Питання та відповіді щодо Другого конкурсу малих грантів для підтримки впровадження демократичних змін на місцевому рівні в Рівненській і Волинській областях

Триває Другий конкурс малих грантів для підтримки впровадження демократичних змін на місцевому рівні в Рівненській і Волинській областях. Нагадаємо, що заявки можна подавати до 20 листопада. На допомогу заявникам публікуємо відповіді на питання, які надходили до організації з моменту його оголошення.


1. Питання:
Наш сайт - громадський ЗМІ, який покликаний розвивати активне суспільство та згуртовувати населення маленького містечка у Рівненській області. Це повністю неприбуткова організація, а журналісти сайту - волонтери. Чи може наша організація бути заявником та чи підходить наше громадське об`єднання під визначені критерії?


Відповідь:
В оголошенні та Положенні про конкурс, який розміщений на сайті нашої організації, чітко визначені усі формальні обмеження та вимоги до заявників.


Інформуємо, що заявниками на конкурс малих грантів можуть бути:


- новостворені (зареєстровані не раніше 2014 року) громадські об’єднання або благодійні організації, що зареєстровані в Рівненській або Волинській областях;


- місцеві ініціативні групи, але у партнерстві із громадськими чи благодійними організаціями, зареєстрованими у Рівненській чи Волинській областях;


- громадські об’єднання чи благодійні організації з населених пунктів до 100 тис. населення, які зареєстровані в Рівненській або Волинській областях, незалежно від дати реєстрації.


Якщо заявником буде неприбуткова організація, яка відповідає усім формальним вимогам конкурсу, і заявка буде подана відповідно до встановлених правил, така заявка буде прийнята до подальшої оцінки.


Водночас зверніть увагу на пріоритетні тематичні напрямки, вказані в оголошенні та Положенні про конкурс, яким мають відповідати подані проектні пропозиції.


Рішення щодо підтримки проекту прийматиметься грантовим комітетом.


2. Питання:
Ми, громадська організація, хотіли б прийняти участь у Вашому конкурсі, але в нас виникло запитання щодо 11 пункту проектної пропозиції. Робочий план потрібно написати що ми зробили, чи що плануємо зробити згідно проекту?


Відповідь:
У п.11 проектної пропозиції потрібно детально описати саме заплановану в рамках проекту діяльність відповідно до вказаної форми.


Інформацію що Ви зробили щодо теми проекту, можете вказати в останньому підпункті п.1.1. «Досвід організації відповідно до теми проекту».


3. Питання:
Чи можуть громадські об’єднання, зареєстровані в інших областях, зокрема у Донецькій області, взяти участь в оголошеному Вашою організацією конкурсі?


Відповідь:
Рівненська обласна громадська організація «Комітет виборців України» адмініструє проект і конкурс малих грантів у Рівненській та Волинській областях. Тому заявники до нашої організації повинні бути саме із цих областей.


Водночас інформуємо, що конкурс малих грантів у Донецькій та Луганській областях адмініструє наш партнер - Донецька обласна громадська організація «Комітет виборців України».


Детальні умови конкурсу ви можете знайти за посиланням.


Також за вказаним посиланням Ви можете знайти контакти відповідальних осіб, які зможуть більш детально відповісти на всі запитання, що стосуються організації та проведення конкурсу для Донецької та Луганської областей.


4. Питання:
Цікавить питання по другому конкурсу малих грантів "Підтримка місцевих організацій громадянського суспільства та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні", а саме:чи є у Вас перелік громадських об’єднань для можливого залучення у партнерство?


Відповідь:
Кожен заявник може самостійно і вільно обирати партнерів, в тому числі з інших регіонів, для більш якісного виконання проекту відповідно до визначених пріоритетів та умов конкурсу.


Звертаємо Вашу увагу на те, що ми підготували інформацію щодо усіх отримувачів грантів з усіх областей, які отримували фінансування на реалізацію проектів у першому конкурсі малих грантів. Інформація міститься за посиланням.


