, визначеному Законом № 5073 або у порядку, визначеному Законом № 5073, на користь, зокрема:


• фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводиться (проводилася) антитерористична операція, та/або вимушено покинули місце проживання у зв`язку з проведенням антитерористичної операції в таких населених пунктах (абзац четвертий п.п. «а» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Кодексу);


• фізичних осіб, які мешкали на території Автономної Республіки Крим та вимушено покинули місце проживання у зв`язку з тимчасовою окупацією території України, визначеної Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (абзац п’ятий п.п. «а» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Кодексу);


• фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, в яких проводяться (проводилися) бойові дії, та/або які вимушено покинули місце проживання у зв`язку з проведенням бойових дій у таких населених пунктах (абзац четвертий п.п. «в» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Кодексу).


Порядок оподаткування благодійної допомоги регламентується п. 170.7 ст. 170 Кодексу, відповідно до п.п. «в» п.п. 170.7.2 п. 170.7 ст. 170 Кодексу не включається до оподатковуваного доходу цільова або нецільова благодійна допомога, що надається платнику податку, який постраждав внаслідок збройної агресії російської федерації у період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану.


З повним роз’ясненням питання оподаткування благодійної допомоги, отриманої від національних та міжнародних організацій, можете ознайомитися за цим посиланням.

 

Додатково інформуємо, що у разі необхідності ви можете отримати безоплатну правову допомогу, звернувшись до Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги та партнерів у регіонах, зокрема до Центру права в Рівному за адресою:


м. Рівне, вул. Олександра Борисенка (колишня Короленка), 6, офіс 5 (приміщення Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки, 1 поверх).


- Дні прийому: вівторок та четвер
- Години прийому: 10:00-17:00
- або в інший час за попереднім узгодженням.


Отримати дистанційно безоплатну правову допомогу можливо за телефоном Центру права в Рівному 098-236-06-60
- або ж звернувшись через соціальні мережі Telegram, Viber, WhatsApp;
- або контактну форму Центру права для звернень на сторінці ФБ.


Повідомляємо, що у рамках діяльності Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги працює єдина інформаційна «гаряча лінія» з питань, пов`язаних з правовими проблемами внутрішньо переміщених осіб та документуванням воєнних злочинів. Спеціалісти «гарячої лінії» доступні для консультацій кожного робочого дня з 10:00 до 17:00 за телефоном: 0 800 30 15 16*


Віримо в перемогу України!


Діяльність відбувається в рамках проекту «Посилення демократичного врядування в Центральній та Північній Україні», який реалізує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки National Endowment for Democracy.

*дзвінки в межах України безкоштовні зі стаціонарних телефонів та мобільних будь-яких операторів.

Інформаційний відділ РОГО КВУ