Підбірка повідомлень про хід дня голосування на Рівненщині

Пропонуємо вашій увазі кілька цікавих повідомлень про порушення, виявлені спостерігачами Рівненського КВУ за останні кілька годин.


Стрілку годинника перевела не в ту сторону…
ТВО 153, дільниця 560911 (м. Рівне, дитячий садок №40): На цю виборчу дільницю першою прийшла проголосувати жінка о 6 ранку. Як виявилося, вона перевела стрілку годинника на 1 годину назад, а не вперед. Вона просила членів виборчої комісії проголосувати раніше, мовляв, сьогодні має поїздку. Але зробити це їй не дозволили і просили дочекатися 8 ранку. В результаті жінка так і не проголосувала.


На цій же дільниці одним із перших виборців був чоловік у нетверезому стані. Він прийшов із паспортом, тож йому видали бюлетень. У кабінці чоловік пробув доволі довго, але все ж проголосував.

 

Не фотографував, а підсвічував
ТВО 152, дільниця 560029 (м. Рівне, школа №1): Виникла підозра, що виборець фотографує бюлетень у кабінці. Запросили працівника поліції. Виборець пояснив, що він просто підсвічував телефоном бюлетень, бо погано бачить. При перевірці телефона фото бюлетеня в ньому не було. Тому виборця відпустили.

 

Випадки невключення виборців до списків виборців на дільниці або випадки включення виборців до списків виборців у день голосування
Спостерігачі Рівненського КВУ зафіксували кілька випадків невключення виборців до списків виборців на дільниці. Наприклад, на дільницю 560983 (ТВО 153, м. Рівне, гуртожиток №9) прийшла жінка, прізвище якої було в попередньому списку виборців, однак в остаточному нема. Тож члени ДВК бюлетень їй не видали. Хоча запрошення їй надіслали. Жінка зчинила скандал, мовляв, її голос вкрали.


На цій же дільниці прийшла жінка, яка проживає разом із дочкою-інвалідом. Вона проголосувала, а ось дочки в списку виборців не виявилося, хоча в попередні роки з цим проблем не було.


ТВО 153, дільниця 560980 (м. Рівне, гімназія «Гармонія»): На виборчу дільницю прийшла жінка і повідомила, що напередодні запрошення на вибори прийшло їй, а також сусідці, яка вже майже 10 років тому померла.


ТВО 153, дільниця 560979 (м. Рівне, школа №22): Жінка, яка мала голосувати за місцем перебування, померла тиждень тому. Однак внести з об’єктивних причин внести зміни в список виборців не встигли.

 

Випадки групового голосування
ТВО 152, дільниця 560912 (м. Рівне, дитячий садок №7): В одну кабінку зайшли чоловік та дружина. Однак їм відразу зробили зауваження, тож чоловік вийшов.


ТВО 154, дільниця 560358 (с. Мізоч Здолбунівського району, будинок культури): Спостерігач КВУ був свідком кількох випадків, коли в кабінку для голосування заходили голосувати по двоє виборців.

Інформаційний відділ РОГО КВУ