Подання заявниками пропозицій, які залучатимуть до співпраці організації з числа тих, проекти яких були підтримані в рамках першого грантового конкурсу, вітається, але не є обов’язковим. Партнером у таких проектах можуть виступати й інші організації.


Міжрегіональні проектні пропозиції отримають перевагу під час розгляду та оцінювання, але в рамках компоненту №2 можна подавати і проектні пропозиції, які не передбачають залучення партнерських організацій.


Зверніть увагу, що такі організації-партнери повинні бути з іншого, ніж основний заявник регіону (регіони: центральний, північний, південний, східний, західний).


5. Питання:
Наша громадська організація зареєстрована в кінці листопада 2013 року. Ми можемо брати участь в конкурсі малих грантів "Підтримка місцевих організацій громадянського суспільства та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні" лише в партнерстві з ініціативною групою?


Відповідь:
Відповідно до умов другого конкурсу малих грантів «Підтримка місцевих організацій громадянського суспільства та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні» заявниками можуть бути:


- новостворені (тобто зареєстровані не раніше 2014 року) громадські об’єднання або благодійні організації, яким присвоєно код неприбутковості 0005 (або новий код 0036) та0006 (або новий код 0032). Такі організації повинні бути зареєстровані у Рівненській або Волинській області;


- місцеві ініціативні групи - неформалізовані групи з не менше 5 осіб, які об’єднані спільною суспільно корисною метою та діяльністю, яка не передбачає отримання та розподіл прибутку;


- громадські об’єднання, благодійні організації (коди неприбутковості 0005/0036 або0006/0032) з населених пунктів до 100 тис. населення, які зареєстровані у Рівненській і Волинській областях. Обмеження щодо періоду реєстрації на організації із таких населених пунктів не поширюється.


Заявники-ініціативні групи для адміністрування свого проекту мають подаватися на конкурс у партнерстві з громадським об’єднанням чи благодійною організацією, які зареєстровані у Рівненській або Волинській областях. Зверніть увагу, що суб’єктом-заявником в такому разі мають бути саме ініціативні групи, а партнером, який буде адмініструвати кошти, – громадське об’єднання чи благодійна організація.


Крім того, за умовами конкурсу, заявникам дозволено використовувати до 50% коштів бюджету проекту на власний організаційний розвиток. Такий підхід спрямований на те, аби допомогти заявникам, в тому числі й ініціативним групам громадян, стати більш системними і ефективніше продовжувати свою діяльність у подальшому.


6. Питання:
Чи обов’язково потрібно подавати до проектної пропозиції копію свідоцтва про державну реєстрацію організації або виписку з Єдиного державного реєстру? Також уточніть у якій формі подати копію статуту організації?


Відповідь:
До проектної пропозиції має бути обов’язково додано або свідоцтво про реєстрацію організації як юридичної особи (такі видавали раніше), або виписку із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. У разі виникнення запитань рекомендуємо звертатися до державних реєстраторів за місцем реєстрації Вашої організації як юридичної особи.


Копію Статуту організації потрібно надіслати в електронній формі разом проектною пропозицією та усіма іншими обов’язковими документами.


Оскільки Статут має більше однієї сторінки, для зручності рекомендується надіслати його сканованим в одному документі, а не окремими сторінками.


7. Питання:
Де і як ми можемо отримати форму проектної пропозиції на Другий конкурс малих грантів «Підтримка місцевих організацій громадянського суспільства та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні»?


Відповідь:
Форму проектної пропозиції можна отримати, безпосередньо звернувшись до Менеджера конкурсу в РОГО «Комітет виборців України» за електронною адресою konkurs@cvu.rv.ua або скачати на сайті організації.

 

Другий конкурс малих грантів для підтримки впровадження демократичних змін на місцевому рівні в Рівненській і Волинській областях оголошений у межах проекту «Українська регіональна платформа громадянських ініціатив» за підтримки Європейського Союзу.