Представники організацій Мережі правового розвитку та її партнерів опановували фінансовий менеджмент

Новий рік свого інституційного розвитку Мережа правового розвитку розпочала 11-12 січня 2018 у Львові, де відбувся тренінг «Фінансовий менеджмент для неприбуткових організацій». Участь у заході також взяв директор Рівненського КВУ Олексій Горецький.


Тренер – Віталій Лесюк, викладач Інституту лідерства та управління Українського католицького університету (Львів), фінансовий директор Асоціації «Енергоефективні міста України» з 2009 року. Участь у тренінгу взяли керівники, фінансові менеджери та бухгалтери 10 організацій Мережі та 4 організацій-партнерів. Географія учасників: від Харківщини до Львівщини.


Перший день тренінгу був присвячений в основному теоретичній інформації: розглядалися поняття фінансового менеджменту, основні його принципи, системи управлінського обліку, політики та процедури тощо.

 


На фото: тренер Віталий Лесюк (у центрі) та учасники тренінгу


Зокрема серед основних інструментів фінансового менеджменту було виділено наступні:


- планування;


- організація діяльності;


- контроль;


- моніторинг і звітність.

 


На фото зліва праворуч: Олексій Горецький, директор Рівненської обласної громадської організації «Комітет виборців України», Юрій Філяк, директор Чернівецької обласної громадської організації «Комітет виборців» та Варвара Демченко, фінансова менеджерка ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини»


Тренер протягом всього дня робив акцент на важливості такого фінансового інструменту як планування і, на тому, що воно має здійснюватися не в рамках конкретного проекту, а загалом має відбуватися в рамках всієї організації.


«Немає бюджету проекту. Є бюджет організації, до якого в свою чергу входять бюджети проектів» – зазначає Віталій.

 


На фото: тренер Віталій Лесюк


Другий день тренінгу стосувався в більшій мірі бюджетування проектів. Розглядалися основні вимоги донорів до складання бюджету проекту, критерії оцінювання, структура та рекомендації з підготовки бюджету тощо. Також розглядалися питання формування фінансової звітності та її моніторинг. Відзначено, що фінансовий звіт необхідний для того, щоб:


- виявити проблемні зони;


- проаналізувати відхилення, яке покаже точки прикладання зусиль;


- контролювати фінансову ситуацію;


- проаналізувати грошові потоки.

 


На фото зліва праворуч: Анатолій Заяц, Голова правління ГО «Голос громади Тростянеччини», Євгеній Куценко, Голова правління ГО ЦПІК «Право» та Андрій Малетин, керівник Станіславської правозахисної групи


На прикладі конкретного готового звіту учасники робили аналіз, надавали зворотній зв’язок щодо того, які помилки допущені та як можна було їм запобігти.

 


На фото зліва праворуч: Анна-Олена Євстратова, фінансова менеджерка Асоціації юристів м.Кам’янець-Подільського та Маргарита Лихачова, заступниця керівника Чугуївської правозахисної групи


Загалом учасники залишилися задоволеними тренінгом, про що свідчать їх відгуки:


«Тренер добре володіє темою і має достатній практичний досвід, що корисно для співставлення, аналізу та професійної дискусії.»


«Інформація подавалась якісно, дуже гарно за теорією надавались практичні приклади!!!»


«Вразила простота та проведення лекції у вигляді бесіди, за стислий графік тренер виклався на всі 100%»

 


На фото: Євген Полтенко, Виконавчий директор Мережі та Андрій Малетин, керівник Станіславської правозахисної групи